VersloSavaite.lt   
2012 10 12, 17:33
Vedybinė sutartis dėl vyro skolų

Image
Agnė Razgūnienė
„Ar būtų galima sudaryti kažkokią po vedybų sutartį, kad vyro skolos jei tokios atsirastų „neplauktų“ man? Beje vyras yra pataisos namuose ar tai reiškia, kad notarui tektų vykti į įkalinimo įstaigą?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytoja. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

 

Konsultacija. Remiantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (LR CK) 3.102 straipsniu, Jūs su vyru galite sudaryti povedybinę sutartį. LR CK 3.104 straipsnis numato vedybų sutarties turinį, 3.105 straipsnis numato su juo susijusius draudimus.

reklama

 

Vedybų sutarčiai įstatymas numato privalomą notarinę formą, todėl Jūsų atveju rekomenduotina susisiekti su notaru, kuriam priklauso teritorija, kurioje yra pataisos namai, ir susitarti, jog notaras atvyks patvirtinti sutartį.

 

LR CK 2.138 straipsnio 2 dalies 2 punktas numato, jog įgaliojimo patvirtinimui notarine forma prilyginami asmenų, esančių laisvės atėmimo vietose, įgaliojimai, patvirtinti laisvės atėmimo vietų vadovų.

 

Taigi Jūsų vyras įgaliojimą pasirašyti vedybinę sutartį gali duoti Jums ar kitam asmeniui, šį įgaliojimą patvirtintus pataisos namų vadovui, sutartį pasirašyti galėsite notaro darbo vietoje.

 

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti UAB „Verslo gurmanai“ teisininkų komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktiko analize. Šis straipsni negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į UAB „Verslo gurmanai“ teisininkus.


Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 


 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: