VersloSavaite.lt   
2016 04 14, 12:19
Ar vadovas turi teisę atleisti darbuotoją jai esant motinystės atostogose?

Karolis Rugys
Karolis Rugys
Šiuo metu esu motinystės atostogose, tačiau jos baigsis balandžio mėnesį. Mano darbovietė savo filialą Klaipėdoje uždarė (priežasčių nežinau), įmonė turi filialus Vilniuje, Kaune ir kituose miestuose. Rašiau vadovui elektroniniu paštu, tačiau jie mane ignoruoja.... Kaip tokiu atveju turėčiau elgtis? Ar man priklausytų kokia kompensacija, nes likau be darbo ne dėl savo kaltės?

 

Į klausimą atsako advokatas Karolis Rugys, partneris iš advokatų kontoros „Žiemelis, Valys, Rugys ir partneriai“.

 

Vadovaujantis darbo teisinius santykius reglamentuojančiomis teisės normomis, asmenims, esantiems vaiko priežiūros atostogose yra taikomos papildomos garantijos ir apsauga. Su asmenimis, kurie augina vaikus iki trejų metų, jeigu nebuvo darbuoto kaltės, yra imperatyviai draudžiama nutraukti darbo sutartį darbdavio iniciatyva.

 

Taigi, darbo vieta privalomai turi būti išsaugoma asmeniui esančiam vaiko priežiūros atostogose. Vienintelė numatoma išimtis tokiais atvejais yra kuomet įmonė yra visiškai likviduojama ir nėra teisių perėmėjo.

 

Taigi, darbo sutartis su Jumis esant vaiko priežiūros atostogose negalėjo būti nutraukta ir darbo vieta turėjo būti išsaugota, nes Jūsų pateikta informacija leidžia spręsti, kad įmonė nebuvo likviduota, o uždarytas tik įmonės filialas.

 

Visgi, jeigu buvote atleista, toks atleidimas yra laikomas neteisėtu, kadangi buvo nesilaikyta imperatyvių teisės aktų reikalavimų. Tokiu atveju, savo pažeistas teises galite ginti teisme, kur įrodžius, kad Jūsų atleidimas buvo neteisėtas, teismo sprendimu bus kompensuoti Jūsų patirti nuostoliai.

 

Jeigu nustatoma, kad darbuotojas buvo nušalintas nuo darbo be teisėto pagrindo ar pažeidžiant įstatymus, tai pažeistos darbuotojo teisės turi būti atkurtos ir jam priteistas vidutinis darbo užmokestis už visą priverstinės pravaikštos laiką.

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti advokato Karolio Rugio komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktikos analize. Šis straipsnis negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į advokatą Karolį Rugį.

 

 

Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.  

 

Verslosavaite.lt

 

  


 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: