TOP promo
 

reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2007 05 30, 00:00
Investavimo specialisto konsultacija. Trumpalaikė investicija

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Turiu 10 000 Lt santaupų, kurias planuoju panaudoti Rugpjūčio mėnesį. Man jų nesinorėtų tiesiog laikyti banke, o kažkur investuoti. Kaip manote ar turiu galimybių šiek tiek užsidirbti per keletą mėnesių papildomų pinigų investuodamas į vertybinius popierius? Kokios būtų Jūsų rekomendacijos?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas. Į klausimą atsako AB FMĮ „Finasta“ prekybos departamento vadovas Vaidotas Jonutis.

 

Vienas iš rodiklių, nusakančių investicijos rizikingumą, yra investavimo laikotarpis. Jeigu investuojate tik keliems mėnesiams, tai laikoma trumpalaike investicija ir rizika tikrai yra didelė.

reklama

 

Investiciniai fondai yra labai patrauklus produktas nedaug išmanantiems arba neturintiems daug laiko domėtis akcijų rinka, tačiau per porą mėnesių, o ypač vasarą, yra didelė rizika, kad galite atgauti mažesnę sumą, nei investavote.

 

Nereikia pamiršti, jog tam, kad bent atgautumėte tą pačią sumą, investicijos turi paaugti tiek, kad padengtų platinimo mokestį, o kai kuriuose fonduose ir išpirkimo mokestį. Taip pat svarbu žinoti, kad jeigu gausite pelno, turėsite sumokėti 15proc. nuo jo valstybei, nes investicijas išlaikėte trumpiau, nei metus.

 

Iš obligacijų, laikomų pačiu saugiausiu investavimo instrumentu, didelės grąžos tikėtis neverta, tačiau investavus į jas rizikos, kad vertė nukris, taip pat nėra. Deja, obligacijos paprastai išleidžiamos bent jau vienerių metų trukmės, tad poros mėnesių investicijai jos taip pat netinka, mat investuotus pinigus atgausite tik po metų.

 

Be abejo, pasitaiko žmonių, kurie investuodami tik keliems mėnesiams renkasi rizikingus investavimo instrumentus: fondus arba akcijas. Kai kurie iš jų spėja uždirbti ir per trumpą laikotarpį, tačiau neretai tenka ir nusivilti, taigi patariame labai gerai įvertinti kiek galite sau leisti rizikuoti ir prieš investuojant pasitarti su specialistu, kuris padėtų rasti tinkamiausią išeitį.

 

Savo klausimą investavimo specialistui siųskite el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

 

Verslosavaite.lt

 

  
 


Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama