Investavimo konsultacijos

„Norėčiau paklausti, kur dabar palankus metas investuoti į NT, kurio kainos, kaip skelbiama, yra dugne, ar į akcijas, kurios jau pradėjo kilti iš dugno? Ar tiesiog dar reikia palaukti, o gal yra geresnių investavimo šaltinių, ko nežinau?“, klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Į klausimą atsako finansų ir investavimo specialistas Rokas Lukošius, knygos „Investuotojo išpažintis“ autorius.

„Kaip geriau pasielgti su turimais pinigais: padėti indėlį į banką ar nusipirkti valstybės obligacijų?“ – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Į klausimą atsako finansų ir investavimo specialistas Rokas Lukošius, knygos „Investuotojo išpažintis“ autorius.

„Dar investicinių čekių laikais gavau bendrovės akcijų, tačiau jos nekotiruojamos biržoje, ar galiu jas parduoti ir už kiek turėčiau parduoti?“, domisi Verslosavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja finansų ir investavimo specialistas Rokas Lukošius, knygos „Investuotojo išpažintis“ autorius.

„Ar investuojant galima prarasti visus investuotus pinigus?“ – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Atsako finansų ir investavimo specialistas Rokas Lukošius, knygos „Investuotojo išpažintis“ autorius.

„Galvoju apie investavimą į vertybinius popierius. Patarkite, kur šiuo metu būtų geriausia investuoti, kada maždaug tikėtis atsipirkimo. O gal dar palaukti, nes kainos dar kris?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Atsako FMĮ „Finhill“ Analizės ir vertinimo departamento direktorius Marius Buivydas.

„Koks turėtų būti numatomas vertybinių popierių koreliacijos ryšys formuojant investicijų portfelį?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytoja. Atsako FMĮ „Finhill“ Analizės ir vertinimo departamento direktorius Marius Buivydas.

„Turiu įmonę, į kurią noriu pritraukti papildomai pinigų, kad galėčiau toliau vystyti numatytus įmonės projektus. Mano įmone domisi investuotojas, kuris nori pirkti 50 procentų + 1 akciją...“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas, atsako FMĮ „Finhill“ įmonių steigimo ir reorganizavimo departamento direktorė Rasa Šukytė.

„Kokie bus pasaulinės finansų krizės padariniai ir ar jie nebus didesni nei po Rusijos finansų krizės?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas, atsako FMĮ „Finhill“ analizės ir vertinimo departamento direktorius Marius Buivydas.

„Esant tokiai suirutei JAV, kai vienas po kito bankrutuoja didieji bankai ir apskirtai, kai situacija pasaulio rinkose yra ne pati geriausia, investuotojai vėl pradėjo investuoti savo pinigus į auksą ir sidabrą. Ar verta?“ – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas, atsako FMĮ „Finhill“ analizės ir vertinimo departamento direktorius Marius Buivydas.

„Noriu investuoti nedidelę sumą į akcijas, bet ilgam laikui. Kokia tikimybė, kad uždirbsiu ir maždaug kiek maksimaliai procentų galėtų  padidėti mano investicijos, jei 36 mėnesus nuolat investuočiau po 1000 litų?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas, atsako FMĮ „Finhill“ analizės ir vertinimo departamento direktorius Marius Buivydas.

„Noriu investuoti į žaliavas, į jomis prekiaujančių bendrovių akcijas. Ar šiuo metu verta investuoti, ar geriau palaukti tinkamesnio momento?“ – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas, atsako FMĮ „Finhill“ analizės ir vertinimo departamento direktorius Marius Buivydas.

„Kur šiuo metu patartumėte investuoti? Iš kur galima gauti didžiausią grąža?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas, atsako FMĮ „Finfill“ finansų analitikas Rokas Lukošius.

„Kur galėčiau gauti informacijos apie asmeninių finansų valdymo paslaugas privatiems asmenims?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas, atsako FMĮ „Finhill“ finansų analitikas Rokas Lukošius.

„Turiu 10 000 Lt santaupų, kurias planuoju panaudoti Rugpjūčio mėnesį. Man jų nesinorėtų tiesiog laikyti banke, o kažkur investuoti. Kaip manote ar turiu galimybių šiek tiek užsidirbti per keletą mėnesių papildomų pinigų investuodamas į vertybinius popierius? Kokios būtų Jūsų rekomendacijos?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Į klausimą atsako AB FMĮ „Finasta“ prekybos departamento vadovas Vaidotas Jonutis.

„Noriu investuoti savo sukauptą kapitalą į vertybinius popierius, todėl norėčiau sužinoti kokios investavimo kryptys, pavyzdžiui, statybos ar farmacijos sektorius per pastaruosius keletą metų parodė didžiausią augimą ir kokios preliminarios prognozės yra šiems metams? Kuri investavimo sritis yra mažiausiai rizikinga?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Eligijus iš Šiaulių. Į klausimą atsako AB FMĮ „Finasta“ prekybos departamento vadovas Vaidotas Jonutis.

„Kodėl akcijų biržos apžvalgoje neatsispindi AB „Lietkabelis“ akcijų judėjimas? Ar jis yra pernelyg mažas ir nereikšmingas, kad būtų vertas kasdienio dėmesio? Ar turi įtakos AB „Snaigė“ ir AB „Lietkabelis“ akcijų pardavimams ir pirkimams Londono metalų birža?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Algimantas. Į klausimą atsako AB FMĮ „Finasta“ prekybos departamento vadovas Vaidotas Jonutis.

„Ar Vilniaus vertybinių akcijų biržoje patiriami nuostoliai dėl šventinių dienų perkėlimo į darbo dienas? Kiek vidutiniškai sandorių prarandama tomis dienomis?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Gintaras. Į klausimą atsako AB FMĮ „Finasta“ prekybos departamento vadovas Vaidotas Jonutis.

„Būtų įdomu sužinoti, ar investuojant reikia pasirinkti konkrečią sritį, kuri domina, ar rinktis keletą sričių? Taip pat norėčiau sužinoti, kokios sritys šiuo metu uždirba didelius pelnus, bei yra perspektyvios?“, - klausia Evaldas iš Vilniaus. Į klausimą atsako AB FMĮ „Finasta“ investicijų konsultavimo departamento vadovas Aurimas Martišauskas.

Kaip galėtumėte apibūdinti rizikos faktorius investuojant į akcijas, obligacijas ar mišrius fondus, kokie būtų pagrindiniai jų privalumai, trūkumai ir investicinė grąža?, – klausia Kęstutis iš Klaipėdos. Į klausimą atsako Aurimas Martišauskas, AB FMĮ „Finasta“ investicijų konsultavimo departamento vadovas.

reklama