Psichologo konsultacijos

„Man 23 m. Nežinau ko noriu iš gyvenimo – mėtausi labai, o manau jau pats laikas butu suprasti ko noriu. O dabar ką bedaryčiau niekas nesiseka“, laiške psichologui rašo VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

„Nesuprantu, kas man darosi. Dėl savo bjauraus elgesio pradedu, net pati savęs neapkęsti. Tai jau trunka gan ilgai, daugiau nei 1 metai. Mano nuotaikų kaita labai didelė: vieną minutę aš linksma, galiu juokauti ir reikia menkiausio dalyko, kad pulčiau į isteriją, arba net nereikia nieko, kad imčiau lieti blogas emocijas. Kas man pasidarė? Ar tai pasikeitęs mano charakteris? Ar kažkokia depresija? Kur kreiptis?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

„Prieš metus išsiskyriau su draugu, kartu pragyvenome 2 metus, patyriau tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą. Tačiau po metų jausmai jam atgijo, o pamilti naujojo draugo nesugebu. Ką daryti?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

„Nežinau, ką toliau daryti su gyvenimu. Šią vasarą baigiu bakalauro studijas ir jaučiu didelį tėčio spaudimą iškart pradėti magistro studijas. O aš norėčiau metus pamąstyti, kuo noriu būti gyvenime karjeros srityje ir tuo metu padirbti ir įgyti praktikos. Bet ir pačią kankina jausmas, kad per metus galiu nesuvokti ko noriu ir tiesiog tėtis įrodytų savo teisybę. Kaip elgtis tokioje situacijoje?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

„Auginame 2 metų sūnelį. Tikrų tikriausią mamyčiuką. Jei mama yra kartu su juo vienoje patalpoje, jis nenulipa nuo mamos kelių, visur vedžiojasi už rankos kartu. Nemalonu tai, kad jis visiškai nepripažįsta tėčio, kuris labai nori jį paglostyti, pažaisti kartu. Ar čia kaprizas? Ar auklėjimo klaida?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

„Sūnus pirmakursis labai prisirišęs prie namų, grįžta kiekvieną savaitgalį, prieš išvažiuodamas nerimauja, stresuoja, pergyvena, kad neišbus. Gyvena bendrabutyje, kambariokais nesiskundžia, bet nepripranta prie triukšmo, šurmulio. Ką daryti?“, klausi VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

„Kaip galima paaiškinti tokį kolegos mąstymą: jei visus darbus atlieku laiku, reiškia krūvis per mažas, o jei darbų nespėju, su mintimi kad krūvis nebūtų didinamas, reiškia dirbu lėtai? Mano manymu tai iškreiptas mąstymas, nes darbo krūvis yra tinkamas ir suderinamas su kokybe, jei atliekamas laiku. Noriu žinoti, kas šioje situacijoje yra teisus, galbūt galima tai kaip nors paaiškinti“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas.

„Bendrauju su žmogumi, kuris mėgsta nuolat neigti mano žodžius, prieštarauti. Kaip turėčiau bendrauti, kad tai nekeltų įtampos?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

„Nebesusitvarkau su savo sūnumi. Auginu ir dukrą. Sūnui 4 metai, dukrai 1,6 metų. Abu pasižymi isterijos priepuoliais, visiškai be priežasties. Nežinome kaip elgtis, ir nelepinam jo, ir stengiamės užsiimti, veikti ką nors kartu. Nežinau kaip su juo elgtis, patarkite“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

„Ar įmanoma išsaugoti santuoka, jei vyras pamilo kitą, bet tuo pačiu lyg tai myli ir mane. Ji taip pat turi šeimą, mes su jais buvome draugais 7 metus“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

„Mano 6 metukų dukrytė jaučiasi nuskriausta, nemylima visada verkia, jau nebežinau kaip su ja kalbėti kad tik ji nepradėtų verkti, mes gyvenam šiaurinėje Airijoje mažame miestelyje ir abejoju ar yra čia lietuviškai kalbančių psichologų (kol gyvenom Lietuvoje ji lankėsi pas darželio psichologą). Gal galite mums kaip nors padėti?“, klausiau VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

„Nebežinau, kas darosi su manimi. Man 18 m. tačiau jau gal puse metų ar metus tiesiog nebesuprantu savęs, nebesuprantu savo norų, jausmų. Esu labai nervinga, greitai įsikarščiuoju, puolu į isteriją. Pradėjau nesutarti su šeimos nariais. Namuose jaučiuosi lyg nesava. Ar tai gali būti depresijos požymiai?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

„Norėčiau patarimo, kaip išmokti sukontroliuoti save. Atrodo taip parastai nuskambėjo, bet kažkaip tai labai sunku padaryti“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

„Nusiuntusi CV iš įmonės vadovo gavau užklausą, kokio atlyginimo tikiuosi. Man labai keista kad be pokalbio darbdavys iš karto užduoda tokį klausimą. Ar tai reiškia kad jie ieško darbuotojo už labai mažą atlyginimą? Darbas marketingo srityje“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

„Su darbais susitvarkau puikiai, nors dirbti tenka nelengvai. Tiesiog nenoriu, kad jų eilė stovėtų, tad viską padarau kruopščiai gerai ir laiku aišku kartais ir užsibūdama po darbo laiko. Tačiau kai mano visi darbai atlikti vadovas didina darbo krūvį galvodamas, kad per mažai darbo. Kaip rasti kompromisą?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

„Pastebėjau, kad mane supantys žmonės neretai pakelia toną ir tai mane labai erzina. Kaip išmokti nekreipti dėmesio į tai, juk tai labai trikdo. Taigi įdomu, kaip išmokti to negirdėti ir susitvardyti pačiam blaiviai mąstyti ir nesikarščiuoti“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

„Žmona nusprendė skirtis ir mane palikti. Aš su ja sutikčiau, tačiau auginame du mažamečius vaikus. Jie ir taip traumuoti, nes buvau išvažiavęs į užsienį. Kas rytą man prieš išvažiuojant į darbą jie klausia ar grįšiu. Nežinau ką daryti, su žmona esame paėmę daug paskolų ir kreditų. Tiesa, žmonai 23, o aš 11 metų vyresnis“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

„Kaip atsikratyti noro užsiiminėti tik rimtais dalykais ir tik tais kuriuose matai prasmę? Jaučiu, kad einant šia kryptimi žmogus pasidaro pernelyg rimtas ir kažkuria prasme reiklus ne tik sau, bet ir aplinkiniams“, klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

„Rūkau daugiau nei 20 metų ir negaliu mesti. Pradedu suprast, kad tai psichologinė problema, nes tai tarsi įprotis man. Ką patarsite daryti, kad atsisakyčiau šio žalingo įpročio?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

„Save laikau kitokiu žmogumi nei mano šeimos nariai. Užsiimu tinkliniu marketingu, tačiau mano užsiėmimo artimieji nesupranta, nors ir bandau jiems paaiškinti. Tai man erzina. Ką man daryti? Kaip elgtis?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 74

reklama