VersloSavaite.lt   
2016 03 14, 14:43
Kam atitenka skolos skolininko mirties atveju?

Karolis Rugys
Karolis Rugys
Vyras mano vardu atidarė individualią veiklą, jai vadovavo, pridarė skolų, siekiančių per 32 tūkst. eurų. Skolos kreditoriams, antstoliams ir tiekėjams. Atsakomybė krito ant manęs. O blogiausia, kad pasirašėme povedybinę sutartį. Turto jokio neturiu. Kam būtų perleistos visos skolos mano mirties atveju? Turiu 9 metų sūnų, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

 

Į klausimą atsako advokatas Karolis Rugys, partneris iš advokatų kontoros „Žiemelis, Valys, Rugys ir partneriai“.

reklama

                       

Iš skaitytojos pateiktos informacijos neaišku, kas konkrečiai buvo susitarta pasirašant vedybinę sutartį, taip pat kitos aplinkybės, tačiau skaitytojos pateikiama informacija leidžia galimai teigti, kad susidarę įsiskolinimai yra jos asmeniniai įsipareigojimai.

 

Palikėjo mirties atveju skola yra paveldima pagal sudarytą testamentą arba (jeigu testamento nėra) pagal įstatymą. Paveldint pagal įstatymą (nenurodyta, kad testamentas būtų surašytas) paveldėtų tiek jūsų sūnus, tiek ir jūsų sutuoktinis. Paveldint turtą (priimant jį valdyti) kartu yra paveldimos ir palikėjo skolos.

 

Įpėdinis turi galimybę atsisakyti priimti paveldėjimą, kartu taip atsisakydamas tiek paveldimo turto, tiek ir įsiskolinimų. Skaitytoja nurodė, kad jokio turto neturi, todėl įpėdins galės atsisakyti priimti palikimą. Taigi palikėjo skolos besąlygiškai įpėdiniams nepereina.

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti advokato Karolio Rugio komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktikos analize. Šis straipsnis negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į advokatą Karolį Rugį.

 

 

Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą. 


Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: