reklama

rekomenduojame


Ryšiai su visuomene
RsV „Promo Service“

Kyšiai.lt
Portalas prieš korupciją

Teisinės konsultacijos
Teisininkų patarimai

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimai
Tyrimai LT

Žurnalistikos kursai
Susipažink su žurnalisto profesijos subtilybėmis

Jaunimo naujienos
Jaunimo naujienos

Universalus meistras
Plytelių klijavimas

Laisvalaikio batai
Laisvalaikio batai

Viešieji pirkimai
Mercell viešųjų pirkimų portalas

reklama

Image
 

Gardinas jau kurį laiką į Baltarusiją traukte traukia svečius iš Lietuvos – norint trumpos išvykos metu aplankyti šį miestą nebūtina įsigyti vizą, o ir išlaidos būna kur kas mažesnės nei keliaujant į didžiąsias Europos sostines.

Image
 

Per pastaruosius 6 metus Lietuvos maitinimo sektoriaus įmonių skaičius augo 75 procentus. Dėl itin aršios konkurencijos siekdamos išlikti rinkoje naujos įstaigos griebiasi triukų – bando išsiskirti įdomiu prekės ženklu, nuolaidomis, pasiryžimu pildyti kiekvieną kliento užgaidą.

Image
 

Visa Europa, regis, lengviau atsikvėpė Prancūzijos prezidento rinkimų pirmajame ture į priekį išsiveržus nepriklausomam kandidatui Emmanuel Macron.

Image
 

Emmanuelis Macronas surinko daugiausia balsų pirmame Prancūzijos prezidento rinkimų ture ir toliau kovos su euroskeptike Marine Le Pen.

Image
 

Tiems, kurie gyvena nuosavuose namuose ir rūpinasi pastatų šildymu patys, aktualu surasti efektyvų šildymo šaltinį. Prasidėjus šildymo rūpesčiams, ieškoma kuro, kuris būtų kaitrus ir degdamas išskirtų daug šilumos.

Image
 

Nors investuotojai šiais metais dar nepatyrė didesnių rinkos svyravimų, o akcijų kainos laikosi netoli rekordinių aukštumų, valiutų rinkoje jau galima aptikti baimės ženklų. Kylant neramumams, investuotojai linkę slėptis saugumo užuovėjose – viena jų Japonijos jena.

Image
 

Ar žinojote, jog nusipirkę prekę internetu turite daugiau teisių, negu įsigiję prekę tradicinėje parduotuvėje? Neatsitiktinai apsipirkimų skaičius elektroninėje erdvėje sparčiai auga.

Image
 

Kol vieni skundžiasi nepakeliamu gyvenimu Lietuvoje ir emigruoja į turtingesnes šalis, yra tokių, kurie neradę laimės svetur, sėkmingai kurią gyvenimą gimtoje šalyje. Kaunietis Rolandas trumpai padirbėjęs užsienyje ir pasisėmęs ten įvairių idėjų nusprendė kurti verslą Lietuvoje.

Image
 

Lietuviai laiko save patriotais – tą jau ne kartą esame girdėję. O ar patriotiškas yra Lietuvos verslas? Šį klausimą keliame kur kas rečiau, nors susidūrus su priešu būtent verslui tektų labai svarbus vaidmuo ginant mūsų valstybę.

Image
 

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais.

Image
 

Dirbantiems Lietuvos logistikos sektoriuje, puikiai žinomi populiariausių šalyje transporto biržų pavadinimai – TimoCom, Trans.eu ir Cargo.lt.

Image
 

Lietuvoje veikiančių įmonių pelnai sparčiau nei pajamos auga jau antrus metus iš eilės. Naujausiais duomenimis, pernai šalies įmonių pajamos padidėjo 2,6 proc., o pelnas ūgtelėjo net 16,9 proc.

Image
 

Kalbos apie asmeninį ir šeimos biudžetą lietuviams – vis dar tabu: nors dažnai smalsu, kiek uždirba ir išleidžia draugas, bendradarbis ar kaimynas, savo finansinės situacijos vertinimą dažniausiai pasiliekame sau.

Image
 

Šiuo metu Lietuva yra vienuolikta pasaulyje verslo įkūrimo lengvumo reitinge. Tai itin skatina entuziastingus verslininkus, norinčius idėjas paversti realybe. Vienintelis veiksnys, kuris juos dažniausiai pristabdo yra finansų trūkumas.

Image
 

Savo knygos išleidimas yra daugelio svajonė. Tačiau neretai norai ir idėjos yra giliai paslepiami – dideli knygos išleidimo kaštai nedžiugina, o juos padengti kartais yra labai sunku. Tūkstantinės sumos autoriui atrodo gana nerealios, o knygos sėkmė visada yra santykinis dalykas – ypač Lietuvos rinkoje.

Image
 

Išmanieji telefonai mūsų rankose ir kompiuteriai ant kelių – pažįstamas vaizdas, tiesa? Šiuolaikiniai prietaisai dabar dažnai naudojami ne tik informacijos paieškai, bet ir perkant naujas prekes, pavyzdžiui, romanetes, internetu.

Image
 

Lietuvoje per praėjusius metus gyventojų sumažėjo 36 tūkstančiais, tačiau darbo jėga – dirbantys asmenys ar bedarbiai, kurie ieško darbo – per metus padidėjo 2 tūkstančiais. Nedarbas šalyje mažėjo ne tik dėl emigracijos, verslo įmonės pernai nuolat kūrė naujas darbo vietas, daugiau gyventojų vertėsi individualia veikla.

Image
 

Kaip visai neseniai parodė „Eurobarometro“ apklausa, dauguma lietuvių mano, kad didžiausia problema Lietuvoje yra per aukštos kainos. Tuo skuba naudotis Lietuvai priešiškos jėgos, socialiniuose tinkluose skleisdamos realybės neatitinkančius palyginimus tarp kainų Lietuvoje ir užsienyje.

Image
 

Nežinau, ką pagalvotų mano paauglys sūnus, jei su juo pradėčiau kalbėti apie „šlamančiuosius“. Nors toks pinigų apibūdinimas iš inercijos vartojamas ir jis turi savo istoriją, tačiau jaunimui jis jau sunkiai suprantamas.

Image
 

Per paskutinius tris praėjusių metų mėnesius Lietuvos ekonomika augo 2,7 proc. – sparčiau, nei per antrąjį ar trečiąjį ketvirčius. Bendrojo vidaus produkto (BVP) kreivę į viršų tempė toliau augantis vidaus vartojimas bei paslaugų eksportas.

Image
 

Augančios naftos kainos ir Rusijai draugiška naujoji JAV administracija didina lūkesčius dėl Rusijos ekonomikos atsigavimo. Nors Rusija išlieka svarbiausia Lietuvos eksporto rinka, didelių vilčių į ją dėti nereikėtų.

Image
 

Netilstant diskusijoms apie naujus mokestinius pasikeitimus ir informacijos apie juos stoką, panašėja, jog Lietuvos verslo subjektų 2017 metais pokyčiai laukia ne tik mokesčių ir verslo administravimo srityse.

Image
 

Kainų augimas įgauna pagreitį. Šiais metais infliacija Baltijos regione bus viena sparčiausių Europoje. Brangstanti nafta, maisto produktai ir paslaugos sumažins skirtumus tarp oficialios statistikos skelbiamų rodiklių ir gyventojų suvokiamos kasdieninės infliacijos, nors pastaroji vis dar bus aukštesnė.

Image
 

Ne vienam teko pabuvoti situacijoje, kai prieš šventes paskubomis įsigytas daiktas namuose nebeteikia džiaugsmo ir norisi jį grąžinti pardavėjui. Bet atvykus į prekybos vietą kartais susiduriama su nemalonia tiesa – pardavėjas prekės nepriima, o motyvų tam būna įvairiausių – pažeista pakuotė, netinkamas pirkimą įrodantis dokumentas ar trūkumų neturinti prekė.

T. Padgursko nuotr.
 

Manote, kad radę nuotrauką internete galite laisvai ją naudoti savo tikslais? Kūrėjai neretai susiduria su problema, kuomet jų sukurti „produktai“ yra naudojami be leidimo, o vagišiai dažnai nemano padarę kažką neteisėto.

Image
 

Baigiantis metams, inžinerinės pramonės įmonės bemaž vieningai įvardija, kuo gyveno pastaruoju laikotarpiu ir kokius iššūkius mato perspektyvoje.

Image
 

Dauguma prekių ir paslaugų Lietuvoje 2016 metais brango, tačiau kelių svarbių prekių kainos buvo vis dar mažesnės negu prieš metus. Dėl šios priežasties Statistikos departamento apskaičiuojama infliacija šalyje lapkritį tesiekė 1 procentą.

Image
 

Nekilnojamojo turto magnatas, milijardierius, kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas yra išleidęs knygą „Sandorio menas“, kurią noriai perka daugelis pasaulio naivuolių, tikėdamiesi naudojantis autoriaus patarimais pagauti laimės paukštę.

Image
 

2017 metais eksportas išliks pagrindinis Lietuvos ekonomikos variklis, tačiau atsiimti šį titulą vis labiau kėsinsis augantis vidaus vartojimas. Tai lems ir toliau sparčiais tempais augsiantys atlyginimai bei nuo sausio 1 d. žymiai, t. y., nuo 200 iki 310 eurų, ūgtelėsiantis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD).

Image
 

Didžioji dalis Lietuvoje veikiančių įmonių ateinančių metų perspektyvas vertina pozityviai ir planuoja investicijas į plėtrą.

Image
 

Prekybos centrai Kalėdoms ruoštis ir puoštis pradėjo jau po Vėlinių, tad artėjant šventėms ir prekybininkams nuolatos apie tai primenant, vis daugiau žmonių susimąsto apie kalėdines dovanas, suka galvą, kaip nudžiuginti artimuosius ir draugus.

Image
 

Patikrinate senelio dovanotą sidabrinį medalį ir nustembate – vienas jo šonas patamsėjęs, o kitas „pasipuošęs“ įbrėžimu. Ištraukiate iš stalčiaus senovinių monetų kolekciją ir matote – jų paviršius pakeitęs spalvą.

Image
 

Net 67 proc. lietuvių apsiperka internete darbo metu, būdami savo darbo vietoje. Trečdalis pirkėjų tą daro impulsyviai. Tokius rezultatus atskleidė spalio mėnesį atlikta apklausa.

Image
 

Kaip ir galima buvo tikėtis, net ir po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose finansinio ir ekonominio pasaulio pabaiga neatėjo.

Image
 

„Vis labiau gręžiamės į Vakarus, kur darbas ir karjera dažnai yra prioritetas. Jei prie šios tendencijos pridėsime lietuvių, kaip tautos, darbštumą, atsakingumą ir stiprų pareigos jausmą, gausime darboholizmo kombinaciją“, – sako psichologas Marius Daugelavičius.

Image
 

Lietuvoje 78 proc. gyventojų norėtų turėti savo verslą, kai tuo metu Latvijoje ir Estijoje šis skaičius siekia 49 proc., rodo septintus metus atliekamas pasaulinis verslumo tyrimas AGER 2016 (angl. Amway Global Entrepreneurship report).

Image
 

Draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ pastebi didėjantį sukčiavimo atvejų skaičių transporto žalose. Per praėjusius metus jų bendrovė nustatė net 450 arba 30 proc. daugiau nei 2014-aisiais.

Image
 

JAV prezidento rinkimus laimėjo respublikonas Donaldas Trumpas, įveikęs demokratų atstovę Hillary Clinton. Jis po aštuonerių demokrato Barako Obamos valdymo metų oficialiai pradės eiti pareigas nuo 2017 metų sausio 20 dienos.

Image
 

Savaitės pradžioje minėtą Pasaulinę taupymo dieną, spalio 31-ąją, kasmet nustelbia Helovino šurmulys ir Vėlinių rimtis. Tačiau ši diena yra gera proga pagalvoti, kaip mūsų taupymo įpročiai gali padėti siekti kokybiškesnio gyvenimo.

Image
 

Prieš dvejus metus Rusijai paskelbus maisto produktų embargo Lietuva buvo įvardinta kaip labiausiai pažeidžiama ekonomika Europos Sąjungoje, tuo tarpu Rusijos rublio nuvertėjimas ir ekonomikos susitraukimas reiškė mažėsiančią ir kitų prekių bei paslaugų paklausą.

Image
 

Pastebima, kad Lietuvoje sparčiai daugėja kibernetinio sukčiavimo atvejų, kuomet apgauti įmonių finansininkai perveda dideles pinigų sumas į nusikaltėlių sąskaitas užsienio bankuose.

Image
 

Šią savaitę finansų rinkų dalyviai aktyviausiai žvalgosi į Jungtinę Karalystę ir JAV, kur laukiama trečiojo ketvirčio ekonomikos augimo rezultatų.

Image
 

Prieš vienuolika metų Kaune įsikūrusio prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ prekės ženklas su vėjo malūnėliu liks tik istorijoje.

Image
 

 

Rugsėjį visuose Lietuvos oro uostuose pastebimas keleivių skaičiaus augimas, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Labiausiai padaugėjo keliaujančių iš Vilniaus oro uosto į Stokholmą, Taliną, Kijevą ir Oslą, iš Kauno – į Londoną ir Kopenhagą.

Image
 

Rinkimų aktualijų netrūksta abipus Atlanto. Jei Lietuvos Parlamento rinkimų viražai artėja prie pabaigos, tai JAV prezidento rinkimų batalijos tik įsisiūbuoja.

Image
 

Lietuvos ekonomika išgyvena transformaciją – paslaugų sektorius tampa vis svarbesniu žaidėju šalies ūkyje.

Image
 

Finansinės įmonių krizės, pasunkėjusi ekonominė situacija ar patirti nuostoliai priverčia darbdavius imtis radikalių taupymo priemonių, kurių taikinyje dažniausiai atsiduria darbuotojai ir jiems priklausantis darbo užmokestis.

Image
 

Ar žinote, kad pirmąja programuotoja laikoma 1815 12 10 – 1852 11 27 gyvenusi didžio anglų poeto lordo Džordžo Bairono dukra grafienė Ada Lovelace? Taip, tai ne vyras, o moteris, nors pagal gajų stereotipą IT sritis laikoma vyrų viešpatija.

Image
 

Dar prieš gerą dešimtmetį Lietuvoje imtis verslo išdrįsdavo nedažnas – gyventojai mieliau rinkdavosi būti samdomais darbuotojais. Tačiau keičiantis kartoms, keičiasi ne tik situacija rinkoje, bet ir visuomenės požiūris į smulkųjį verslą.

Image
 

Pastaraisiais metais matome vis daugiau Lietuvos verslo plėtros užsienyje pavyzdžių. Apie žingsnius į kitų valstybių rinkas skelbia pačia įvairiausia veikla – nuo maisto išvežiojimo iki užsakomųjų skrydžių – užsiimančios kompanijos.

reklama

D1 docinta

apklausa

Kiek laiko trunka jūsų kelionė iki darbo?
 

reklama

reklama

reklama

reklama