VersloSavaite.lt   
2016 09 16, 11:50
Ar sudarius taikos sutartį su tėvu bus galima jį paduoti antstoliams jam nemokant alimentų?

Image
Karolis Rugys
Buvo pradėta byla teisme dėl išlaikymo vaikams. Dabar vaikų tėvas nori pasirašyti taikos sutartį. Klausimas būtų toks, ar pasirašius taikos sutartį, ir nemokant tėvui alimentų, ar bus galimybė paduoti antstoliams dėl nemokumo?

 

Į klausimą atsako advokatas Karolis Rugys, partneris iš advokatų kontoros „Žiemelis, Valys, Rugys ir partneriai“.

 

Taikos sutartimi šalys tarpusavio nuolaidų būdu išsprendžia kilusį teisminį ginčą, užkerta kelią kilti teisminiam ginčui ateityje, išsprendžia teismo sprendimo įvykdymo klausimą arba kitus ginčytinus klausimus.

reklama

 

Jeigu sudarėte taikos sutartį, kurią patvirtino teismas, tačiau sutartimi numatyti įsipareigojimai nėra vykdomi, Jūs galite kreiptis į antstolį dėl priverstinio skolos išieškojimo. Tik prieš tai reikia kreiptis į teismą, išnagrinėjusį bylą, su prašymu išduoti vykdomąjį raštą. Teismo išduotas vykdomasis raštas yra pateikiamas antstoliui, kuris ir vykdo išieškojimą.

 

Paminėtina, kad taikos sutartis gali būti sudaryta bet kurioje proceso stadijoje. Bylą baigus taikos sutartimi yra grąžinama 75 proc. sumokėto žyminio mokesčio. Teismas turi teisę netvirtinti šalių taikos sutarties, kai konstatuojama, kad tai prieštarautų imperatyviosioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui.

 

Dėl to teismas, prieš patvirtindamas šalių sudarytą taikos sutartį, turi pareigą patikrinti ir įsitikinti, ar taikos sutartyje išreikšta tikroji abiejų šalių valia, ar sutarties sąlygos joms aiškios ir priimtinos, taip pat išaiškinti šalims šių procesinių veiksmų teisinius padarinius. Sprendžiant nepilnamečių vaikų išlaikymo klausimus, teismas vadovaujasi išimtinai vaikų interesais, todėl sudaryta taikos sutartis yra patikrinama siekiant įsitikinti, kad vaikų interesai nebus pažeisti vykdant sutartyje numatytas sąlygas.

 

Atkreiptinas dėmesys, kad nevykdant pareigos išlaikyti vaikus (jei ir antstoliams nepavyktų išieškoti), vaikų tėvui gresia ir baudžiamoji atsakomybė.

 

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti advokato Karolio Rugio komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktikos analize. Šis straipsnis negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į advokatą Karolį Rugį.

 

 

Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.    


 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: