VersloSavaite.lt   
2013 12 05, 15:01
Nekilnojamojo turto dovanojimas su galimybe jame gyventi

Agnė Razgūnienė
Agnė Razgūnienė
Noriu sūnui padovanoti nekilnojamą turtą, t. y. namą ir žemės. Ar galima išlyga, kad dovanoju su teise man jame gyventi iki...  Bendrai norėčiau patarimo kaip susitvarkyti palikimą, kad  kiti vaikai negalėtų jo teisme nuginčyti, o ir pati, kad nebūčiau išprašyta į gatvę. Gyvenime visko pasitaiko. Iš anksto dėkoju., klausia VersloSavaite.lt skaitytoja.

 

reklama

Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

 

Konsultacija.  Taip, šiuo atveju vyras gali palikti Jums įgaliojimą padovanoti Jūsų sūnui butą, kuris yra Jūsų su vyru bendra nuosavybė.

 

Atkreipiame dėmesį į tai, jog remiantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – LR CK) 2.138 straipsnio 1 dalies 1 ir 3 punktuose įtvirtinta nuostata, numatančia, jog notariškai turi būti tvirtinamas įgaliojimas sudaryti sandorius, kuriems būtina notarinė forma bei įgaliojimas, kurį fizinis asmuo duoda nekilnojamajam turtui valdyti, juo naudotis ar disponuoti, taip pat LR CK 6.469 straipsnio 1 dalyje numatyta nuostata, pagal kurią  nekilnojamojo daikto dovanojimo sutartis, taip pat dovanojimo sutartis, kurios suma didesnė kaip penkiasdešimt tūkstančių litų, turi būti notarinės formos, toks Jūsų duodamas įgaliojimas vyrui privalo būti notarinės formos, t. y. patvirtintas notaro.

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti UAB „Verslo gurmanai“ teisininkų komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktiko analize. Šis straipsni negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į UAB „Verslo gurmanai“ teisininkus.

 


Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: