TOP promo
 

reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2010 10 12, 15:07
Psichologo konsultacija. Aš verslininkas, o artimiesiems mano užsiėmimas nepatinka

Image
Lina Jundulaitė
„Save laikau kitokiu žmogumi nei mano šeimos nariai. Užsiimu tinkliniu marketingu, tačiau mano užsiėmimo artimieji nesupranta, nors ir bandau jiems paaiškinti. Tai man erzina. Ką man daryti? Kaip elgtis?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

 

Klausimas. Turiu tokią dažnai pasikartojančią psichologinę problemą: aš esu kitoks žmogus nei mano šeimos nariai, užsiimu tinkliniu marketingu internete ir apskritai marketingu. Man čia sekasi, nors ir ne taip pradžioje kaip norėtųsi – esu verslininkas.

reklama

 

Mane supantys žmonės visiškai kitokie ir jų komentarai tiesiog mane erzina – noriu tiesiog jiems duoti į galvą ir nesistengiu jiems kažką aiškinti nes vis tiek nieko nesupranta.

 

Man tiesiog labai nepatinka tokio tipo mąstymo žmonės, bet jie man yra artimiausi žmonės va kur problema. Ką man daryti? Kantrybė ar tolerancija? Kaip sugyventi su tėvais ir broliais, jei aš esu kitokio požiūrio į gyvenimą ir tvirtai žinau, kas yra tikras gyvenimas.

 

Atsakymas. Sveiki, pirmiausia norisi pasidžiaugti, kad „tvirtai žinote, kas yra tikras gyvenimas“ bei turite savo požiūrį. Galbūt jis būtų įdomus ir kitiems? Tačiau bėda ta, kad ne visi apie jį žino ir supranta? Panašu, kad tai jūs ir įvardinote kaip problemą. Beje, minėjote ir tai, kad esate labai skirtingi ir randate daug prieštaravimų dėl požiūrių su savo artimiausiais žmonėmis, šeima, tačiau manau, kad nepaisant skirtumų, yra ir panašumų bei dalykų, dėl ko jie jums yra artimi ir svarbūs? Tad kyla mintis, kad reikia keisti arba požiūrį, arba žmonės.

 

Keisti žmones būtų sunku, ypač kai jie šeimos nariai. Tad kyla klausimas, dėl ko būtent jie jus erzina? Jų komentarai? Apie ką šie komentarai – apie jūsų veiklą ar jus patį? Jei teisingai supratau, jūs esate ganėtinai naujas šioje srityje, tad galbūt artimieji, linkėdami jums gero, perlenkia lazdą ar tiesiog dalijasi savo patirtimi?

 

Gal jų patirtis gali būti naudinga, jei į ją nereaguotumėte labai stipriai – ne kaip į kritiką ar priekaištus, bet kaip mintis, kurios padeda tobulėti ir gerinti savo veiklą ir pan.? Ugningos emocijos į komentarus ar pastabas gali paskatinti juos siekti jus „grąžinti“ prie įprasto gyvenimo būdo.

 

Čia daug labiau padėtų nuoseklus paaiškinimas, koks yra jūsų požiūris, ko siekiate, kodėl jums ši veikla svarbi, patinkanti, įdomi – parodykite savo entuziazmą, susijusį su šia veiklą ir padėkite jiems pamatyti savo verslininkystę per savo „prizmę“.

 

Jei turite savo tvirtą nuomonę, neturėtų būti sunku papasakoti apie ją bei pagrįsti? Jei jaučiate, kad kyla susierzinimas ar nepasitenkinimas iš jūsų pusės, kiek įmanydami stenkitės jį kontroliuoti – suskaičiuoti iki ... (kol aprimsite) ir tiesiog pasakykite, kad JUMS ši veikla yra prasminga, įdomi, artima. Galbūt tai teks kartoti daugybę kartų, bet po kiek laiko, gal šeima jus priims tokį, koks esate? Buvimas kitokiu nebūtinai reiškia blogai.

 

Beje, tai, kad šeimos nariai su jumis kalbasi apie jūsų veiklą, gyvenseną, tik rodo, kad jiems rūpite.

 

Kita vertus, praplėsti žmonių ratą, kur būtų daugiau panašiai kaip jūs mąstančių, būtų irgi sveikintina – tai tiesiog teiktų daugiau jėgų ir pasitikėjimo savimi bei būtų galimybė rasti „savų“, o ne kaip jūs įvardijote „kitaip mąstančių“.

 

 Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama