Arnas Markevičius, finansų konsultacijų įmonės „M Capital“ direktorius   
2015 08 31, 11:47
Kodėl mes taip nekenčiame reklamos?

Image
A. Markevičius
Įdomų veiksmo filmą pertraukia reklaminė pauzė - nemaža dalis mūsų akimirksniu išjungiame televizoriaus garsą, perjungiame kitą kanalą ar pašokę nuo sofos traukiame į virtuvę.

 

Daugiabučių laiptinėse greta pašto dėžučių išrikiuotos talpios dėžės su ryškiais užrašais „REKLAMĄ MESTI ČIA“. Grįždami namo, labai stengiamės nesutikti kaimyno draudimo agento, kuris nuolat siūlo apsidrausti gyvybę ar automobilį.

reklama

 

Kodėl mes taip nekenčiame reklamos?

 

Vengiame jos todėl, kad jaučiame, jog ji įkyriai mėgina mumis pasinaudoti - įsiūlyti, parduoti ką nors, ko mums visai nereikia.

 

Tačiau toli gražu ne visa reklama yra tokia. Pateiksiu pavyzdį.

 

Sykį man paskambino vienos mobilaus ryšio bendrovės darbuotoja, norėdama pasiūlyti naudotis jų paslaugomis. Sužinojusi, kad esu patenkintas dabar turimu mokėjimo planu, ji paprašė papasakoti apie jo privalumus ir pažadėjo pateikti geresnį pasiūlymą.

 

Po kurio laiko ji man paskambino dar kartą, norėdama pranešti, jog geresnio pasiūlymo šiuo metu pateikti negali, bet dabar jau žino mano poreikius ir būtinai praneš, kai tik turės ką pasiūlyti. Maloniai nustebau, nes kas gi tikėtųsi, kad pardavėjas skambins jam pranešti, kad neketina nieko parduoti.

 

Trečiasis jos skambutis manęs tikrai nesuerzins: žinau, kad ši darbuotoja man skambins tik tada, kai galės pasiūlyti man reikalingą ir naudingą paslaugą pigiau, nei moku šiandien.

 

Taigi, kodėl šiaip jau erzinantis pardavimų skambutis šįkart pavirto maloniu ir klientui naudingu bendravimu? Atsakymas labai paprastas: todėl, kad šis skambutis buvo sukoncentruotas į mano poreikius. Todėl, kad pardavėjas manimi rūpinosi net ir tuomet, kai neturėjo ko man pasiūlyti. Todėl, kad su manimi jis elgėsi sąžiningai.

 

Sąžiningas ir į kiekvieno kliento asmeninius poreikius visu šimtu procentų orientuotas bendravimas. Rūpinimasis klientu net ir tuomet, kai neketini nieko jam parduoti ar sandėris jau yra įvykęs. Tokia yra sėkmingos, efektyvios reklamos ir pardavimų ateitis.

 

Kuo anksčiau reklamos užsakovai, kūrėjai bei pardavimų vadybininkai tai suvoks, tuo greičiau mes nustosime vengti to kaimyno, parduodančio draudimo polisus.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: