reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2011 03 10, 16:57
Psichologo konsultacija. Kaip išmokti sukontroliuoti save?

Image
Lina Jundulaitė
„Norėčiau patarimo, kaip išmokti sukontroliuoti save. Atrodo taip parastai nuskambėjo, bet kažkaip tai labai sunku padaryti“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

 

Klausimas. Norėčiau patarimo, kaip išmokti sukontroliuoti save. Atrodo taip parastai nuskambėjo, bet kažkaip tai labai sunku padaryti. Turiu kolegą darbe, kuris nuolat mane erzina, visaip bandžiau, ir geruoju ir piktuoju kalbėtis ir ignoruot bandžiau.

reklama

 

Viduje šėlsta pyktis, o aš nenoriu pykti viduje, kad po to išsilieti ant ko netinkamai ir galų gale tai kenkia mano sveikatai. Aš to žmogaus nei suprasiu nei pakeisiu, keistis reikia man. Ir neišmanau kaip tai padaryti.

 

Atsakymas. Nesvarbu, kaip tai skamba, svarbu, kad esate atvira sau ir pripažįstate, kad sunku savo kontroliuoti – o kas sakė, kad lengva? Ypač kai tai susiję su kitais žmonėm, santykiais bei vienokiu ar kitokiu erzuliu...

 

Nevisai aišku, dėl ko jis erzina – savo išvaizda, bendravimo maniera ar pokalbių temomis, gal dėl to, kad jus pašiepia ar rodo per daug dėmesio, gal apkrauna darbais, o gal verčia „atpirkimo ožiu“, o gal dar kažkas? Manau, kad svarbu įvertinti dėl ko jis jus erzina.

 

Taip pat pastebėti, kada jis jus erzina – nuolatos, kai tik susitinkate ar tik kartais, kai jūs esate užsiėmusi, o jis mėto replikas, o gal kai jūs pati esate dėl ko nors įsitempusi.. situacijų gali būti skirtingų ir manau, kad kiekviena iš jų gali būti suprantama / aiškinama skirtingai.

 

Dėl to norėtųs paraginti jus pačią pastebėti, kuomet kyla susierzinimas – ar jūs būnate viena, ar tarp žmonių, ar turite laiko, ar ne ir pan. o gal padėtų tiesiog apsirašyti sau dėl kokių priežasčių jis jus erzina, kada erzina bei kokius jausmus kelia – nusivylimą, pyktį, įsiūtį, liūdesį, smalsumą, agresyvumą, aktyvina ar dar kažkaip – kaip jis jus veikia.

 

Taip galite pabandyti parašinėti keletą savaičių. Po jų pabandykite peržvelgti savo užrašus- gal  juose pastebėsite kokių nors tendencijų? Ar situacijos kartojasi? Kuo jos panašios arba skirtingos? Tai gali būti puiki medžiaga, nuo kurios būtų galima pradėti dirbti ir bandyti ieškoti tinkamiausio būdo, kaip išlieti tas neigiamas emocijas. Nes teisingai pastebėjote – jei jų patiriate daugiau ir ypač jei jų neišliejate, tai tikėtina, kad po kiek laiko gali atsiliepti jūsų sveikatai.

 

Tačiau vėlgi, čia norisi pasidžiaugti jūsų sąmoningumu- jis yra kitas žmogus, jūs nesate už jį atsakinga. Tai nereiškia, kad negalite pasakyti savo nuomones, bet visgi jis atsakingas už save. Taip, kaip ir jūs už save pačią. Tad svarbu rasti ribą, kurios jūs jam negalite leisti peržengti – turite pasaugoti save ir bandyti rasti būdą , kaip išlieti susikaupusias emocijas.

 

Žinoma, geriausia, jei pavyksta problemą išspręsti, tačiau jei ne, reikia rasti būdą, kaip su ja gyventi, o emocijas gali padėti išlieti kokia kita veikla – sportas, pasivaikščiojimai, kiti žmonės, aplinkos pakeitimas, kavos pertraukėle ar dar kažkas, kas jums padeda, o gal tiesiog humoro jausmas?

 

Tikiuosi, kad mano atsakyme radote ką nors, ką galėtumėte pritaikyti ir sau. Sėkmės.

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama