VersloSavaite.lt   
2007 05 16, 00:36
Investavimo specialisto konsultacija. Kuri investavimo sritis perspektyviausia?

Image
Sxc.hu nuotr.
„Noriu investuoti savo sukauptą kapitalą į vertybinius popierius, todėl norėčiau sužinoti kokios investavimo kryptys, pavyzdžiui, statybos ar farmacijos sektorius per pastaruosius keletą metų parodė didžiausią augimą ir kokios preliminarios prognozės yra šiems metams? Kuri investavimo sritis yra mažiausiai rizikinga?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Eligijus iš Šiaulių. Į klausimą atsako AB FMĮ „Finasta“ prekybos departamento vadovas Vaidotas Jonutis.

 

Atsakymas: Iki šiol geriau sekėsi statybos sektoriui, nes Lietuvoje tik pastaraisiais metais daugelis statybos bendrovių tapo skaidrios, o skaidrios bendrovės yra žymiai brangesnės. Kita vertus, farmacijos pramonė stabiliai plečiasi, taigi šios srities kompanijos taip pat yra vertingos.

reklama

 

 

Be abejo, abi šios sritys turi ne vien potencialo, bet ir rizikų. Statybų srityje dėmesio vertos tik tos kompanijos, kurios savo veiklą kreipia vertės didinimo linkme, kitu atveju į jas investuoti neapsimoka. Negalima atmesti ir nekilnojamo turto rinkos krizės galimybės, dėl kurios gali ženkliai sumažėti statybų, taigi kristų ir įmonių pelnas.

 

Farmacijos įmonių silpnoji vieta – sunkiai atstatoma reputacija į viešumą iškilus bet kokiems nesklandumams: visuomenė yra linkusi tokio pobūdžio problemas ne tik viešinti, bet ir ilgai nepamiršti, o tai turi pasekmių ilgalaikiams rezultatams.

 

Stiprioji farmacijos pramonės  pusė yra ta, kad per pastaruosius keliolika metų naujų vaistų buvo išrasta pakankamai nedaug, o senųjų licencijos greitu laiku baigsis, taigi generikai turės galimybę pradėti gaminti naujus vaistus, todėl galima tikėtis, kad šis sektorius ateityje bus ypač sėkmingas.

 

Apibendrinant galima sakyti, kad abi šios sritys turi didelį potencialą augti, bet kartu turi ir jose slypinčių rizikų, kurios, susiklosčius nepalankioms aplinkybėms gali turėti lemiamos reikšmės. Tačiau investuojant visada reikia prisiimti riziką, tik jos dydį kiekvienas pasirenka pats.

 

Savo klausimą investavimo specialistui siųskite el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: