VersloSavaite.lt   
2014 08 26, 13:13
Kas lemia bitkoinų vertę?

Image
Sxc.hu nuotr.
Bitkoinų vertė nuolat svyruoja ir tai priklauso nuo kitokių aplinkybių nei būdinga įprastai valiutai. Virtuali bitkoinų keitykla bitmarket.lt atkreipia dėmesį į svarbiausius veiksnius, lemiančius bitkoinų vertę.

 

Pirmasis faktorius – pasiūla ir paklausa

reklama

 

Kai bitkoinų paklausa didėja, kaina kyla, o kai paklausa mažėja, kaina krenta. Žiūrint į ilgalaikį kainos kitimą nuo pat jų sukūrimo galime pastebėti kainos kilimo tendenciją su tam tikrais svyravimais.

 

Bitkoinams vis populiarėjant atsiranda vis daugiau norinčiųjų jų įsigyti, didėja paklausa ir kaina palaipsniui kyla. Kaina svyruoja dėl to, kad bitkoinų rinka yra sąlyginai maža ir nežymūs pasikeitimai daro įtaką bitkoinų vertės suvokimui.

 

Antrasis faktorius – naujienos žiniasklaidoje

 

Pastaruoju metu susidomėjimas bitkoinais smarkiai išaugo dėl žiniasklaidos dėmesio. Teigiamos naujienos apie bitkoinus skatina žmones pasitikėti šia valiuta, pirkti ir naudoti juos atskaitymams. Neigiamos naujienos skatina nepasitikėjimą ir, siekdami sumažinti investavimo riziką, jie susilaiko nuo pirkimo.

 

Didžiausią poveikį vartotojams daro įvairių žymių žmonių, kompanijų atstovų pasisakymai, valstybių bandymai reguliuoti bitkoinus, naujienos apie besikuriančias bitkoinų keityklas, pinigines.

 

Trečiasis faktorius – patogumas naudotis

 

Kadangi kasdien atsiranda vis daugiau vietų kur galima atsiskaityti bitkoinais, naudojimasisi jais tampa vis paprastesnis ir patrauklesnis. Su kiekvienu naujo prekybininko prisijungimu bitkoinų vertė auga ir augimui čia dar yra labai daug erdvės. Šiuo metu didžiausios kompanijos priimančios bitkoinus yra „Dell“, „Expedia“, „Overstock“, „Newegg“, „Virgin Galactic“, „Wordpress“, „Reddit“ ir daugelis kitų.

 

Ketvirtasis faktorius – perpardavimai

 

Prekyba valiutomis gali padidinti ar sumažinti bet kurios iš jų vertę, tačiau kadangi kiekvienos įprastos valiutos vienetai pasaulyje skaičiuojami milijardais, jų vertė dėl šios priežasties kinta nežymiai. Tuo tarpu bitkoinų skaičius yra palyginti nedidelis ir ribotas – 21 milijonas – todėl ir jų vertė dėl prekybos šia valiuta kinta kur kas labiau, nei kitų.

 

Penktasis faktorius – kitos virtualios valiutos

 

Bitkoinai nėra vienintelė virtuali valiuta. Yra ir daug kitų virtualių valiutų, vis tik jų vertė yra labai nedidelė, palyginus su bitkoinais. Nepaisant to naujų virtualių valiutų atsiradimas ir populiarėjimas taip pat daro įtaką ir bitkoinų vertei.

 

Šeštasis faktorius – bitkoinų tinklo stabilumas

 

Tai yra pagrindinis bitkoinų entuziastų rūpestis. Vartotojams labai svarbu, kad tinklas būtų saugus. Per penkerius egzistavimo metus bitkoinų tinklas jau įrodė, kad yra saugus, o jų panaudojimo galimybės yra labai plačios tiek virtualioje erdvėje, tiek realiame pasaulyje. Svarstomos galimybės ateityje bitkoinų technologiją panaudoti net ir virtualiam anoniminiam balsavimui.

 

Daugelis bitkoinų naudotojų Lietuvoje įsigyja juos virtualioje keitykloje bitmarket.lt. Pastaruoju metu vieno bitkoino vertė yra apie 1400 Lt.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: