VersloSavaite.lt   
2012 07 02, 13:03
Psichologo konsultacija. Jausmai buvusiam draugui atgijo po metų

Image
Lina Jundulaitė
„Prieš metus išsiskyriau su draugu, kartu pragyvenome 2 metus, patyriau tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą. Tačiau po metų jausmai jam atgijo, o pamilti naujojo draugo nesugebu. Ką daryti?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

 

Klausimas. Sveiki, nežinau kas su manimi darosi... Prieš metus išsiskyriau su draugu, kartu pragyvenome 2 metus, patyriau tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą (ne dažnai, bet pasitaikė). Kai nuo jo pabėgau, buvo labai sunku, girdėjau pastovius grasinimus, buvo gadinamas mano automobilis (dužo langas, keliskart pradurtos padangos) kreipiausi net į policiją.

reklama

 

Nesuprasdavau jo, vieną dieną stovėdavo su gėlėm, o kitą – taip bjauriai baugindavo mane. Labai pykau ant jo, todėl visus šiuos metus net nenorėdavau prisiminti to vyro. Dabar turiu naują draugą, jis visiška priešingybė buvusiojo, labai geras, rūpinasi manimi, tačiau nežinau, kas su manimi nutiko, jau mėnuo kaip pradėjau galvoti apie savo buvusį draugą, vis skauda širdį ir bėga ašaros, protas sako, kad tas žmogus nepasikeis, tačiau širdis vis šaukiasi jo.

 

Nenoriu apie jį galvoti, bet negaliu, stengiuosi nukreipti savo mintis kitur, bet neišeina... Nuo to pasikeitė ir mano jausmai esamam draugui, nebežinau ar noriu tą žmogų turėti šalia, nes vis mėginu atrasi jame panašumų į savo buvusį, tačiau jie kaip diena ir naktis.

 

Vis verkiu ir negaliu suprasti kodėl taip turėjo nutikti... Kodėl praėjus metams jausmai atgijo tik dabar, kodėl vis kaltinu save, kad praradau tą žmogų, kad netekau to, kurį taip myliu... Nežinau kaip sau padėti, kaip būti stipriai ir valdyti savo emocijas, kaip jį pamiršti... Labai norėčiau pamilti dabartinį draugą, tačiau negaliu...

 

Atsakymas.

 

Laba diena,

 

Skaičiau jūsų užklausimą ir sukosi daug minčių. Atrodote labai sutrikusi, pasimetusi, galbūt netgi kalta, kad išsiskyrėte ar nejaučiate tokių stiprių jausmų naujam draugui. Atrodo, kad jūsų žodžiuose daug neigimo ir vengimo – „nenoriu galvoti“, „nenorėdavau prisiminti“, noras nukreipti mintis kitur tam, kad negalvotumėte... nors ieškote panašumų ir mintimis vis grįžtate prie savo ankstesnio draugo.

 

 Iš to, ką parašėte, kyla minčių, kad ankstesniame partneryje buvo kažkas, kas jus labai traukė ir žavėjo – galbūt jis jus kuo nors papildė – stiprumu, jėga ar dar kažkuo, tai traukia... tačiau kartais toks „papildymas“ sukelia daugiau problemų negu stiprybės, kaip panašu ir jūsų atveju. Ir nors šie jausmai persipynę, jie yra žalojantys.

 

Dėl to norisi jūsų pačios paklausti, kas verčia apie jį vėl galvoti? Kokiose situacijose? Ko jame ilgitės? Kuo jis jus žavėjo? O tuomet prisiminti ir tai, ką jis jums darė, tas sunkias akimirkas. Nė vienas žmogus nėra vertas to, kad iš jo tyčiotųsi ar prieš jį/ją smurtautų – ypač mylimas žmogus. Norisi jus  paskatinti tos stiprybės ir tų bruožų, kurie traukė jus ankstesniame partneryje, pabandyti paieškoti savyje – stiprybės, gebėjimo pastovėti už save, tvirtumo, pasitikėjimo savimi. Tai nėra taip paprasta, tačiau įmanoma.

 

Galbūt čia praverstų ir psichologo konsultacijos ar susisiekimas su moterų krizių centru (http://www.bukstipri.lt/lt/kur-kreiptis ten galite gauti nemokamas konsultacijas telefonu ar būti nukreipta tinkamesnei konsultacijai).

 

Minėjote, kad norėtumėte išmokti valdyti savo emocijas, pamilti, būti stipriai... tačiau norisi priminti, kad jausmų logika yra kitokia – juos reikia priimti, išjausti ir suprasti, o juos supratus, pradėti galvoti, ką su jais daryti. Jei juos neigiame ir neįsileidžiame jie linkę vis kartotis.

 

Naujas draugas yra kitas žmogus, o kartu jūs abu kuriate naują santykį. Tad svarbu sau atsakyti, kokio to santykio norite – ko trūksta, ko reikia, ko norisi? Kaip jį galite puoselėti?

 

Labai sunku daugiau komentuoti, nes trūksta informacijos ir platesnio situacijos matymo, tačiau tikiuosi, kad buvau bent šiek tiek naudinga. Tačiau norisi paskatinti ieškoti paramos ar netgi tolimesnių konsultacijų tam, kad JŪS jaustumėtės geriau. Sėkmės!

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: