VersloSavaite.lt   
2016 05 23, 17:31
Kada advokatas turi teisę reikalauti iš kliento pinigų?

Karolis Rugys
Karolis Rugys
Ar gali advokatas paimti pinigus iš kliento be jokių sutarčių ir neatlikti pareigų? Kur kreiptis patekus į tokią situaciją?, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas.

Į klausimą atsako advokatas Karolis Rugys, partneris iš advokatų kontoros „Žiemelis, Valys, Rugys ir partneriai“.

 

Advokatas, vykdydamas savo veiklą bei teikdamas teisines paslaugas, su klientais privalo sudaryti teisinių paslaugų teikimo sutartis, o civilinėse bylose atstovaudamas juos teisme ar kitose institucijose privalo sudaryti atstovavimo sutartis; į baudžiamąsias bylas teikiamas advokato orderis.

reklama

 

Minėti dokumentai ne tik patvirtina advokato teisę atstovauti savo klientą, gauti tam tikrą informaciją, tačiau atitinkamai ir nustato šalims jų teises bei pareigas.

 

Advokatas, už paslaugas honorarą gali gauti pavedimu arba grynais pinigais. Jeigu mokėjimas atliekamas grynais pinigai, advokatas privalo išduoti tai patvirtinantį dokumentą – pinigų priėmimo kvitą, kuriame turi pasirašyti ir pinigus sumokėjęs asmuo, ir advokatas (kvitas pasirašomas dviem egzemplioriais).

 

Tokiu atveju, jei advokatas nevykdo sutartimi prisiimtų įsipareigojimų, taip pat neišduoda grynųjų pinigų priėmimo kvito rekomenduotina raštu kreiptis į advokatą nurodant susiklosčiusią situaciją bei išreiškiant reikalavimą suteikti teisines paslaugas, išduoti kvitą ar grąžinti pinigines lėšas, taip siekiant išspręsti ginčo klausimą.

 

Nepavykus, Jūs turite teisę kreiptis raštu į Lietuvos advokatūrą, kurios tikslas – vienyti visus advokatus, koordinuoti jų veiklą teikiant teisines paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims. Ši institucija taip pat sprendžia advokatų bei jų klientų ginčus, atitinkamai gali skirti tam tikras poveikio priemones advokatams bei priimti rekomendacinio pobūdžio sprendimus.

 

Jei ir Lietuvos advokatūros sprendimas Jūsų netenkintų, savo pažeistas teises bei interesus, galite ginti ir teisme.

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti advokato Karolio Rugio komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktikos analize. Šis straipsnis negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į advokatą Karolį Rugį.

 

 

Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.   

Verslosavaite.lt

 

  VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: