VersloSavaite.lt   
2012 05 28, 18:15
Pardaviau butą draugui, jis nemoka mokesčių, o skolos eina mano vardu. Ką daryti?

Agnė Razgūnienė
Agnė Razgūnienė
„Turėjau butą, kurį pardaviau draugui, su kuriuo mes nebendraujame. Jis nemoka jokių mokesčių ir spėju yra neišregistravęs to buto Registrų centre, todėl visos skolos eina mano vardu. Sakykite ką man daryti?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

 

Klausimas. Turėjau butą, kurį pardaviau draugui, su kuriuo mes nebendraujame. Jis nemoka jokių mokesčių ir spėju yra neišregistravęs to buto Registrų centre, todėl visos skolos eina mano vardu. Sakykite ką man daryti, kokia skola nežinau.

reklama

 

Aš laiškų negaunu, tame bute jau metai laiko nebuvusi, tačiau skambutis iš elektros tinklų mane išgąsdino. Sakė niekas nemoka jau senai. Kaip teisiškai apsaugoti save nuo tokios situacijos? Į jį kreiptis nenoriu. Turiu tik pirkimo-pardavimo sutartį. Deklaravau ką pardaviau ir ką įsigijau mokesčių inspekcijoje.

 

Atsakymas. Parduodant nekilnojamąjį turtą, t.y. šiuo atveju butą, yra pirkimo - pardavimo sutarčiai yra nustatytas notarinės formos reikalavimas. Šiuo atveju preziumuojama, jog būtent notariškai patvirtintą buto pirkimo - pardavimą sutartį Jūs ir sudarėte.

 

Notaras, patvirtinęs šią sutartį Registrų centrui išsiuntė pranešimą apie sutarties sudarymo faktą, tačiau nuosavybės teisės perleidimo fakto įregistravimas yra sutarties šalių, Jūsų ir pirkėjo, pareiga. Komunalines paslaugas teikiančios įmonės remiasi Registrų centro informacija, dėl to su Jumis buvo susisiekta.

 

Vis dėlto paminėtina, kad pareiga mokėti mokesčius pirkėjui atsiranda ne nuo nuosavybės teisės perleidimo įregistravimo momento, o nuo faktinio šios teisės perleidimo momento, t.y. nuo sutarties įsigaliojimo dienos.

 

Bendra taisyklė yra ta, jog būtent pirkėjas turi įregistruoti savo vardu naujai įsigytą nekilnojamąjį turtą, tačiau, kadangi Jūs į pirkėją kreiptis nenorite, yra kita išeitis. Jums reikia nuvykti į Registrų centrą su pirkimo - pardavimo sutarties originalu ir prašymu išregistruoti nuosavybės teisę.

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti UAB „Verslo gurmanai“ teisininkų komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktiko analize. Šis straipsni negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į UAB „Verslo gurmanai“ teisininkus.


Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: