Arminas Mockevičius   
2015 01 20, 11:49
Ar Vilnius susidoros su krentančiom kuro kainomis?

Image
T.Padgursko nuotr.
Degalinėse dyzelinio kainoms nukritus žemiau svarbios psichologinės 1 euro (arba 3,45 Lt) ribos, automobilio vairavimas pasidarė ne toks skausmingas kaip anksčiau ir nuo dabar vis daugiau žmonių gali persėsti prie automobilio vairo. Kaip gi į šiuos pokyčius reaguos Vilniaus viešasis transportas?

 

Ilgą laiką brangusios kuro kainos ir sunkus ekonominis atsigavimas po krizinio laikotarpio Vilniaus gyventojus po truputį pripratino prie viešojo transporto. Tačiau dabar situacija pasikeitė - pabrangę bilietai ir nepatogi kelionė viešuoju transportu Vilniuje viešąjį transportą daro visiškai nepatrauklų ir neekonomišką. Jei tendencijos išliks, matysime vis didėjančias automobilių spūstis, kuriose kartu stovės ir viešojo transporto keleiviai.

 

Dabartiniai valdantieji kadencijos pradžioje buvo užsimoję gerinti viešojo transporto būklę, buvo priimta gerų sprendimai, tačiau didelė dalis jų buvo panaikinti ne viešojo transporto keleivių naudai (panaikintos viešojo transporto kelio juostos).

 

Dar vėliau buvo svaičiojamasi apie naujos transporto priemonės sukūrimą, tačiau tai liko tik skambūs norai, kurių netrūko Vilniuje per pastaruosius kelerius metus.

 

Paskutiniu metu Vilniui trūko ne planų, o realių darbų, kurie daug nekainuoja. Pavyzdžiui vietoj to, kad būtų plečiamas troleibusų tinklas, jis buvo naikinamas, buvo panaikinti privatūs mikroautobusai ir autobusai, grąžinti smirdintys, nevalyvi asmenys, todėl darytina išvada, kad Vilniuje susisiekimas viešuoju transportu per paskutinius metus pablogėjo.

 

Vilniuje reikalinga naujas, ekologiškas požiūris į viešąjį transportą, būtina pagaliau uždegti žalią šviesą švariam ekologiškam transportui, plėsti viešojo transporto linijų tinklą, gražinti tvarką viešojo transporto priemonėse bei atnaujinti troleibusų parką bei kontaktinį tinklą (arba laidus).

 

Šioje skiltyje dienoraštį galite rašyti ir Jūs. Savo tekstus siųskite el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it      

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: