Teisinės konsultacijos

„Noriu paklausti, ar galima už nepanaudotas atostogas pasiimti pinigus ir dirbti? Ar yra tokia galimybė?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Turiu neįgalumo grupę – 40 proc. darbingumo. Dirbau pagal nuotolinę, neterminuotą darbo sutartį nuo 2011 spalio mėn. Pastaruoju metu man buvo pranešta, kad turiu išeiti atostogų 23 d., po kurių greičiausiai būsiu atleistas, nes nėra darbo ir pan. ir greičiausiai turėsiu rašyti prašymą, kad išeinu pats. Kaip elgtis tokioje situacijoje? Kokia išeitinė kompensacija priklauso?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Norėčiau paklausti ar gali būti taikomas Darbo kodekso 175 str. valstybės tarnautojui (nepanaudotos kasmetinės atostogos jo pageidavimu suteikiamos nukeliant atleidimo datą), kuris atleidžiamas iš darbo, kai jam sukanka 65 metai“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Gavau pranešimą, kad bus uždaryta VŠĮ Salantų PSPC skalbykla ir panaikintas skalbėjos etatas. Būsiu įdarbinta 0,25 etato krūviu skalbinių tvarkytoja. Jeigu nesutinku, būsiu atleista pagal LR DK 129 straipsnį. Norėčiau sužinoti, jei nesutiksiu dirbti už 0,25 etato, ar priklausytų išeitinė kompensacija ir kiek? Išdirbau 16 metų“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Turėjau butą, kurį pardaviau draugui, su kuriuo mes nebendraujame. Jis nemoka jokių mokesčių ir spėju yra neišregistravęs to buto Registrų centre, todėl visos skolos eina mano vardu. Sakykite ką man daryti?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Mane domintų, kaip būtų galima sudaryti sutartį, jeigu nekilnojamas turtas yra Lietuvoje, pardavėjas gyvena užsienyje, o pirkėjas – Lietuvoje? Kaip reikėtų tokią sutartį patvirtinti, gal galima viską vykdyti per įgaliotą atstovą ir t. t.“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „ Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Darbdavys nesilaiko sutarties dėl darbo valandų. Sutartyje parašyta, kad dirbu 8 val. ir viena val. pietums. Po kelių dienų įdarbinimo, pareiškė, kad turiu būti darbe ir pietų metu tai yra turiu dirbti 9 val., manęs tai netenkina ir noriu išeiti iš darbo. Kurį straipsnį man minėti pareiškime?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

Jau praėjo daugiau nei 5 metai, kai šeimyniniais ryšiais nesusijusiam asmeniui buvo paskolinta šimtatūkstantinė pinigų suma. Skolininkas pagal tai liudijantį skolos raštelį numatytu pinigų gražinimo grafiku nesivadovauja ir pinigų negrąžina. Ar tuo atveju, jei iš skolininko pinigų atgauti nepavyktų (jei neturi jokio turto), ar būtų galimybė įsiskolinimą perkelti artimiausiems skolininko šeimos nariams?

„Turiu 22 metų darbo stažą akcinėje bendrovėje. Medicininė komisija nebeleidžia dirbti šio darbo. Ar darbdavys turėtų išmokėti kompensaciją atleisdamas iš darbo ir ar išmokėtų kompensaciją, jei atsisakyčiau kito pasiūlyto darbo. Ir klausimas už kelis mėnesius“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „ Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Ar išeitinė kompensacija darbuotojams yra mokama įmonei iškėlus bankroto bylą, šiuo atveju bankui „Snoras“, jei tėvas yra išėjęs vaiko auginimo atostogų kol sueis vaikui 1 metai?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „ Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Dirbu įmonėje beveik 5 metai. Pirmus 2 metus dirbau gamyboje, su atostogomis nebuvo problemų. Dabar treti metai dirbu administracijoje ir negaunu apmokamų kasmetinių atostogų, beveik tris metus. Darbdavys sako, kad nėra kam manęs pakeisti, su darbdaviu nelabai noriu pyktis. Ar yra galimybė, be didesnių pykčių su darbdaviu išeiti atostogų“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „ Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Pernuomavome butą, tačiau nuomininkas pabėgo nesumokėjęs komunalinių mokesčių. Kadangi su savininku sutartį esame sudarę tik mes, savininkas atsisako mums atiduoti užstatą, nors savo visą dalį sąžiningai sumokėjome. Įtariame, kad jis nemoka mokesčių valstybei ir dėl to nenori kreiptis į policiją, o kaltina mus. Kokios yra mūsų galimybės priversti savininką atiduoti užstatą arba kokios galimybės savininkui atgauti pinigus iš to pabėgusio asmens?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „ Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Esu mokytoja, turiu 41 m. darbo stažą. Šių metų spalio 2 dieną sukanka pensinis amžius. Šiuo metu mokyklos direktorė man siūlo nuo rugsėjo mėn. dirbti daug mažesniu krūviu. Nesutinku. Bet sutikčiau išeiti iš darbo, jei man būtų išmokama 6 mėnesių išeitinė kompensacija. Ar galėčiau tokiomis sąlygomis būti atleista iš darbo?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „ Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Iš buvusio vyro prisiteisiau alimentus, tačiau jis jų nemoka. Antstoliai taip pat nieko padaryti negali. Esu girdėjusi apie įstatymą, kuriuo remiantis valstybė ar dar kažkas sumoka alimentus, o po to išsireikalauja ir juos turinčio mokėti vyro. Ką galėtumėte patarti daryti toliau?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „ Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Esu nėščia jau 8 savaites. Darbdaviui pateikiau apie tai pažymą ir dar joje parašyta, kad mane atleisti nuo naktinio darbo, nes mano darbas yra pamaininis. Darbdavys įsižeidė ir bando apeiti visus įstatymus, kad tik mane pašalintų iš darbo. Prašau Jūsų patarimo, kokios išeitinės priklausytų man jei mane atleisti norėtų. Šiame darbe jau dirbu 2,5 metų“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Dirbu per laikino įdarbinimo firmą „Starjobs“, išdirbau 3 mėnesius ir dabar sužinojau, kad esu nėščia daugiau kaip 1 mėnesį. Ar jie mane gali atleisti?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Įmonėje susidarė tokia situacija, kad darbuotojas atliko pagal DK šiurkščius darbo pažeidimus ir dabar manoma, kad ji tyčia vilkina savo darbo laiką įmonėje prisidengdamas nedarbingumu. Tiesa, dokumentai dėl darbuotojo šiurkštaus pažeidimo yra parengti pagal DK. Ar šiuo atveju galima atleisti darbuotoją jam sergant?, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Esu viešas asmuo (valstybės tarnautojas). Ar gali žmogus mane šantažuoti, kad internete paviešins gimtadienio nuotraukas, kuriose švenčiami Naujieji metai ir matosi, kad žmonės yra neblaivūs? Kas tam žmogui grėstų, kuris paviešintų šias nuotraukas?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Laimėjau teismą prieš įmonę, kuri man nesumokėjo atlyginimo, perdaviau antstoliams tą bylą, bet jau greitai metai laiko, negaunu visiškai jokių pinigų. Antstoliai sako, kad ta įmonė nieko neturi. Kur man toliau kreiptis ir kokių priemonių imtis?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

„Gruodžio 27 d. baigiasi mano terminuota darbo sutartis su liūdnai pagarsėjusiu „Snoru“. Jei būsim atleidžiami iš darbo, ar mums priklausys išeitinės kompensacijos? Kiek suprantu išdirbus iki 12 mėnesį tai vieno mėn. atlyginimo dydžio. Ir kaip tai reikėtų tinkamai įforminti, kad neliktume apgauti?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 61 - 80 is 494

reklama