reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2008 09 24, 09:41
Krizių metas – tinkamas laikas investuoti pinigus

Image
Marius Buivydas
„Esant tokiai suirutei JAV, kai vienas po kito bankrutuoja didieji bankai ir apskirtai, kai situacija pasaulio rinkose yra ne pati geriausia, investuotojai vėl pradėjo investuoti savo pinigus į auksą ir sidabrą. Ar verta? Aš nenoriu investuoti nei į auksą, nei į sidabrą, kur dar saugiai galėčiau investuoti nemažą pinigų sumą?“ – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas, atsako FMĮ „Finhill“ analizės ir vertinimo departamento direktorius Marius Buivydas.

 

Investuoti į auksą ir sidabrą yra tipiškas investuotojų elgesys krizių laikotarpiu. Tuomet kai viskas atrodo rizikinga, taurieji metalai atrodo kaip ramus užutekis įsisiūbavusiame krizės vandenyne.

 

Deja, šiandieniniame pasaulyje taurieji metalai nebėra vien tik investicinis instrumentas, jie yra naudojami ūkio poreikiams, todėl jų ilgalaikės kilimo ir kritimo tendencijos sutampa su ekonomikos ciklais.

 

Turėtume pastebėti, kad investicinių bankų bankrotas yra, ko gero, paskutinė finansinės krizės fazė. Jei turime stiprius nervus ir žinome ką darome, tai turėkime galvoje, kad finansinės krizės yra geras laikas. Akcijos būtent ir turi būti perkamos tada, kai „gatvėse taškosi kraujas“, visi labai susirūpinę savo turto saugumu ir mano, kad krizė tęsis amžinai.

 

Nė viena pokarinių laikų JAV akcijų rinkų krizė netruko ilgiau, negu porą metų ir akcijų kursai tokių krizių metu sumažėjo apie 50 proc. Todėl gali būti, kad dabar yra metas selektyviai pirkti akcijas. Laiko tam turėsime kokį pusmetį, kol akcijų kursai iš naujo ims stiebtis į viršų.

 

Tačiau, jeigu jūsų nevilioja perspektyva per vieną dieną prarasti apie 7 procentus savo investicijos, visuomet yra kita - fiksuotų pajamų alternatyva. Šios finansinės krizės sąlygomis bendrovėms yra sudėtinga skolintis, todėl obligacijos su šiokia tokia rizika gali pasiūlyti labai patrauklias palūkanas – apytikriai 12-14 proc. metinių palūkanų už pusės ar vienerių metų obligacijas. Reikėtų tiesiog kreiptis į savo finansų maklerio įmones.

 

Investavus į tokio tipo pusės metų fiksuotų pajamų instrumentą galima ramiai paieškoti kitos investicijų alternatyvos.

 

www.finhill.lt

 

Užduokite klausimą konsultantui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama