VersloSavaite.lt   
2011 10 26, 17:36
Psichologo konsultacija. Kaip bendrauti su nuolat mane neigiančiu žmogumi?

Image
Lina Jundulaitė
„Bendrauju su žmogumi, kuris mėgsta nuolat neigti mano žodžius, prieštarauti. Kaip turėčiau bendrauti, kad tai nekeltų įtampos?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

 

Klausimas. Bendrauju su labai įdomiu žmogumi, kuris dažnai mane nustebina. Mėgsta nuolat neigt mano žodžius, prieštarauti. Dažnai jam nusileidžiu, tačiau tai sukelia tam tikrą įtampą bendravime. Esu aptaręs jo elgesį ir su kitais bendrais draugais, jie pritaria, kad minėtas žmogus mėgsta daug ką neigt ir prieštaraut.

reklama

 

Kaip būtų galima jį pakeisti? Ignoruoti? Ar tai tik laikinas kažkoks neigimo etapas? Įdomu būtų sužinoti, kaip geriau elgtis su tokiu žmogumi, kaip bendrauti, kas sumažintų įtampą. Jam apie 25, amžiaus skirtumas tarp mūsų nėra didelis.

 

Atsakymas. Sveiki! Gana keblu  pasakyti, kaip šį žmogų būtų galima pakeisti. Sunku pasakyti ir ar tai laikinas neigimo etapas – reiktų daugiau informacijos apie jį. Ar jis visuomet toks buvo? Gal jam kas nors nutiko? Kaip gerai jį pažįstate? Su kokiu tikslu jis taip bendrauja – tam kad atskleistų savo kitokią, originalią nuomonę, ar tam, kad sumenkintų pašnekovą? Kaip jis tai daro? Ir kokia toji įtampa, kurią jis sukelia – verčianti ieškoti argumentų, gilintis ar skatinanti gintis ir jaustis menkesniu?

 

Kodėl to klausiu? Pirmiausia, tai neaišku, ar toks jo asmenybinis bruožas – gal jo tokios bendravimo manieros – jas gali būti sunku keisti, ypač, jei jam pačiam jos nekliudo. Tačiau jei tai labiau naujas „reiškinys“, susijęs su tam tikromis situacijomis ar aplinka – verta pasidomėti.

 

Galbūt jis jaučiasi nesaugus ir taip bando apginti, apsaugoti save. Galbūt tai yra būdas parodyti save bei savo sugebėjimus (gal kitaip tiesiog nemoka ar nežino kaip). Svarstyti galima daug ir deja tikrasis atsakymas taip ir liks neaiškus, nes tik pokalbis su juo gali suteikti daugiau žinių. (Tiesa, tokiam pokalbiui reikia atitinkamos aplinkos, taip, kad niekas per daug netrukdytų, būtų tinkamas laikas ir pan.).

 

Kaip ten bebūtų tai skamba kaip manipuliacija – žaidimas žodžiais, darant spaudimą pašnekovui. Jei spaudimas neigiamas ir pašnekovas jaučiasi nemaloniai – verta susimąstyti. Jie manipuliuojama jumis (kaip šioje situacijoje), svarbu pastebėti, kokius jausmus sukelia pašnekovas – minėjote – įtampą, ką dar? Erzulį, pyktį, nerimą, pagiežą, pralaimėjimą, susimenkinimą, o gal azartą ar ką kitą?

 

Tuomet pabandyti įvardinti sau, dėl ko šie jausmai atsiranda? Apie ką kalbate, kokiose situacijose? Dėl ko norisi keisti šį žmogų?

 

Kai turėsite šiuos atsakymus, pabandykite jam ramiai papasakoti apie tai, kaip jis jus verčia jaustis ir dėl ko. Tačiau nekaltinkite jo, kalbėkite apie save, pirmu asmeniu. Išsakykite savo nuomonę. Tai gali padėti, nes tuomet jūs būsite atviras / atvira prieš šį žmogų. Tada jis gali arba sureaguoti į jūsų žodžius, arba likti toks pats, tačiau jis žinos jūsų nuomonę ir jūsų nuostatas.

 

Tai gali sumažinti jo priešgyniavimą ir tapti kiek atviresniu. Tačiau kaip minėjau tai labiau svarstymai. Reiktų daugiau konteksto. Tikiuosi, kad konsultacija suteikė daugiau minčių, Sėkmės!

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: