VersloSavaite.lt   
2024 01 26, 16:45
Tvariausių pasaulio įmonių šimtuke – Lietuvoje veikianti korporacija

Image
Foto
„Corporate Knights“ – tarptautinė žiniasklaidos ir finansų tyrimų bendrovė – jau dvidešimtą kartą paskelbė tvariausių pasaulio bendrovių reitingą. Kompanija įvertino beveik 7000 bendrovių ir paskelbė aukščiausius tvarumo standartus pasaulyje taikančių įmonių sąrašą.

 

Tarp šimto geriausiai įvertintų įmonių paminėta ir Lietuvoje veikianti suomių korporacija „Neste“.

 

Sudarydama tvariausių pasaulio įmonių sąrašą tyrimų bendrovė vertino 38 pramonės šakas, kaip bankininkystė, komunalinės paslaugos, naftos ir dujų gavyba, gamyba ir kitos. Įmonės buvo vertinamos pagal 25 veiklos kriterijus: aplinkosaugos, investicijų ir pajamų tvarumo, išteklių, personalo, finansų, tiekėjų vykdomos veiklos valdymo ir kt.

 

Tvariausia pasaulyje įmone šiais metais įvertinta Australijos atliekų tvarkymo bendrovė „Sims“, antroje vietoje atiteko australų logistikos kompanijai „Brambles“. Lyderių trejetuką uždarė danų vėjo energijos turbinų gamintoja „Vestas Wind Systems“.

 

Į tvariausių kompanijų sąrašą jau aštuonioliktą kartą iš eilės pateko ir Lietuvoje veikianti suomių korporacija „Neste“, kuri šiemet pakilo per dešimt pozicijų ir pasauliniame reitinge užėmė 19 vietą. Didžiausia dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja tarp naftos perdirbėjų pasiekė geriausią rezultatą, taip pat išliko vienintele energetikos sektoriaus bendrove pasaulyje be pertraukos išsilaikiusia tvariausių įmonių sąraše.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: