Verslas ir ekonomika

Teisminis procesas ir arbitražas yra du skirtingi ginčų sprendimo būdai, kuriuos pasirenka verslo subjektai ir privatūs asmenys. Pastebime, kad verslas vis aktyviau domisi arbitražo galimybe, nors tokių bylų dar nėra daug. 

Šiemet gyventojų perkamoji galia atsigauna, darbo rinka yra gana stabili, o pramonės gamyba taip pat po truputį lipa iš duobės. Tą rodo ir per pirmą ketvirtį 0,8 proc. padidėjęs šalies BVP – toks augimo tempas buvo istoriškai įprastas per pastarąjį dešimtmetį.

Vėl atgijusi infliacija JAV tolina palūkanų mažinimo prognozę. Be to, auganti viešoji skola toliau lems infliacines tendencijas, dėl kurių aukštesnių palūkanų aplinka gali išsilaikyti kur kas ilgiau nei tikimasi rinkoje. Tai lems aukštesnį JAV dol. lygį kitų valiutų atžvilgiu ir, atitinkamai, brangesnes žaliavas pasaulinėse rinkose ar brangesnį skolinimąsi JAV doleriais.

Artėjant gyventojų 2023 m. gautų pajamų deklaravimo terminui, būtina atkreipti dėmesį į tai, kaip teisingai deklaruoti pajamas, gautas iš investicijų į kriptovaliutas.

Šie metai atneša spartesnio ekonomikos atsigavimo viltį. Energijos kainų šokas išsikvėpė, o infliacija atsitraukia, taip atgaivindama gyventojų perkamąją galią. Vyrauja vis tvirtesnis įsitikinimas, kad centriniai bankai jau tuoj tuoj pradės mažinti palūkanas.

Keli pastarieji metai buvo ekonominių sukrėtimų laikotarpis. Viskas prasidėjo nuo pandemijos, kai ekonomika buvo tiesiog sustojusi, po kurios turėjome metus atokvėpio.

Seniausia alaus darykla Lietuvoje aktyviai atsinaujina. Prieš porą metų „Gubernijos“ darykloje modernizuota pagrindinė gamybos linija, kurioje gėrimai pilstomi į skardines. Dabar atėjo laikas modernizuoti kitas dvi linijas, kuriose produkcija pilstoma į PET plastiko butelius ir KEG statines.

Lietuvoje įsikūrę ir aštuoniose šalyse veikiantys „GrowTech“ per paskutiniuosius metus išaugo net penkis kartus, o kitiems metams numatoma apyvarta virš milijono, skelbia bendrovė.

„Swedbank“ ekonomistai mato daugiau ekonomikos atsigavimo ženklų ir gerina daugelio šalių augimo prognozes. Pagrindinės rizikos išlieka susijusios su geopolitiniais procesais, protekcionizmu bei galimomis ekonominės politikos klaidomis.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) bazinių palūkanų normų nesumažino, tačiau labai tikėtina, kad tai padarys sekančio valdančios tarybos susitikimo metu birželį. Sparčiai mažėjant infliacijai ir neatsigaunant ekonomikos augimui nebelieka priežasčių laikyti palūkanas aukščiausiame lygyje per pastaruosius du dešimtmečius.

„Acme Grupės“ verslo paslaugų ir kompetencijų centro „Acme Valda“ vadove tapo Vaida Šapolė. Bendrovės vadovo poste ji pakeitė 5 metus įmonei vadovavusį Valdą Jazbutį. Prieš tai V. Šapolė vadovavo tokiems pasauliniams verslo paslaugų centrams, kaip „Cognizant Technology Solutions“ ir „Transcom”, taip pat vadovavo „Microsoft“ bendrovei Baltijos šalyse.   

Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“ Vilniaus Rotušėje šeštojo gimtadienio šventėje pagerbė aktyviausius ir labiausiai prie startuolių bei investuotojų bendruomenės stiprinimo prisidėjusius savo narius ir partnerius.

Pernai patyrę reikšmingą nuosmukį Lietuvos gamyba šiuos metus pradeda nuosaikiai. Analizuojant atskirų pramonės šakų duomenis, paveikslas vis dar išlieka nevienareikšmis. Tiesa, kai kurie labiau nukentėję energetikos nešėjams imlūs verslai bei cikliniams svyravimams jautrios šakos šiemet jau demonstruoja nedrąsų atsigavimą ar bent jau stabilizaciją.

Transporto valdymo sprendimus ir programinę įrangą kuriančiai kompanijai „Linqo“ vadovauti pradeda Aurimas Baubkus, iki šiol ėjęs informacijos vadovo pareigas. Jis keičia „Linqo“ vadovavusį Petrą Kirdeiką.

Dažną žmogų aplanko mintis kaip smagu būtų dirbti sau. Tačiau ne kiekvienas išdrįsta to imtis ir atlaikyti visus iššūkius. Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, drabužių parduotuves įkūrę jaunieji verslininkai Bernadeta Šatkutė ir Lukas Andriuškevičius neslepia, kad pradėję savo verslus susidūrė su nemažai išbandymų, bet noras dirbti sau ir aplinkinių palaikymas veda į priekį.

Siuntų terminalų tinklą „Smartpost“ valdanti „Smartpost Itella“ investuoja 2 mln. eurų į plėtrą Baltijos šalyse. Ši investicija atliepia strateginį įmonės tikslą augti regione bei tapti viena iš rinkos lyderių.

Nors dauguma Vilniaus gyventojų jau susipažino su nauja maisto atliekų rūšiavimo tvarka, dalis įmonių vis dar nežino, kad oranžinių maišelių rulonėlį ir specialų kibirėlį gali atsiimti ir verslai. Anot specialistų, metų pradžioje įsigalioję pokyčiai aktualūs toms įmonėms, kurių veikloje susidaro buitinio pobūdžio atliekos ir kurios rūpinasi tvarumo klausimais.

Lietuvos marketingo asociacija (LiMA) jau dešimtąjį kartą organizuoja Lietuvos metų marketingo vadovo(-ės) rinkimus „Metų CMO’24“. Marketingo vadovai yra kviečiami dalyvauti ir pildyti paraiškas. Metų stipriausias marketingo vadovas bus išrinktas ir apdovanotas balandžio 18 d. vyksiančios marketingo vadovų konferencijos „LiMA CMO SUMMIT’24“ metu.

Renkantis lagaminus žiemos kelionėms pagrindiniai akcentai tenka apsaugai nuo atšiaurių oro sąlygų ir šalčio viduje esantiems daiktams. Kalbant apie stilių, lagaminų pardavėjai pastebi, kad, nepaisant sezonų, vis populiaresni tampa ryškesnių spalvų lagaminai.

„Corporate Knights“ – tarptautinė žiniasklaidos ir finansų tyrimų bendrovė – jau dvidešimtą kartą paskelbė tvariausių pasaulio bendrovių reitingą. Kompanija įvertino beveik 7000 bendrovių ir paskelbė aukščiausius tvarumo standartus pasaulyje taikančių įmonių sąrašą.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 1 - 20 is 10841

reklama