VersloSavaite.lt   
2015 07 02, 11:01
Tik 3 proc. lietuvių darbo rinkoje jaučiasi užtikrintai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
97 proc. dirbančiųjų Lietuvos įmonėse savyje įžvelgia vienų ar kitų trūkumų, kurie neleistų išlikti ramiam praradus darbą. Kas ketvirtas mano, jog naują darbą greičiau susirastų, jei turėtų didesnę darbo patirtį, teigia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt.

 

„Darbo netekimas ar baimė jį prarasti figūruoja tarp didžiausių stresą šiuolaikiniam žmogui sukeliančių veiksnių, - teigia cvmarket.lt marketingo vadovė Raimonda Tatarėlytė, - o galimybės kuo greičiau susirasti savo vietą darbo rinkoje, gauti naują patrauklų darbą tiesiogiai priklauso nuo kiekvieno mūsų patrauklumo darbdaviui ar turimų išskirtinių pranašumų. Tiesa, pačių dirbančiųjų nuomonė apie šiuos pranašumus gerokai skiriasi.“

reklama

 

Tarp svarbiausių pasitikėjimą savimi darbo rinkoje kuriančių elementų dominuoja žinios ir gebėjimai. Net 25,7 proc. dirbančiųjų teigia, kad netekę darbo lengviau susirastų naują, jei turėtų didesnę darbo patirtį. Akivaizdu, kad tai leistų išsiskirti iš kitų pretendentų į darbą, taip pat padėtų greičiau įsivažiuoti naujoje darbo vietoje.

 

Ne mažiau svarbu dirbantiesiems – užsienio kalbos. Kad jų mokėjimas padidina šansus įsidarbinti mano net 24,8 proc. respondentų.  Be abejo, visų pirma, tai didžiosios kalbos – anglų, rusų, vokiečių, tačiau pastaruoju metu, darbdaviai aktyviau ieško darbuotojų, gebančių susikalbėti ir italų, prancūzų bei skandinavų kalbomis.

 

Tačiau tik 3,4 proc. apklausos dalyvių atrodo, jog patrauklumo darbo rinkoje pridėtų daugiau nei vienas aukštojo mokslo diplomas. Tiesa, norinčių keisti dabar turimą diplomą į kitą - daugiau. “Su savo įgyta specialybe darbo rinkoje nesijaučiu pakankamai gerai” teigia 7,8 proc. dirbančiųjų.

 

Iš viso apklausta 447 dirbančiuosius Lietuvos įmonėse.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: