VersloSavaite.lt   
2024 04 23, 12:59
„Gubernijos“ atnaujinimas – investicijos beveik 1,5 mln. eurų

Image
Buteliai
Seniausia alaus darykla Lietuvoje aktyviai atsinaujina. Prieš porą metų „Gubernijos“ darykloje modernizuota pagrindinė gamybos linija, kurioje gėrimai pilstomi į skardines. Dabar atėjo laikas modernizuoti kitas dvi linijas, kuriose produkcija pilstoma į PET plastiko butelius ir KEG statines.

 

Kartu su naujais įrengimais į Šiaulius atkeliavo ir laboratorinė įranga, kuri padės nuolat užtikrinti taros kokybę. Į linijų atnaujinimą investavus apie 1,5 mln. eurų, taip pat stiprinama specialistų komanda, kuri naujoves išnaudos pilnu pajėgumu ir puoselės šimtametes aludarystės tradicijas, skelbia bendrovė.

 

Kitąmet – 360 m. jubiliejus

 

„Kitąmet 360 metų švęsiančią „Guberniją“ siekiame paversti viena konkurencingiausių alaus daryklų regione ir sustiprinti pozicijas rinkose. Dėl to investuojame į pirmaujančių tarptautinių gamintojų įrangą, kuri pakelia gamybos procesus į naują efektyvumo lygmenį ir atveria kelią dirbti našiau ir tvariau. Diegdami naujoves ir automatizuodami procesus, kartu kuriame aukštesnės pridėtines vertės darbo vietas – esame atviri talentams“, – sako Algirdas Čiburys, bendrovės „MV GROUP Production“ generalinis direktorius.

reklama

 

Alaus daryklą Šiauliuose valdanti bendrovė „MV GROUP Production“ į gamybos liniją, kurioje pradėtos naudoti čia pat iš ruošinių pagamintos PET plastiko pakuotės, investavo beveik 1 mln. eurų. Pakuočių gamybos technologija atkeliavo iš Italijos bendrovės „SMI Group“, buvo sėkmingai įdiegta ir jau veikia. Kartu įsigyta laboratorinė įranga, kuria nuolat stebimi ir tikrinami taros kokybiniai parametrai.

 

„Siekiant kuo didesnio tvarumo, šiuolaikinė pakuotė gaminama kuo lengvesnė, sunaudojant kuo mažiau žaliavos. Be to, yra galimybė pakuotę gaminti iš antrinių, perdirbto plastiko, žaliavų“, – privalumus vardija A. Čiburys. Anksčiau pakuotes iš ruošinių daryklai gamino mūsų partneriai, o dabar visa atsakomybė – pačios „Gubernijos“ specialistų rankose. Kai pagaminti gėrimai supilstomi į ką tik čia pat suformuotus PET butelius, sumažėja įvairių rizikų ir lengviau užtikrinami lietuviškos produkcijos kokybės standartai. 

 

Nauja pilstomo alaus linija

 

Gerinti eksporto rodiklius bendrovei padės ir nauja KEG pilstomo alaus linija. Joje sumontuota Vokietijos bendrovės „KEG-Technik“ pagaminta įranga, plačiai naudojama aludarių visame pasaulyje. Apie 400 tūkst. eurų kainavusi įranga Lietuvos įmonei atvers didesnių eksporto galimybių – „MV GROUP Production“ klientai tolimesniame užsienyje galės gauti šviežio pilstomo „Gubernijos“ alaus ar giros. Galimybes eksportuoti gėrimus KEG talpose atvėrė sprendimas naudoti vienkartines KEG talpas iš plastiko, kuris yra 100 proc. perdirbamas.

 

KEG talpos iš plastiko eksporto atveju įgyja ne vieną pranašumą prieš įprastas metalines KEG talpas. Pirma, produkcijos tiekimas metalinėse statinėse yra brangesnis, nes gamintojui tenka susigrąžinti tuščias talpas. Antra, į specialias vienkartines KEG talpas išpiltas alus gali galioti iki 1 metų, kai vidutiniškai įprastose metalinėse KEG talpose alus galioja 2-3 mėnesius. Tai suteikia galimybes gerokai išplėsti eksporto geografiją ir taip išpilstytą alų gabenti didesnius atstumus. Be jau išvardintų privalumų, nauja įranga leis gamyklai taupyti ir  taros plovimui naudojamą vandenį. Apskaičiuota, kad naujoji technologija daryklai Šiauliuose leis perpus sumažinti vandens suvartojimą šioje gamybos linijoje.

 

„Gubernija“ kartu su gamyklomis „Stumbras“, „Anykščių vynas“ ir „Alita“ priklauso gėrimų gamybos įmonei „MV GROUP Production“. Šią akcinę bendrovę valdo „MV GROUP“ – viena didžiausių įmonių grupių Baltijos šalyse, vienijanti alkoholinių ir kitų gėrimų gamybos, didmeninės bei mažmeninės prekybos ir logistikos bendroves Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: