reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2010 11 18, 15:54
Psichologo konsultacija. Žmona nori skirtis

Image
Lina Jundulaitė
„Žmona nusprendė skirtis ir mane palikti. Aš su ja sutikčiau, tačiau auginame du mažamečius vaikus. Jie ir taip traumuoti, nes buvau išvažiavęs į užsienį. Kas rytą man prieš išvažiuojant į darbą jie klausia ar grįšiu. Nežinau ką daryti, su žmona esame paėmę daug paskolų ir kreditų. Tiesa, žmonai 23, o aš 11 metų vyresnis“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja psichologė Lina Jundulaitė.

 

Atsakymas. Labas. Jūsų situacijoje yra daugybė niuansų, kurie ją daro keblią. Tačiau jūsų pasidalijime taip ir neradau klausimo, kurį norėjote man užduoti. Dėl to labai sunku kaip nors pakomentuoti. Visgi pabandysiu.

reklama

 

Skyrybos yra toks gyvenimo įvykis, kuris kelia didelį stresą visiems šeimos nariams.  Kaip jis paveiks atskirus šeimos narius, priklauso nuo asmeninių savybių, patirties, vidinių resursų, požiūrio į šią situaciją ir pan.

 

Jūs minėjote, kad vaikai jau dabar jaučia nerimą, baimę likti be jūsų. Neminėjote kiek jiems metų, tad vėlgi sunku interpretuoti, kaip jie supranta šią situaciją. Tačiau, kad ir kaip ten bebūtų, svarbu jiems rodyti savo dėmesį, meilę, suteikti jiems žinojimą, kad jų nepaliksite vienų, kad jais rūpinsitės, kad jie yra svarbūs. Kaip tai padaryti? Pasirinkite priimtiniausią būdą jums ir vaikams. Tačiau nepersistenkite. Vaikams gali būti sunku suprasti, dėl ko jūs skiriatės. Dėl to svarbu jums ir jūsų žmonai rasti to priežastis, kurios būtų jums abiem suprantamos ir kad jas sugebėtumėte kokiu nors būdu perteikti savo vaikams.

 

Svarbu ir tai, kad kiek įmanoma išliktumėte tolerantiški vienas kitam su žmona ir prieš vaikus vienas kito nežemintumėte ar nekaltintumėte – tai gali labai stipriai trikdyti vaikus, nes jiems jūs abu esate tėvai. Vaikams reikia saugumo ir norint, kad jiems toji situacija būtų kiek švelnesnė, jūs ir jūsų žmona jiems turite įrodyti, kad jie yra mylimi, brangūs ir nepaisant to, kad „tėveliai dabar gyvens atskirai, juos vis tiek mylės“.

 

Iš to, kaip pristatėte šią situaciją, kyla mintis, kad skyrybos yra žmonos iniciatyva, o jūs tik sutinkate su jos sprendimu.  Kyla klausimas, ar jūs norite skirtis? Ar žinote, dėl ko jūsų žmona tokia tvirta dėl šio sprendimo? Ar jis jau tikrai nekeičiamas? Aspektus, susijusius su paskolomis, kreditais ir kitais finansiniais dalykais, reiktų aptarti su žmona ar specialistais (pvz.: teisininkais). Tačiau pirmiausia reiktų sau atsakyti, ko jūs norite ir ką galite šioje situacijoje?

 

Galiausiai, visi šie įvykiai kelia ir jums pačiam daug nerimo ir pasimetimo. Dėl to norėtųsi sakyti, kad pirma reiktų išlieti besikaupiančias emocijas (geriau išvengiant alkoholio ar kitų svaigiųjų medžiagų). Nes visi jausmai – nerimas, baimė, nežinomybė, gal net pyktis ar nusivylimas ir kiti, apsunkina tinkamo sprendimo radimą.

 

Tol, kol emocijos kaupiasi, sunku galvoti apie ką nors kitą – kaip toliau gyventi, kur ir su kuo bus vaikai, kreditai, paskolos ir visa kita. Jei situacija jau išties nekeičiama, tada reiktų tai priimti kaip faktą ir galimybę gyvenimą pradėti iš naujo. Gali būti sunku ir net labai sunku, bet pabandyti juk verta?

 

Nesu tikra, ar tinkamai sureagavau į jūsų pasidalijimą. Tik norisi sakyti, kad iškilus sunkumų visada galite kreiptis į specialistus. Realios, gyvos konsultacijos gali būti kur kas naudingesnės. Jos būtų naudingos ir vaikams.

 

Užduokite savo klausimą psichologui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama