VersloSavaite.lt   
2016 09 26, 11:47
Buto savininkė negrąžina depozito, ką daryti?

Karolis Rugys
Karolis Rugys
Nuomavomės butą su sutartimi, buvome palikę depozitą. Gyvenome apie 3 metus, po visko  savininkė turėjo atiduoti 235 € depozitą, tačiau gavome tik 145 € ir 90 € liko skoloje. Kadangi nepavyksta susitarti, tai tapo principo reikalu, svarstau apie ją pranešti VMI. Ar gali VMI dėl kažkokių priežasčių prisikabinti prie mūsų pačių? Pasirašytą sutartį su savininke turime, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

 

Į klausimą atsako advokatas Karolis Rugys, partneris iš advokatų kontoros „Žiemelis, Valys, Rugys ir partneriai“.

 

Prieš atsakant į klausimą dėl mokestinių prievolių ir atsakomybės už jų nevykdymą ar netinkamą vykdymą, svarbu identifikuoti asmenis, kurie sudaro nuomos sutartį. Jeigu gyvenamųjų patalpų nuomos sutartis yra sudaroma tarp dviejų fizinių asmenų (fizinis asmuo išnuomoja patalpas fiziniam asmeniui), nuomotojas savo pasirinkimu gali iki kiekvienų metų gegužės pirmos dienos deklaruoti gautas pajamos iš nuomos už praeitus metus ir sumokėti 15 proc. dydžio pajamų mokestį arba pasirinkti įsigyti verslo liudijimą, sumokant fiksuotą mokestį.

reklama

 

Bet kuriuo atveju, prievolė sumokėti gyventojų pajamų mokestį kyla nuomotojui. Tuo atveju, jeigu fizinis asmuo patalpas išnuomoja juridiniam asmeniui, tai pareiga sumokėti gyventojų pajamų mokestį, kyla juridiniam asmeniui.

 

Iš pateiktos informacijos, galima spręsti, kad nuomos sutartis buvo sudaryta tarp fizinių asmenų. Tokiu atveju mokestinės prievolės kyla tik nuomotojui. Kai nėra sumokami mokesčiai už iš nuomos gaunama pajamas, atsakomybė dėl tokių veiksmų kyla tik nuomotojui, atitinkamai nuomininkui iš šios sutarties sudarymo nekyla jokios mokestinės prievolės, nėra jokios rizikos ar grėsmės.

 

Nuomotojui, netinkamai vykdančiam mokestines prievoles, taikoma atsakomybė, numatyta Mokesčių administravimo įstatyme, Administracinių teisės pažeidimų kodekse arba Baudžiamajame kodekse.

 

Paprastai nuomotojui taikoma Mokesčių administravimo įstatyme numatyta sankcija, t.y. mokesčių mokėtojui priskaičiuojama trūkstama mokesčio suma ir skiriama nuo 10 iki 50 procentų minėtos mokesčio sumos dydžio bauda. Taip pat gali būti skaičiuojamai 0,03 proc. dydžio delspinigiai už kiekvieną pradelstą dieną.

 

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti advokato Karolio Rugio komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktikos analize. Šis straipsnis negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į advokatą Karolį Rugį.

 

 

Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.     


 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: