VersloSavaite.lt   
2022 08 01, 12:46
Ar verta įsirengti elektromobilių įkrovimo stotelę savo kieme?

Elektromobiliai
Elektromobiliai
Tvaraus gyvenimo būdo idėja jau dabar nieko nebestebina, ir vis daugiau sąmoningėjančių žmonių stengiasi priimti kuo daugiau sprendimų, tausojančių gamtą bei jos išteklius. Jau šiandien elektromobiliai yra gana neretas pasirinkimas, ir galima numanyti, kad visai greitai tai bus visiškai įprastas dalykas.

 

Tad neišvengiamai svarbus pasidaro ir kitas faktorius - įkrovimo stotelės. Nors automobilius galima įkrauti daugelyje vietų, tačiau galbūt vis tik pravartu apsvarstyti galimybę įsirengti tokią stotelę ir namuose, taip nesukant galvos, ar mieste esanti bus užimta. O taip pat juk labai patogu, kai gali pasikrauti čia pat, savo namų kieme.

 

Tad kokios įkrovimo stotelių ypatybės ir kokie svarbūs kriterijai jas renkantis?

 

Kompaktiškumas

 

Galimybė stotelę įmontuoti įvairiose vietose padaro ją itin kompaktišką. Ar nuspręstumėte montuoti gerai matomoje vietoje, ar garaže, ar net daugiabučio kieme - visi sprendimai pasiteisins, žinoma, jei tik bus galima lengvai prie stotelės privežti automobilį.

Daugelis prietaisų yra pritaikyti mūsų šalies klimatui, kas užtikrina įrenginio veikimą be jokių trukdžių.

 

Lengvai naudojamos

 

Nerimaujantys, kad gali prireikti specifinių žinių, norint naudotis elektromobilių įkrovimo stotelėmis, gali būti ramūs, nes jomis išties naudotis yra labai paprasta. LED indikatoriai leidžia matyti krovimo būseną, srovę, energijos suvartojimą ir kitokius svarbius parametrus. O taip pat yra pasirūpinta apsauga nuo perkaitimo, įtampos svyravimo, trumpo jungimo ir kitų rizikingų veiksnių. Tad net ir nakties metu galėsite ramiai krauti savo automobilį, nes krovimas, pasiekus ribą, yra automatiškai sustabdomas.

 

Efektyvus krovimas

 

Elektromobilį galima įkrauti ir standartine rozete. Tačiau ja naudojantis, automobilio krovimas gali užtrukti ilgiau nei parą. Akivaizdu - tai nėra labai efektyvu. O įkrovimo stotelė efektyvumą ženkliai padidina - net ir pati lėčiausia įranga automobilį kraus iki 14 valandų. Tai vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių tokių stotelių populiarumą.

 

Kiti svarbūs kriterijai

 

1. Jungties tipas. Europoje pagamintuose elektromobiliuose dažniausiai bus Type 2 jungtis. Tačiau papildomas pereinamas kabelis be vargo padės pakrauti ir Type 1 jungtį turinčias transporto priemones.

 

2. Galingumas. Įkrovimo stotelės gali būti vienos arba trijų fazių. Pastarosios yra galingesnės ir užtikrina spartesnį įkrovimą. Tačiau svarbu nepamiršti atsižvelgti į jūsų namuose esantį elektros įvadą bei paties automobilio konstrukciją.

 

3. Kaina. Turbūt nenuostabu, kad galingesnis įrenginys turės kiek didesnę kainą. Tačiau įvertinus savo galimybes ir poreikius tikrai galima rasti sau tinkantį optimaliausią variantą.

 

4. Papildomos funkcijos. Kai kurie modeliai turi WiFi ar Bluetooth ryšį. Tokiu būdu galite dar paprasčiau valdyti įrenginį.

 

5. Laidai. Įkrovimo kabelių laido ilgis priklauso nuo to, kaip toli ketinate statyti automobilį įkrovimo procesui. Rinktis tikrai turite iš ko, nes asortimentas itin platus. Tad galite būti užtikrinti, kad įsirengimas atitiks jūsų lūkesčius.

 

6. Papildomi priedai. Kabelio krepšiai, stabilumą užtikrinantys stulpai ar kiti smulkūs priedai, tokie, kaip adapteriai, kištukai, įkrovimo antgaliai ar blokavimo užraktai, padės sklandžiai pakrauti jūsų elektromobilį.

 

Kaip matote, priežasčių įsirengti įkrovimo stotelę savo namų kieme yra ne viena. Įsirengiant bet kokius prietaisus, gali prireikti įvairių elektros gaminių bei jų detalių. Galbūt norėsite įsigyti ir komponentus saulės jėgainėms, kad taptumėte dar tvaresniais? Įvairūs sprendimai lengvai įgyvendinami, kai pasiūla ypatingai gausi. Tuo galite įsitikinti, paspaudę šią nuorodą: https://pigu.lt/lt/remonto-ir-apdailos-prekes/sviestuvai-ir-sensorika

 

O jei norite sužinoti dar daugiau apie elektromobilių įkrovimo stoteles, tą galite padaryti čia.

 

Užs. nr. 20220801-01

 

Verslosavaite.lt