Skaitytojų dienoraščiai

Moralė ir politika – amžinas kaip mūsų civilizacija klausimas. Nuo senovės filosofai, teologai ir politiniai veikėjai svarstė moralės ir politikos santykį. Į ilgas diskusijas įsipina ir tokios sampratos, kaip teisė ir gėris, teisingumas ir lygybė, asmens laisvė ir viešas interesas.

Tvaraus gyvenimo būdo idėja jau dabar nieko nebestebina, ir vis daugiau sąmoningėjančių žmonių stengiasi priimti kuo daugiau sprendimų, tausojančių gamtą bei jos išteklius. Jau šiandien elektromobiliai yra gana neretas pasirinkimas, ir galima numanyti, kad visai greitai tai bus visiškai įprastas dalykas.

Turbūt nėra žmogaus, žiūrinčio televizorių, kuris neturėtų nuomonės apie „rusų įtaką“ valstybės gerovei. Ir šioje vietoje kertasi „analitiniai portalai“ iš netolimo Karaliaučiaus, šaukdami „Lietuva neturi ateities“ su tokiais pat lietuviais „analitikais“, kurie filme apie pulkininką Isajevą mato, kad „rusai puola“.

Režisieriaus Jean Perre Ameris kurtas Filmas „Mari istorija“, žiūrovą nukelia į XIX amžiaus pabaigos Prancūziją, atokioje vietoje įsikūrusį moterų vienuolyną.

Įdomų veiksmo filmą pertraukia reklaminė pauzė - nemaža dalis mūsų akimirksniu išjungiame televizoriaus garsą, perjungiame kitą kanalą ar pašokę nuo sofos traukiame į virtuvę.

Degalinėse dyzelinio kainoms nukritus žemiau svarbios psichologinės 1 euro (arba 3,45 Lt) ribos, automobilio vairavimas pasidarė ne toks skausmingas kaip anksčiau ir nuo dabar vis daugiau žmonių gali persėsti prie automobilio vairo. Kaip gi į šiuos pokyčius reaguos Vilniaus viešasis transportas?

Jau beveik metus politikai, Vyriausybė, visi aukščiausi asmenys su džiaugsmu kalba apie istorinį įvykį Lietuvoje – euro įvedimą, įsiliejimą į euro zoną, sėkmingą naują šalies eurointegracijos etapą tačiau valstybei priklausanti įmonė „Lietuvos paštas“, turinti padėti žmonėms pakeisti litus į eurus, naujosios valiutos įvedimo dieną net nesiruošia dirbti...

Daugelis jaunų arba vidutinio amžiaus žmonių kurdami naujus verslus ar inicijuodami naujas veiklas, nesusimąsto apie jų atsiperkamumą.

Jau ne pirmą kartą matau, kai šis žmogus neturėdamas nei menkiausios gėdos nei sarmatos tyčiojasi iš žmonių, turinčių kitokią nuomonę. Tokį jo būdo bruožą pastebėjau, kai prasidėjo diskusijos dėl Visagino Atominės elektrinės statybos.

Tą vakarą Vingio parko estrados pievoje vyravo geros nuotaikos nuojauta. Lauko prekybos palapinių ir lauko tualetų eilės girlianda ruošėsi aptarnauti minias, kurie vėliau jiems atsuko nugaras.

XXI amžiuje sunku atrasti organizmui vertingo maisto.  Parduotuvėse gausu maisto priedais „užpildytų“ produktų, cheminėmis trąšomis užaugintų vaisių ir daržovių. Anksčiau mūsų močiutės valgydavo tikrą sūrį, sviestą, duoną.

Kitų pinigus visada daug lengviau skaičiuoti nei savo. Planuoti ir skaičiuoti, ką kiekvieną mėnesį pirkti, kam išleisti mažiau, turėtų sugebėti kiekvienas, kuris nori turėti perteklinį asmeninį biudžetą.

Ar prisimenate, kada paskutinį kartą lankėtės filmų nuomos punkte arba mokėjote už muzikos laikmeną? Didžioji dauguma interneto vartotojų atsakys, kad filmus ir muziką jie parsisiunčia internetu.

Taip, mes esame kolonija, ir tiems, kas dar nesupranta, siūlome pabusti. Toli ir giliai nereikia kapstytis, užtenka žvilgtelti į sugriauto „Snoro“ bankelius, kurie pavirto Lietuvos pašto skyriais, bet kažkodėl ant jų atsirado užrašas „Pay post“.

Prieš porą mėnesių geras pažįstamas, vadovaujantis metalo apdirbimo įmonei, manęs pasiteiravo, ar nepažįstu, kas mokėtų ir norėtų dirbti su neseniai atgabentomis programuojamomis  pjovimo staklėmis.

Kai apie galimai artėjančias problemas ekonomikoje prabyla mūsų politikai, tai dar toli gražu ne priežastis nerimauti. Per 22 metus mes jau pripratome, kad šios problemos yra nuolatinės ir besikartojančios.

Baigėsi VII respublikinė moksleivių dainų šventė – renginys, į kurį suvažiavo per 20 000 dalyvių iš visos Lietuvos. Didinga, nepaprastai graži, daug triūso ir dar daugiau džiaugsmo suteikusi šventė.

Gerbiamieji ir gerbiamosios! Esu priverstas pranešti – į mus ir vėl nusivalė kojas. Vargu ar ko kitko buvo galima tikėtis, nes ciniška nepagarba saviems piliečiams yra ne tik įprasta, bet ir teisėta.

Pabandykime mintimis nukeliauti į senovės Egiptą. Visi žinome Egipte stovinčias didingas piramides ir legendomis apipintas jų atsiradimų istorijas. Ar kada nors susimąstėte, jog Egipte gyvenę žyniai tikrai nebuvo protingesni už mus ar buvo kitokie nei mes.

Šiandien mums buvo garbė kovoti už žmogų jau pusė metų neatgaunanti pinigų už sugedusią garantinę prekę. Prekę jis nusipirko internetu „Senukų“ elektroninėje parduotuvėje.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 60

reklama