VersloSavaite.lt   
2011 07 15, 17:25
Psichologo konsultacija. Problemos auklėjant dukrą

Image
Lina Jundulaitė
„Mano 6 metukų dukrytė jaučiasi nuskriausta, nemylima visada verkia, jau nebežinau kaip su ja kalbėti kad tik ji nepradėtų verkti, mes gyvenam šiaurinėje Airijoje mažame miestelyje ir abejoju ar yra čia lietuviškai kalbančių psichologų (kol gyvenom Lietuvoje ji lankėsi pas darželio psichologą). Gal galite mums kaip nors padėti?“, klausiau VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

 

Atsakymas. Gana keblu komentuoti jūsų aprašytą situaciją, nes iškyla laba daug klausimų. Tačiau tai, kaip aprašėte savo dukrą, skamba kaip silpnumo, nesaugumo, o gal baimės ar net gedulo išraiška – jaučiasi nuskriausta, nemylima, verkia...

reklama

 

Vaikas dažnai sunkiai save supranta ir dar vargiai geba kontroliuoti savo emocijas, tad šiuo atžvelgiu atrodo – gerai, kad verkia – taip palengvėja, mergaitė išlieja susikaupusius / besikaupiančius jausmus. Tačiau reiktų pasidomėti kokios verksmo priežastys. Dėl to įdomu, kiek laiko jūs jau esate ten? Pirmi mėnesiai ar jau keletas metų? Galbūt mergaitei dar reikia laiko apsiprasti prie naujos aplinkos, žmonių, kalbos – galbūt ji tiesiog jaučiasi nesaugiai.

 

Taip pat svarbu ir tai, ar jūs visi kartu emigravote, ar tik po kiek laiko ją pasiėmėte kartu? Galbūt vis iškyla savotiškas gedulas to, ką paliko Lietuvoje – darželis, seneliai, draugai, namai, žaislai ir t. t.?

 

Juk ir suaugusiems būna sunku pakeisti gyvenamą aplinką. Vaikams tai gali būti irgi labai sudėtingas išbandymas. Gal jai tiesiog trūksta dėmesio, daugiau laiko, skirto būtent jai. Tačiau tai tik prielaidos.

 

Kita vertus, norėtųsi atkreipti dėmesį ir į tai, kaip jūs ten jaučiatės – ar turite pakankamai laiko sau, kokios sąlygos ir pan. Vaikai dažniausiai labai puikiai jaučia suaugusiuosius, tik savo jausmų, kylančių dėl suaugusiųjų nemoka patys išreikšti, atpažinti. Galbūt mergaitė tik atspindi esamą jūsų situaciją. Tačiau vėlgi, tai tik prielaida.

 

Minėjote, kad ir anksčiau ji lankėsi pas psichologą. Reiktų įvertinti, kokios problemos buvo tada, dėl ko buvo kreiptasi - gal jos yra tos pačios, tačiau vis dar neišspręstos? Galbūt vertėtų pabandyti susisiekti su buvusiu psichologu – mergaitei jis/ji būtų pažįstamas, o kartu jis / ji turėtų vertingos informacijos, kuri galėtų mergaitei padėti jaustis geriau, saugiau.

 

Suprantu, kad rasti psichologą, kalbantį lietuviškai, mažame Šiaurinės Airijos miestelyje gali būti gana keblu. Klausimas - ar tokių iš viso yra. Tačiau, yra psichologų/savanorių, kurie konsultuoja internetu lietuvius, emigravusius svetur. Manau, tai galėtų būti alternatyva realiam konsultavimui. Tad siūlau pasidomėti ir nuspręsti pačiai:

 

• Psyvirtual.lt

• http://www.rvpl.lt/lt

 

Labai svarbu, kad mergaitei padėtumėte jaustis mylimai, saugiai, leisti jai suprasti, kad gali jumis pasitikėti. O panašu, kad taip ir yra. Sėkmės.

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama