reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2007 05 09, 09:50
Investavimo specialisto konsultacija. Įmonės akcijomis prekiaujama tik jai pačiai sutikus

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Kodėl akcijų biržos apžvalgoje neatsispindi AB „Lietkabelis“ akcijų judėjimas? Ar jis yra pernelyg mažas ir nereikšmingas, kad būtų vertas kasdienio dėmesio? Ar turi įtakos AB „Snaigė“ ir AB „Lietkabelis“ akcijų pardavimams ir pirkimams Londono metalų birža?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Algimantas. Į klausimą atsako AB FMĮ „Finasta“ prekybos departamento vadovas Vaidotas Jonutis.

 

AB „Lietkabelis“ nėra minimas biržos apžvalgose dėl to, kad Vilniaus biržoje jo akcijomis nėra prekiaujama, t.y. ji nėra listinguojama įmonė. Kad įmonė patektų į biržą, pirmiausia to turi norėti savininkai ir įmonė turi atitikti biržos keliamus listingavimo reikalavimus. Taigi, sprendimas būti biržoje ar ne priklauso tik nuo pačios įmonės.

reklama

 

Londono metalų birža bendrai vertinant turi įtakos visoms įmonėms, kurioms aktualios metalo kainos. Kadangi AB „Snaigė“ savo gamyboje naudoja daug metalo, ilgalaikiai metalų kainų pokyčiai turi įtakos ir šiai įmonei.

 

Kasdieniniai metalų kainų svyravimai Londono biržoje nėra tiesiogiai susiję nei su AB „Snaigė“ akcijų kainomis, nei su pačios įmonės veikla, tačiau ilgalaikiai kainų kilimai ar kritimai turi įtakos pačiai įmonės veiklai, o tuo pačiu ir akcijų prekybai: jeigu investuotojai mato, kad pvz., dėl metalo kainų kilimo įmonei artėja sunkus laikas, krenta ir akcijų kaina biržoje.

 

Savo klausimą investavimo specialistui siųskite el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

 

Verslosavaite.lt

 

  
 


Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama