Verslas ir ekonomika

Lietuvos apeliacinis teismas priėmė Lazdijų rajono savivaldybei ir „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui“ (ARATC) nepalankų sprendimą byloje dėl atliekų surinkimo organizavimo, rašoma pranešime spaudai.

Didžiausios Lietuvos telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ vadovą Daną Strömbergą pareigose nuo 2023 metų kovo 1 d. keičia bendrovės Pardavimo ir klientų aptarnavimo vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters.

Nedarbas Lietuvoje gruodį išaugo 0,6 procento ir jau pasiekė 8,9 proc., o apie masinius atleidimus praneša vis daugiau įmonių. Daugelio ekonomistų manymu, nedarbas aukščiausio taško Lietuvoje dar nepasiekė, tačiau ruoštis tikrai galima, kadangi apie kaštų mažinimą kalbama vis dažniau.

Plėtrą šalyje tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ sausio 26 dieną atidarė pirmąją parduotuvę šiais metais. Naujoji parduotuvė duris atvėrė Kaune, adresu B. Brazdžionio g. 23B. Ši parduotuvė – 13-oji Kaune ir 66-oji tinklo parduotuvė Lietuvoje.

„Bitė Lietuva“ skelbia stiprinanti naujos kartos tinklo vystymo komandą. Naujas pareigas pradės eiti net penki nauji vadovai, visi jie – ilgamečiai bendrovės darbuotojai, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Bankas „Luminor“ užbaigė 300 mln. eurų vertės, 3 metų termino privilegijuotųjų  obligacijų (senior preffered bonds) emisijos platinimą.

„M Capital“ praneša apie pokyčius savo vadovybėje – Indrė Dobrovolskė, iki šiol dirbusi įmonės vykdančiąja direktore (COO), tapo „M Capital“ generaline direktore ir keičia Gintę Leksienę. Pastaroji vadovaus naujai įsteigtai „M Capital“ valdybai.

SEB banko duomenys apie atsiskaitymus kortelėmis naudojant kortelių skaitytuvus rodo, kad gruodį gyventojų išlaidos prekėms ir paslaugoms liko gerokai didesnės negu prieš metus, bet  augimą lėmė infliacija, o ne realaus vartojimo didėjimas.

Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (Kelių direkcija) pertvarkyta į akcinę bendrovę. Nauja teisinė forma įsigalioja nuo 2023 m. sausio 2 d. Po pertvarkos visos jos akcijos ir toliau priklausys valstybei.

Ekonomistai ateitį prognozuoja dairydamiesi į praeitį. Tačiau keli pastarieji metai pasižymėjo dideliais ir sunkiai prognozuojamais struktūriniais lūžiais – nuo pandemijos iki karo, nuo energijos krizės bei daug kam neregėtos infliacijos iki palūkanų normų šoko.

Nagrinėjant santuokos nutraukimo bylas ypač svarbus klausimas, kurį turi išspręsti teismas yra sutuoktinių turto padalijimas. Nors dažnas galvoja, kad iki santuokos įgytas turtas negali būti pripažintas šeimos turtu, vis dėlto praktikoje pasitaiko atvejų, kai ikisantuokinis turtas tokiu pripažįstamas. Tai ypač aktualu poroms, kurios dar iki santuokos gyveno kartu ir vedė bendrą ūkį.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 1,8 mln. eurų kvietimą jaunoms įmonėms, planuojančioms įgyvendinti inovacijų projektus Vidurio ir vakarų regione. Tai dar viena priemonė iš suplanuoto 1 mlrd. eurų plano skatinti Lietuvos ekonomiką.

Vos rugsėjo mėnesį lietuvių įkurtas duomenų technologijų ir dirbtinio intelekto startuolis „Spike“ šiandien užbaigė investicinį etapą ir pritraukė 700 tūkst. JAV dolerių.

Finansinių sunkumų 2019-2021 m. laikotarpiu patyrusios įmonės aktyviai domisi Inovacijų agentūros paskelbta finansine dotacija, kuri turėtų padėti išlaikyti verslo pajamas ir konkurencingumą.

Lietuviško kapitalo tarptautinė siuntų bendrovė „Venipak“ pradėjo paštomatų tinklo plėtrą Estijoje. Iki šiol šalyje bendrovė teikė pristatymo iki durų paslaugą. Žadama, kad per ateinančius metus „Venipak“ paštomatų skaičius Baltijos šalyse pasieks 600.

Prancūzijos sporto reikmenų parduotuvių tinklo „Decathlon“ plėtra Lietuvoje įgauna vis stipresnį impulsą – Kaune atidaroma pirmoji šiame mieste ir jau trečioji šalyje tinklo parduotuvė.

Daug metų dirbanti papuošalų kūrėja Daiva Vaitiekūnienė sako, kad tuo metu kai daugelyje kitų šalių vyrauja masyvumas, lietuviai lieka ištikimi minimalistiniams papuošalams.

Gyventojai vis dažniau skolinasi tvariems, energiją ir aplinką tausoti padedantiems sprendimams, rodo SEB banko statistika. Pavyzdžiui,  žalieji būsto kreditai trečią ketvirtį sudarė kone penktadalį (18 proc.) visų naujų banko suteiktų būsto paskolų, paskolos saulės elektrinėms, šilumos siurbliams ir geoterminio šildymo sistemai įsirengti – 19 proc. visų naujų vartojimo paskolų, o kas dešimtas lizingu įsigytas automobilis buvo elektrinis.

Duonos, užkandžių ir šaldytos produkcijos gamintoja „Mantinga“ komunikacijos partnere pasirinko pokyčių komunikacijos agentūrą „Idea prima“, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Egipto mieste Šarm El Šeiche šiuo metu veiksmas verda ne dėl saulės ir poilsio ištroškusių turistų, kaip įprasta, bet dėl pasaulio valstybių vadovų ir atstovų, atvykusių iš beveik 200 pasaulio šalių. Tarp garsiausių atvykusių vardų − JAV prezidentas J. Bidenas, JK premjeras R. Sunakas ir Prancūzijos prezidentas E. Makronas.

< Ankstesnis Kitas >

Rezultatai 21 - 40 is 10778

reklama

reklama