Skaitytojų dienoraščiai

Simbolių galią žmonija suprato jau seniai – daug seniau nei atsirado pirmosios valstybės. Pirmykščiuose kultuose jau buvo naudojami daiktai, kurie buvo sudvasinami suteikiant jiems privilegijuoto visuomenės nario statusą arba pritaikant bendravimui su bekūnėmis dvasiomis (dievybėmis) ar gamtos galiomis.

Pastarojo laikotarpio įvykiai Lietuvos politikoje, ypatingai Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų atleidimas iš einamų pareigų, sukėlė tam tikrą rezonansinį atgarsį ir visuomenėje.

Ir vėl tenka pripažinti, kad nacionalistai, tarp kurių nemažai tų, kuriems tinka apibūdinimas „ultra“, vis stiprėja. Vasario 16-osios eitynės Kaune, daugiau nei 500 dalyvių, – gyvas to įrodymas. Kauno valdžios uždraustas alternatyvus renginys, sprendžiant iš matytų nuotraukų, surinko vos keliasdešimt dalyvių.

Tarptautinė prekybos sutartis dėl kovos su klastojimu, plačiau žinoma ACTA trumpiniu, tapo ir pasaulinių protestų prieš ją sutartimi. Bailiai slėpta iki pat pasirašymo momento, ji tapo didele staigmena interneto vartotojų bendruomenei bei galvos skausmu politikams, kurie turės pareikšti savo nuomonę ją ratifikuojant.

Rinkimų į Seimą kampanija prasidėjo kaip niekad anksti. Švenčių proga mes jau gavome sveikinimus nuo mus staiga prisiminusių politikų. Reklaminių skydų ir viešojo transporto paviljonų sienos jau žvelgia į mus iki skausmo pažįstamais veidais. Déjà vu.

Tik paskelbus pirmuosius rinkimų į Rusijos Dūmą rezultatus, didžioji žiniasklaida suskubo džiaugsmingai pranešti, kad V. Putinas ir jo valdžios partija gavo smūgį, kuris neprilygsta vos ne pralaimėjimui.

Greičiausiai esu naivus kvailys, kuris vis dar nori tikėti, kad politinės partijos nėra nei verslo struktūros, nei įdarbinimo biurai ir kad į jas žmonės stoja vedini pasaulėžiūros bei idėjų bendrumo. Todėl labai gerai, kad tarp mūsų politikų atsiranda atvirų iš sąžiningų žmonių, kurie pasiruošę išsklaidyti mano iliuzijas.

Lietuviai iš prigimties pavydūs. Lietuviai nedraugiški. Geriausias lietuvio patiekalas yra kitas lietuvis, o smagiausia lietuvio šventė – gaisras kaimyno namuose. Ko gero visą tai ir jus esate girdėję.

Negražu juoktis iš rimtų dalykų, tačiau kartais kitaip elgtis nepavyksta. Teisėsaugos sistemoje įsigalėjęs marazmas kitos reakcijos nei sarkastiškas juokas neiššaukia.

Jau 3 metai praėjo nuo tos dienos, kuomet daugelis mūsų bendrapiliečių pirmą kartą išgirdo apie vadinamąją ekonominę krizę.

VersloSavaite.lt skaitytojas redakcijai atsiuntė laišką su nuotraukomis, kuriose aiškiai matyti sukčiavimo atvejis, siekiant išvilioti „Swedbank“ klientų prisijungimus prie sąskaitų.

Žinia apie teroro išpuolį, atskriejusi iš ramios ir stabilios Norvegijos, buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus. Mes pripratome girdėti apie nuolatines teroristų atakas Afganistane, Pakistane, Irake. Nenustembame išgirdę panašias naujienas iš Rusijos.

Per kelias pastarąsias dienas viešojoje erdvėje sinchroniškai atsirado net keli straipsniai,  kuriuose buvo bandoma įvilkti į tautinius rūbus visiems žinomą „amerikietiškos svajonės“ viziją. Neskaičiavau, kiek kartų buvo paminėti žodžiai „galimybės“ ir „efektyvumas“ bei teigta, kad Lietuva yra puiki šalis verslui vystyti.

Gegužės viduryje sugalvojau pakeisti mobiliojo telefono operatorių ir pereiti į tinklą, apie kurio ryšio kokybę nuo seno anekdotai po Lietuvą sklaido. Per kelias dienas perkėlė man numerį, užsisakiau keletą paslaugų už fiksuotą mėnesinį mokestį.

Šiuo metu beveik niekam nekyla abejonių dėl daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos naudos bei būtinybės.

Pastaruoju metu verslo bendruomenėje nemažai diskutuota apie elektroninių mokėjimų įmonę, kuri nusprendė tęsti veiklą neturėdama tam reikalingos licencijos.

Manote, kad rinkimai baigiasi paskelbus galutinius balsavimo rezultatus? Tikrai ne. Rinkimai pagaliau baigiasi tik tada, kai naujai išrinktos savivaldybių tarybos susirenka į pirmuosius posėdžius ir išrenka miesto vadovus. Tik tada galima drąsiai kalbėti apie jų rezultatus.

Vykstant gyventojų surašymui ir belaukiant jo rezultatų bus gera proga spėlioti: tai vis dėlto kiek Lietuvoje mūsų yra. Ar tiesa, kad svetur išvykusių darbingų piliečių yra daugiau nei liko čia? Ar tiesa, kad netekome trečdalio gyventojų? Tikiuosi, kad šio surašymo rezultatai bus vieši ir teisingi – tokie, kokie iš tiesų yra.

Sena Lietuvos tradicija, kuomet jau kitą dieną po rinkimų pasigirsta nepasitenkinimo balsų choras. Nesvarbu, kad per pastaruosius rinkimus, atrodytų, buvo sudarytos galimybės pasirinkti ne tik iš partinių kandidatų sąrašų, bet ir atiduoti savo balsą pavieniams asmenims ar jų koalicijoms.

Pamirškite viską, ką skaitėte apie taikias piliečių akcijas LR Konstitucijoje ar Susirinkimų įstatyme. Šie dokumentai surašomi ne tam, kad jais būtų galima vadovautis. Jie surašomi tam, kad reikalui esant būtų galima pasigirti likusiam pasauliui, kokia valdžia pažangi bei demokratiška ir kiek daug teisių turi šalies piliečiai.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 21 - 40 is 60

reklama