reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2013 10 16, 18:02
Sukčių paimamų kreditų nusprendė išvengti 6000 gyventojų

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Sukčiams Lietuvoje surandant naujų būdų, kaip apgaule išgauti asmeninius gyventojų bei prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis, sparčiai daugėja ir prevencines priemones naudojančių asmenų.

 

Nepageidaujančiųjų greito kredito registre, skirtame apsaugoti gyventojus nuo sukčių svetimu vardu sudaromų kredito bei lizingo sutarčių, per metus užsiregistravo 6000 gyventojų.

reklama

 

„Neretai sukčiai įsivaizduojami kaip laisvės atėmimo bausmę atliekantys asmenys, kurie telefonu ar kitais kanalais išgauna privačius duomenis ir juos perduoda laisvėje esantiems bendrininkams. Tačiau pavojų kelia ne vien jie. Vienas naujausių pavyzdžių yra byla, kurioje nuteista įdarbinimo paslaugų įmonėje užsienyje dirbusi lietuvė, kuri neteisėtai įgijo svetimas elektronines priemones ir kelių Lietuvos gyventojų vardu apgaule pasiėmė kreditus po 500 litų. Tokio pobūdžio nusikalstamos veikos pasižymi tuo, kad piniginius ar laiko nuostolius patiria ir žmonės, ir kreditus teikiančios įmonės“, – teigia Andrius Bogdanovičius, kreditų biuro „Creditinfo“ generalinis direktorius.

 

Pasak jo, atskleidus ar praradus asmeninius duomenis, galima išvengti atvejų, kai pastarieji panaudojami kreditams paimti ar įvairiems daiktams išperkamosios nuomos (lizingo) būdu įsigyti. Jei gyventojas yra užsiregistravęs „Nenoriu greito kredito“ registre, tai kredito įstaigos, tikrindamos kliento mokumą, informuojamos, kad toks asmuo prevencijos nuo sukčių tikslu yra pranešęs nenorintis, kad jo vardu būtų sudaryta sutartis.

 

Spalio 16 dieną „Nenoriu greito kredito“ registre buvo 6000 vartotojų, iš kurių dauguma, saugodamiesi sukčių pasinaudojimų jų duomenimis, yra atsisakę sudaryti tiek greitojo kredito, tiek ir lizingo sutartis. 

 

Atsiradus poreikiui skolintis ar pirkti išsimokėtinai, asmenys gali atsisakyti šios paslaugos. Įrašas apie išreikštą valią negauti greitųjų kreditų registre išlieka 90 dienų po išsiregistravimo (nutraukimo), taigi šį laikotarpį dar būna matomas greitųjų kreditų ir lizingo bendrovėms.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama