VersloSavaite.lt   
2012 06 06, 17:04
Psichologo konsultacija. Nežinau ką daryti baigus studijas

Lina Jundulaitė
Lina Jundulaitė
„Nežinau, ką toliau daryti su gyvenimu. Šią vasarą baigiu bakalauro studijas ir jaučiu didelį tėčio spaudimą iškart pradėti magistro studijas. O aš norėčiau metus pamąstyti, kuo noriu būti gyvenime karjeros srityje ir tuo metu padirbti ir įgyti praktikos. Bet ir pačią kankina jausmas, kad per metus galiu nesuvokti ko noriu ir tiesiog tėtis įrodytų savo teisybę. Kaip elgtis tokioje situacijoje?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

Klausimas. Nežinau, ką toliau daryti su gyvenimu. Šią vasarą baigiu bakalauro studijas ir jaučiu didelį tėčio spaudimą iškart pradėti magistro studijas. O aš norėčiau metus pamąstyti, kuo noriu būti gyvenime karjeros srityje ir tuo metu padirbti ir įgyti praktikos. Bet ir pačią kankina jausmas, kad per metus galiu nesuvokti ko noriu ir tiesiog tėtis įrodytų savo teisybę. Kaip elgtis tokioje situacijoje?

 

Atsakymas.

 

Sveika,

 

Pirmiausia norisi pasveikinti su bakalauro studijų baigimų – tai didelis žingsnis, kuris, beje,  kelia ne tik džiaugsmą, bet ir įneša sumaišties – ką daryti toliau. Natūralu, kad artėjant tokiai pabaigai kyla nerimas, atsiranda, kiek pasimetimo, gal net liūdesio – juk iki tol viskas buvo aišku, ką daryti, kuo esi ir pan. O dabar atėjo laikas, kai reikia pačiai nuspręsti, kas esi ir būsi, kuo užsiimsi.

 

To nepalengvina kitų nuomonės, ypač, jei jos kito svarbaus žmogus – tokio kaip tėčio- ir priešingos nei pačios.

 

Pirmiausia norisi paraginti atsikvėpti ir pajausti studijų baigimą – visgi įveiktas svarbus etapas. Leisk sau truputį pailsėti ir atsikvėpti. O tada reiktų pačiai pasigalvoti, ką norėtųsi veikti toliau. Ar žinai, ką norėtum studijuoti? Kokia sritis? Kokios studijos? Kur? Kokios būtų galimybės? Kiek pačiai tokia mintis patinka? Tuomet leisk sau pagalvoti apie alternatyvas – ką dar galėtum veikti, jeigu nepultum tęsti magistratūros studijų? Darbas? Koks jis turėtų būti? Kur? Ar yra kokių galimybių tokį darbą susirasti? Kaip vertini savanoriavimo galimybes (jų yra labai daug ir įvairių)? Kelionės?  Kokios patirties nori? Galiausiai tai yra Tavo gyvenimas ir , jei jau baigi bakalauro studijas, turėtum būti pakankamai suaugusi priimti sprendimus už save pačią. Tik, regis, kad tėčiui sunku tave matyti suaugusią ir savarankišką.

 

Parodyk jam tai – pasidalink savo mintimis, konkrečiomis idėjomis, paaiškink, ko pačiai norisi, kaip tu supranti, dėl ko tau tai yra svarbu. Skubėjimas ir darymas dalykų „kaip visi daro“ nebūtinai yra geriausias sprendimas, jei pati jauties tam nepasiruošusi. Tad reiktų tiesiog pasvarstyti , ar čia žaidžia tavo ir tėčio principai (kuris bus teisus?) ar poreikiai, kylantys iš vidaus. Nereiktų pykti ir ant tėčio – jis gyveno kitais laikais ir turbūt turi kiek kitokį supratimą apie gyvenimą, tiesiog reiktų pasistengti geriau suprasti vienas kitą.

 

O dėl savęs pajautimo ir „atradimo“, tai bijau, kad teks nuvilti... daugelis žmonių savęs ieško visą gyvenimą, turbūt dėl to, kad žmogus keičiasi, bet visuomet yra atsakingas už save ir savo gyvenimo kokybę.

 

Jei kyla dvejonių ar tiesiog norisi su kuo nors iš šalies apie visa tai pasikalbėti- taip ir daryk – galbūt net bendramoksliai gali padėti, juk jie išgyvena tokius pačius dalykus. Taip pat galima pasikalbėti su psichologinę paramą nemokamais telefonais teikiančiais žmonėmis, galiausiai psichologais.

 

Sėkmės

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: