Teisinės konsultacijos

Liudytojų teismui pateikiama informacija apie jiems žinomas administracinio nusižengimo, baudžiamojoje, civilinėje ar administracinėje byloje nagrinėjamas aplinkybes yra itin svarbi siekiant tinkamai nustatyti tiesą  – kiek įmanoma tiksliau atkurti nagrinėjamo praeities įvykio aplinkybes.

Rugsėjo pabaigoje plačiai nuskambėjus žiniai apie vieno didžiausių pasaulyje kelionių organizatoriaus „Thomas Cook“ bankrotą, sunerimo daugelis oro linijų keleivių.

Nuomavomės butą su sutartimi, buvome palikę depozitą. Gyvenome apie 3 metus, po visko  savininkė turėjo atiduoti 235 € depozitą, tačiau gavome tik 145 € ir 90 € liko skoloje. Kadangi nepavyksta susitarti, tai tapo principo reikalu, svarstau apie ją pranešti VMI. Ar gali VMI dėl kažkokių priežasčių prisikabinti prie mūsų pačių? Pasirašytą sutartį su savininke turime, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

Buvo pradėta byla teisme dėl išlaikymo vaikams. Dabar vaikų tėvas nori pasirašyti taikos sutartį. Klausimas būtų toks, ar pasirašius taikos sutartį, ir nemokant tėvui alimentų, ar bus galimybė paduoti antstoliams dėl nemokumo?

Ar gali advokatas paimti pinigus iš kliento be jokių sutarčių ir neatlikti pareigų? Kur kreiptis patekus į tokią situaciją?, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas.

Šiuo metu esu motinystės atostogose, tačiau jos baigsis balandžio mėnesį. Mano darbovietė savo filialą Klaipėdoje uždarė (priežasčių nežinau), įmonė turi filialus Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose. Rašiau vadovui elektroniniu paštu, tačiau jie mane ignoruoja.... Kaip tokiu atveju turėčiau elgtis? Ar man priklausytų kokia kompensacija, nes likau be darbo ne dėl savo kaltės?

Vyras mano vardu atidarė individualią veiklą, jai vadovavo, pridarė skolų, siekiančių per 32 tūkst. eurų. Skolos kreditoriams, antstoliams ir tiekėjams. Atsakomybė krito ant manęs. O blogiausia, kad pasirašėme povedybinę sutartį. Turto jokio neturiu. Kam būtų perleistos visos skolos mano mirties atveju? Turiu 9 metų sūnų, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

Nusipirkau automobilį iš antrų asmenų, jie manęs neperspėjo, kad jis yra areštuotas, be to padirbo savininkės parašą. Būdama „Regitroje“ sužinojau, kad automobilis yra areštuotas ir negaliu jo perrašyti. Pirkimo-pardavimo sutartyje nurodėme mažesnę sumą nei sumokėjau.

Ar kada nors susimąstėte, kokius įsipareigojimus prisiimate ir ko atsisakote sudarydami darbo sutartį? Nors Lietuvoje darbuotojo ir darbdavio santykius yra įprasta įtvirtinti būtent šia sutartimi, įstatymai tarp kitų sutarčių rūšių numato galimybę sudaryti ir paslaugų sutartis.

Gal galėtumėte pakonsultuoti, kur kreiptis ir ar yra galimybė išieškoti išlaikymą vaikams iš buvusio vyro. Turime du vaikus, jiems 13 ir 16 m. Vaikams išlaikymas priteistas du metai po 87 eur. Tačiau būvės vyras nėra mokėjęs nei euro, kreipiausi į antstolius, paaiškėjo, kad turto neturi ir niekur nedirba.

2014 m. gruodžio 18 d. LR Seimas pritarė PVM įstatymo 96 straipsnio pakeitimui: statybos sektoriuje PVM mokės ne rangovas, o užsakovas. Pakeitimas įsigalios nuo šių metų liepos 1 d. Artėjant šiai datai, tiek statybos darbų užsakovams, tiek rangovams bei jų buhalteriams kyla nemažai klausimų, į kuriuos pasistengsiu atsakyti.

Valstybinis turtas gali būti perleidžiamas privačiam savininkui už pinigus, čekius arba nemokamai. Dauguma žmonių gyvena valstybiniuose butuose, namuose ar kitokiuose pastatuose nuomotojo sąlygomis, tačiau retas žino, kada įgaunama nuosavybės teisė į šį turtą.

Neretai apie ikiteisminio pradėjimo faktą sužinome paskambinus tyrėjai, gavus šaukimą į apklausą registruotu laišku, faksu, elektroniniu paštu.

Darbas, procesas, produktas, kuris teikia rinkoje konkurencinį pranašumą vis labiau saugomas įstatymų nustatyta tvarka nacionaliniu, Europos Sąjungos ar tarptautiniu mastu.

Nė vienas iš mūsų nesame apsaugoti nuo neištikimybės, smurto ar įvairių sutuoktinio pareigų nevykdymo. Paaiškėjus neištikimybei, dauguma sutuoktinių nusprendžia nutraukti santuoką.

Prašome pakonsultuoti, ar turėtų darbdavys mano prašymu pakeisti darbo laiką. Grafike reikia dirbti nuo 7:00 val. ryto, o mano prašymas, kad leistų dirbti nuo 8:00 val. ryto. Nes darželis dirba nuo 7:30 val. aš nespėju į darbą. Auginu 2,5 metu vaikutį, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas.

Noriu parduoti butą Lietuvoje, nes gyvenu užsienyje. Butą pirko mano vyras mums gyvenant santuokoje, o vėliau padovanojo man. Daugiau jokio nekilnojamo turto mūsų šeima neturi.

Mane ruošiasi atleisti iš darbo vaikų darželyje dėl kvalifikacijos neatitikimo. Esu pradinių klasių mokytoja. Ar man priklauso išeitinė kompensacija. Sako, kad nemokės kompensacijos, nes nėra pinigų, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

Teismas paskyrė mokėti kas mėnesį alimentus po 350 lt. Bet dabar neturiu darbo ir neturiu pajamų jiems mokėti. Vaiko mama grasina, kad kreipsis į antstolį. Jei ji kreipsis į antstolį ar jis gali neišleisti išvykti į užsienį?, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas.

Esame logistikos kompanija, pagal susitarimą ir pasitikėjimą kitai bendrovei 4 kartus nuvežėme krovinius Lietuvoje, suma siekia apie 50 tūkst. Lt. Skolinga mums yra Lietuvos bendrovė, tačiau ji mums panašu net nesiruošia mokėti, vadovai keičiasi, prisiskambinti nepavyksta.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 494

reklama