VersloSavaite.lt   
2024 03 29, 12:29
Verslo angelų bendruomenė apdovanojo metų geriausius

Image
Foto
Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“ Vilniaus Rotušėje šeštojo gimtadienio šventėje pagerbė aktyviausius ir labiausiai prie startuolių bei investuotojų bendruomenės stiprinimo prisidėjusius savo narius ir partnerius.

 

Per šešis veiklos metus „LitBAN“ asociacija išaugo iki daugiau kaip 350 verslo angelų – privačių asmenų, investuojančių savo lėšas ir patirtį į ankstyvos stadijos inovatyvius verslus – bendruomenės. Per ši laikotarpį „LitBAN“ narių investicijos viršijo 40 mln. Eur. Pirmaisiais tinklo veiklos metais verslo angelų investicijos į startuolius siekė 2 mln. Eur, o paskutinius kelis metus – jau po 10-14 mln. Eur.

 

Pasak „LitBAN“ direktorės Robertos Rudokienės, verslo angelai tampa vis svarbesne Lietuvos startuolių ekosistemos dalimi, padedančia verslų kūrėjams pačiame sudėtingiausiame pradiniame etape. Taip pat, investicijos į startuolius kaip atskira investavimo rūšis sudomina vis daugiau asmenų, tačiau verslo angelų bendruomenės potencialas Lietuvoje tebėra milžiniškas.

reklama

 

„Todėl tiek šių apdovanojimų, tiek kasdienės mūsų veiklos vienas pagrindinių tikslų yra skleisti žinią apie verslo angelų veiklą, kuriamą vertę ir galimybes. Lietuvoje vis dar yra daugybė verslininkų ar vadovų, kurie galėtų sukauptą kapitalo ir ryšių bagažą investuoti į pirmuosius žingsnius žengiančius jaunus technologinius verslus. Esamiems ir naujiems verslo angelams nuolat organizuojame mokymus, tinklaveikos renginius, suteikiame informaciją apie investicijų ieškančius Lietuvos ir užsienio startuolius, padedame verslų kūrėjams rasti investuotojus, o investuotojams – įdomius startuolius. Verslo angelai pabrėžia, kad investuoja į startuolius ne tik tikėdamiesi finansinės grąžos, bet ir vedami noro padėti jauniems verslams, kuriantiems inovatyvias, proveržio technologijas“, – sako R. Rudokienė.

 

Ji pabrėžia, kad Lietuvos verslo angelai išliko aktyvūs net ir pastaruosius kelis metus, kai visame pasaulyje rizikos kapitalo fondai reikšmingai mažino savo investavimo tempus. Pernai „LitBAN“ nariai į startuolius investavo daugiau kaip 10,5 mln. Eur, o daugiau kaip du trečdaliai šios sumos buvo investuota į Lietuvos startuolius. Iš viso pernai buvo atliktos daugiau kaip 375 investicijos, o vidutinė „LitBAN“ tinklui priklausančio verslo angelo investuota suma praėjuiais metais siekė apie 28 tūkst. Eur ir atitiko Europos vidurkį.

 

„LitBAN“ gimtadienio renginio metu įteikti 5 apdovanojimai aktyviausiems, labiausiai prie verslo angelų tinklo augimo ir sėkmės bei bendruomenės būrimo prisidėjusiems asociacijos nariams, taip pat – asmenims ir organizacijoms, reikšmingai prisidedančioms prie verslo angelų skatinimo Lietuvoje. Siekiant atkreipti didesnį dėmesį į moteris investuotojas ir norint paskatinti jas aktyviau investuoti į startuolius bei jungtis prie verslo angelų bendruomenės, šiais metais nuspręsta „Metų angelo“ kategorijoje atskirai nominuoti bei apdovanoti vyrus ir moteris. Kol kas moterys sudaro tik apie 15% „LitBAN“ narių.

 

2024 m. „LitBAN“ apdovanojimų laureatai:

 

Metų verslo angelas – Šarūnas Račkauskas, entrepreneris, “Atlantic Jet Support” įkūrėjas

 

Metų verslo angelė – Erin Gainer, filantropė, moterų įgalinimą skatinančio fondo „The Ella Fund“ įkūrėja ir vadovė

 

Metų partneris – „Swedbank“ privačioji bankininkystė

 

Metų bendruomenės kūrėjas – Alex Gibb, akceleratoriaus ir privataus kapitalo fondo „Katalista Ventures“ bendraįkūrėjas ir partneris

 

Metų herojus – Apolinaras Sinkevičius, verslininkas, aktyviai kuriantis ryšius tarp Lietuvos ir JAV investuotojų

 

Verslosavaite.lt