reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2011 08 16, 16:37
Psichologo konsultacija. Vyras pamilo kitą, ar realu išsaugoti santuoką?

Image
Lina Jundulaitė
„Ar įmanoma išsaugoti santuoka, jei vyras pamilo kitą, bet tuo pačiu lyg tai myli ir mane. Ji taip pat turi šeimą, mes su jais buvome draugais 7 metus“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.  

 

Klausimas. Ar įmanoma išsaugoti santuoka, jei vyras pamilo kitą, bet tuo pačiu lyg tai myli ir mane. Ji taip pat turi šeimą, mes su jais buvome draugais 7 metus. Tarp jų sekso nebuvo, jie tik kalbėdavosi, apsikabindavo ir kartai pasibučiuodavo. Tarp jų viskas tęsėsi apie 2 mėnesius.

reklama

 

Dabar jau praėjo mėnuo kai nusprendėm, kad gyvenam kartu ir bandom išsaugoti šeimą, bet man atrodo, jog nieko gero neišeina. Nes jam jos trūksta, jie nebesusitinka tik susirašinėja. Nors man kartą sakė, kad vis dėlto mane myli ir kad yra „asilas“, jog taip nutiko, ir kad jos gaila, dėl nenusisekusios jos santuokos, nes ji gyvena su vyru tam kad neturi kur išeiti, ir jis nori jai padėti.

 

Mes apie visa šita pasikalbam, jis sako, jog nenori su manimi skirtis, kad jam su manimi gerai, bet ir be jos negali. O viskas prasidėjo kai aš pastojau, aš manau jog jam pritruko mano dėmesio.

 

Atsakymas. Ar įmanoma išsaugoti santuoką? Panašu, kad taip, tik klausimas, kokia toji santuoka bus, ir tai, kokiais tikslais ją norima saugoti. Dėl vaikelio? Dėl pačios santuokos? Dėl dvasinio artumo ir svarbumo? Materialinių klausimų? Ar dar ko kito.

 

Galiausiai santuoka yra dviejų žmonių, tad jos turi norėti abu (t.y. abu turi būti suinteresuoti ją išsaugoti ir branginti, gerbti).

 

Manoma, kad fizinė neištikimybė ypač vyrams yra lengviau toleruotina ir mažiau svarbi psichologiniu atžvilgiu. Tačiau, jei neištikimybė yra labiau dvasinė, gali būti kebliau. Tačiau visgi, visi žmonės ir požiūriai skirtingi.

 

Pirmiausia reiktų bandyti išsiaiškinti, ko jūs, kaip sutuoktiniai, norite, kaip matote savo ateitį. O tuomet bandyti ieškoti būdų, kaip rasti abiem priimtiną sprendimą. Tačiau čia svarbus abiejų atvirumas ir gebėjimas girdėti vienas kitą.

 

Minėjote, kad kalbatės apie šią situaciją. Manau, kad čia svarbu sugebėti išsakyti savo jausmus, savo poziciją ar net nuoskaudas. Tačiau svarbu, kad aplinka ir laikas būtų tam palanki. Taip, kad niekas neblaškytų – telefonai, vaikas, televizorius ar dar kas nors.

 

Taip pat reiktų, kad abu būtumėte pailsėję, ramūs, taikūs vienas kito atžvilgiu. Ir pats pokalbis būtų daug nuoširdesnis, jei kalbėtumėtės pirmu laipsniu „AŠ JAUČIUOSI skaudinama, kai tave matau su ja...“, „AŠ JAUČIUOSI pasimetusi, nes tu man sakai, kad nori būti kartu, tačiau ilgiesi jos..“ ir pan. (Tai skamba kiek kitaip nei „kodėl tu esi su ja, jei sakai, kad nori būti su manimi?“, tiesa? Šiuo atveju, skamba labiau grasinamai ar kaltinamai, o tai neveda į brandų pokalbį).

 

Reiktų paminėti ir tai, kad vaikelio gimimas mažina pasitenkinimą santuoka ( dėl nuovargio, mažiau laiko vienas kitam ir t.t.), tačiau reiktų prisiminti, kad kūdikis yra abiejų ir jūs abu už jį vienodai atsakingi.

 

Kita vertus, kyla klausimas, ar vaikelis buvo planuotas, lauktas? Jei jis buvo neplanuotas, gal vyras tiesiog išsigando su vaikeliu atsiradusiomis naujomis atsakomybėmis? (Tapimas tėvais yra prilyginamas vienam iš didžiausių stresinių įvykių, prilygstamų artimųjų mirčiai, vestuvėms ir pan.).

 

Panašu, kad jūsų vyras išgyvena irgi gana dviprasmiškus jausmus, nerimauja, yra pasimetęs, kuria linkme judėti toliau. Dėl to norėtųsi paraginti ir jus pačią sau pačiai atsakyti, ko iš tiesų norite jūs pati. Kai jis aiškiai žinos jūsų poziciją, jis irgi turės priimti sprendimą. Kitu atveju...  gali būti labai lengva manipuliuoti situacija, t.y. taip ir blaškytis tarp judviejų.

 

Reiktų paminėti ir tai, kad vaikelis nors ir mažiukas, tačiau jaučia, kas vyksta aplink jį ir ypač tarp jam svarbiausių žmonių – tėvų.

 

Nepamirškite saugoti ne tik santuoką, bet ir save.

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama