VersloSavaite.lt   
2016 03 03, 10:22
Nusipirkau areštuotą automobilį, ką daryti?

Karolis Rugys
Karolis Rugys
Nusipirkau automobilį iš antrų asmenų, jie manęs neperspėjo, kad jis yra areštuotas, be to padirbo savininkės parašą. Būdama „Regitroje“ sužinojau, kad automobilis yra areštuotas ir negaliu jo perrašyti. Pirkimo-pardavimo sutartyje nurodėme mažesnę sumą nei sumokėjau.

 

Kur aš turėčiau kreiptis, kad viskas susitvarkytų? Mane apgavo, niekas neperspėjo apie areštą, parašai pirkime-pardavime suklastoti. Nežinau nei jų pavardžių, nei vardų, išskyrus savininką nurodytą dokumentuose, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

reklama

 

Į klausimą atsako advokatas Karolis Rugys, partneris iš advokatų kontoros „Žiemelis, Valys, Rugys ir partneriai“.

 

Skaitytojo klausime nurodyti veiksmai galimai turi LR baudžiamajame kodekse numatytų nusikalstamų veikų (sukčiavimo bei dokumento klastojimo) požymių. Juo labiau, kad areštuotą transporto priemonę parduoti draudžiama, o paties arešto negalima panaikinti be kreditoriaus sutikimo.

 

Šiuo atveju nuo minėtų veikų nukentėjęs asmuo turi teisę kreiptis į policiją ar prokuratūrą pateikiant prašymą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo, kartu išdėstant visas įvykio aplinkybes bei prie prašymo pridedant tai patvirtinančius įrodymus bei duomenis.

 

Šio tyrimo metu bus siekiama nustatyti asmenis, kurie galimai atliko nusikalstamus veiksmus bei surinkti tai patvirtinančius įrodymus. Jeigu ikiteisminio tyrimo metu pavyks nustatyti galimai nusikalstamą veiką atlikusius asmenis, taip pat tai patvirtinančius įrodymus ir surinkta medžiaga bus perduota teismui, nukentėjusiam asmeniui bus suteikta teisė reikalauti atlyginti patirtą žalą dėl galimai asmenų atliktų nusikalstamų veiksmų, t. y. pirkimo-pardavimo sutartyje numatytą transporto priemonės įsigijimo kainą.

 

Pažymėtina, kad siekiant įrodyti, jog transporto priemonė buvo įsigyta didesne kaina nei nurodyta sudarytoje pirkimo-pardavimo sutartyje, gali būti sudėtinga, kadangi šią kainą patvirtinote laisva valia savo parašu, todėl turite pateikti ne tik savo teiginius, tačiau ir pagrįstus įrodymus, t. y. duomenis, kurie leistų spręsti, jog transporto priemonė buvo įsigyta už didesnę nei sutartyje numatytą kainą.

 

Kitu atveju greičiausiai transporto priemonės įsigijimo kaina bus laikoma ta, kuri yra numatyta sudarytoje sutartyje. 

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti advokato Karolio Rugio komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktikos analize. Šis straipsnis negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į advokatą Karolį Rugį.

 

 

Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.


Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: