VersloSavaite.lt   
2022 09 29, 15:12
Kaip valomas DPF filtras?

DPF filtro valymas
DPF filtro valymas
Gana dažna dyzelinių transporto priemonių problema yra užsikimšęs DFP filtras. Kadangi pamatyti šį „gedimą“ tikrai yra gana paprasta, o servisų, kurie siūlo valymo paslaugas, yra daug – svarbiausia nelaukti. Kuo greičiau filtras bus išvalytas – tuo mažesnė neigiama įtaka automobiliui bus padaryta.

 

Kadangi DPF filtro valymas atliekamas salone – žinoti smulkmenų Jums nereikia, o esmę aptarsime žemiau.

Valymo eiga

Nors kai kurie bando valyti patys, tačiau mes siūlome negaišti savo laiko ir neieškoti specialių valymo priemonių internete, kadangi dažniausiai jos vis tiek nėra tokios geros kokybės, kaip reikia. Galiausiai, valymas nebus toks našus, tad galiausiai reikės keliauti pas specialistus.

 

Valymo metu yra naudojama speciali įranga ir chemija. Priklausomai nuo salono – galimi keli filtrų valymo būdai. Bene pats dažniausias yra plovimas srove. Žinoma, reikia ne tik geros vandens srovės, tačiau ir aukštos kokybės hidrokarbonatinio skysčio.

Prieš plaunant yra būtina filtrą išardyti. Tai yra ne ką mažiau svarbus darbas. Jo metu taip pat tikrinamos dalys. Žiūrima, ar nereikia vienos arba kitos keisti nauja. Po valymo darbų reikia filtrą tinkamai sudėti atgal, tad ne veltui, be patirties, šis darbas tampa tikru iššūkiu.

Specialaus plovimo metu yra pašalinamos alyvos likučiai, ceris, PM5, PM10 dalelės ir kitos medžiagos, kurios kaupiasi filtre. Toks plovimo būdas yra ne tik efektyvus, tačiau taip pat ir saugus.

 

Kitas būdas yra dalių mirkymas cheminėse priemonėse. Šiuo atveju reikia būti labai atsargiam, kadangi chemija yra agresyvi ir jeigu ją naudos nepatyręs asmuo – gali pajusti dirginimą akyse, odoje ir panašiai.

Filtras po valymo darbų

Tinkamai išvalius filtrą – jis vėl bus funkcionalus ir tarnaus ne vieną šimtą kilometrų. Galima sakyti, kad po valymo – jis tarsi tuščias lapas, naujas, švarus. Naujo filtro eksploatavimo laiko tarpas siekia apie 120.000 km – 180.000 km. Žinoma, viskas priklauso nuo to kokiais keliais bus važiuojama apskritai, kaip mašina yra prižiūrima. Tačiau faktas, kad kuo daugiau dėmesio gaus – tuo geriau tarnaus. Ne tik filtras, tačiau ir visa transporto priemonė.

Funkcionalumo gerinimas

Yra dar kelios galimybės kiek pagerinti DPF filtro pralaidumą. Nors tai tik rekomendacijos ir valyti, kai ateis laikas – teks vis tiek.

       Reguliariai reikia pravažiuoti su mažina bent jau 80 km/val. greičiu. Tai yra svarbu tiems, kurie važiuoja tik miesto ribose ir nedideliu greičiu.

       Visada, reguliariai siūlome naudoti filtrų valymo priemones. Jos nėra brangios, tačiau bent jau kiek sumažins jo užsikimšimo tikimybę.

Mašinos priežiūros darbus visada geriausia yra palikti specialistams. Tuomet būsite ramus, kad problemos ne tik bus sutvarkytos greitai, tačiau ir ilgam laikui. Galiausiai, reikia mašinai skirti kuo daugiau dėmesio. Tuomet ji ir tarnaus – ilgai ir funkcionaliai.

 

Užs. nr. 20220929-01