VersloSavaite.lt   
2011 12 27, 15:37
Kaip atgauti pinigus iš įmonės, kuri man nesumokėjo atlyginimo?

Image
Agnė Razgūnienė
„Laimėjau teismą prieš įmonę, kuri man nesumokėjo atlyginimo, perdaviau antstoliams tą bylą, bet jau greitai metai laiko, negaunu visiškai jokių pinigų. Antstoliai sako, kad ta įmonė nieko neturi. Kur man toliau kreiptis ir kokių priemonių imtis?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

 

Atsakymas. Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksas (toliau - LR CPK) 624 straipsnis numato, kaip turi būti sprendžiama situacija, kai skolininkas per raginime įvykdyti sprendimą nustatytą terminą teismo sprendimo neįvykdo.

reklama

 

Tokiu atvejo antstolis ne vėliau kaip per dešimt dienų nuo tos dienos, kurią pasibaigė terminas įvykdyti sprendimą, pradeda jį vykdyti priverstinai.

 

LR CPK numato įvairias priverstinio vykdymo priemones: išieškojimas iš skolininko lėšų ir turto ar turtinių teisių; išieškojimas iš skolininko turto ir pinigų sumų, esančių pas kitus asmenis; uždraudimas kitiems asmenims perduoti skolininkui pinigus, turtą ar vykdyti skolininkui kitas prievoles; dokumentų, patvirtinančių skolininko teises, paėmimas; tam tikrų teismo sprendime nurodytų daiktų paėmimas iš skolininko ir perdavimas išieškotojui; skolininko turto administravimas ir iš to gautų pajamų panaudojimas išieškojimui padengti; skolininko įpareigojimas atlikti tam tikrus veiksmus ar nuo jų susilaikyti ir kt.

 

Paminėtina, jog vienu metu gali būti taikomos kelios priverstinio vykdymo priemonės.

 

Atsižvelgiant į tai, kaip antstolis vykdė jam pavestą išieškojimą, Jūs turite kelias galimybes. LR CPK 631 straipsnis reglamentuoja vykdomųjų dokumentų grąžinimą. Vykdomieji dokumentai gali būti grąžinami išieškotojo prašymu, taip jeigu skolininkas neturi turto ar pajamų, iš kurių gali būti išieškoma.

 

Atkreiptinas dėmesys, jog vykdomųjų dokumentų grąžinimas per įstatymų nustatytą terminą netrukdo iš naujo pateikti šį dokumentą vykdyti. Kita galimybė yra siejama su antstolio pareigų nevykdymu. Jeigu Jums yra žinoma, jog antstolis nesiėmė visų reikiamų veiksmų tam, kad būtų įvykdytas priverstinis išieškojimas, Jūs galite teikti skundą dėl antstolio veiksmų.

 

LR CPK 510 straipsnio 2 dalis numato, jog skundas dėl antstolio veiksmų ar atsisakymo juos atlikti pateikiamas antstoliui ne vėliau kaip per dvidešimt dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per devyniasdešimt dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo.

 

Jeigu antstolis patenkina skundą, jis priima patvarkymą. Jeigu antstolis patvarkymu atsisako patenkinti skundą, skundas kartu su vykdomąja byla persiunčiamas apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė.

 

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti UAB „Verslo gurmanai“ teisininkų komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktiko analize. Šis straipsni negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į UAB „Verslo gurmanai“ teisininkus.

 


Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.


 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: