VersloSavaite.lt   
2024 05 06, 18:20
Kėbulo poliravimas – ar visada padeda šalinant randus?

Image
Poliravimas
Suspindus pavasarinės saulės spinduliams, ne vienas vairuotojas pastebi ant savo automobilio kėbulo atsiradusius voratinklius primenančius įbrėžimus ar pablukusius matinius paviršius. Tokiu atveju net ir geriausias bei kokybiškiausias plovimas nepadės. Vienintelė išeitis grąžinti automobilio kėbului spindesį ir pašalinti defektus – jį poliruoti. Kaip šis procesas padeda ir kokią naudą suteikia?

 

Iš kur atsiranda įbrėžimų?

 

Automobilio kėbulą dengia keli apsauginiai sluoksniai. Pirmiausia metalas padengiamas gruntu, tuomet – dažais, o paskutiniai sluoksniai – lakas. Poliruojant galima pašalinti tik lako paviršiaus pažeidimus. Jei įbrėžimas gilesnis, tai yra prasiskverbia per dažų ar grunto sluoksnius, poliravimas tokio defekto nepašalins.

 

Kasdien eksploatuojami automobiliai susiduria su aibe kėbulus raižančių veiksnių – purvas, kelio apnašos, medžių ir krūmų šakos, plovyklų šepečiai. Nemažai žalos lakui galima padaryti žiemos metu, kai sniegas valomas tam nepritaikytomis šluotelėmis arba kartu su valomu sniegu per kėbulą braukiamas ir po juo esantis purvas.

 

„Žiemos sezonas yra negailestingas automobilio kėbului, didžiausius lako sluoksnio defektus galima pastebėti būtent jam pasibaigus. Šių padarinių galima išvengti kėbulą padengus papildomomis apsauginėmis dangomis, pavyzdžiui, keramika ar kvarcine danga. Tai padeda ne tik apsaugoti laką, bet ir palengvina automobilio priežiūrą, nes nešvarumai pašalinami gerokai lengviau“, – pastebi automobilių švaros centrų „Švaros broliai“ vadovas Algirdas Plečkaitis.

 

 

Kokybiškai nupoliravus spindės kaip veidrodis

 

Kėbulo suraižymus galima užmaskuoti naudojant įvairius vaškus ar panašaus veikimo priemones. Jos užpildo įbrėžimus, išlygina paviršių ir taip sudaromas įspūdis, kad lako sluoksnis vėl yra geros būklės. Bet tai tik laikinos priemonės, kurių efektas dingsta po kelių automobilio plovimų. Norint iš tikrųjų atkurti pradinę kėbulo būklę, poliravimas yra vienintelis būdas.

 

„Iš esmės pagrindinis poliravimo principas yra apgauti akį. Kėbulo įrėžimus mes matome todėl, kad jie turi aštrias briaunas, kurios laužia šviesą. Poliravimo metu šios įrėžimų briaunos yra suapvalinamos, todėl šviesa ir vėl atspindima taip, kaip dera. Jei pasižiūrėtume iš labai arti arba per mikroskopą, pastebėtume, kad pats lako įrėžimas, ypač jei jis gilesnis, nėra pašalinamas. Jis tampa lygesnis, todėl būna beveik nepastebimas“, – paaiškina A. Plečkaitis.

 

Atsižvelgiant į tai, kokio efekto norite arba į defektų skaičių ir jų sudėtingumą, gali tekti atlikti keletą poliravimo etapų. Tai ilgas procesas, reikalaujantis ne tik kantrybės, bet ir specialios įrangos, priemonių bei patirties. Galiausiai, pasirinkus tinkamas priemones ir visus poliravimo žingsnius atlikus teisingai, galima mėgautis rezultatu, kuris net gali pranokti lūkesčius.

 

„Galutinis rezultatas priklauso nuo jūsų poreikių. Galima tiesiog atgaivinti paviršių ir grąžinti pradinį spindesį, arba galima žengti dar toliau ir laką išlyginti taip, kad suteiktume jam net veidrodžio efektą. Bet atlikus tokio lygio poliravimą rekomenduojama pasirūpinti papildoma apsaugine danga, nes ant tokio paviršiaus bus pastebimas bet koks įbrėžimas“, – pasakoja A. Plečkaitis.

 

 

Ar galima automobilio kėbulą nupoliruoti savarankiškai? „Švaros broliai“ automobilių švaros centrų vadovas teigia, kad tai įmanoma, bet nereikėtų persistengti ir tai daryti atsargiai, nes vietoj norimo efekto galima prisidaryti daugiau bėdos, nei naudos.

„Kėbulą poliruojant savarankiškai, ypač jei tai daroma pirmą kartą, patarčiau neskubėti. Atidžiai perskaitykite produktų aprašymus, kokiam veiksmui jie skirti, taip pat atsakingai rinkitės ir naudokite poliravimui skirtus padus bei diskus. Jei pasirinksite per grubias priemones ir jas naudosite per ilgai, galite net pašalinti laką, pažeisti dažus. Tokiu atveju pažeistą vietą reikės perdažyti ir iš naujo nulakuoti“, – perspėja A. Plečkaitis.

 

Kokybiškai nupoliruotas automobilio kėbulas pirmiausia yra džiaugsmas akims, tačiau specialistai priduria, kad poliravimas turi ir papildomą praktinę naudą. Tinkamai prižiūrimas ir geros estetinės būklės automobilis turi didesnę išliekamąją vertę ne tik dėl to, kad gražiau atrodo, bet ir parodo buvusio savininko atsakingą požiūrį į priežiūrą. Todėl į poliravimą žvelkite kaip į dvigubą naudą – gražesnis, tviskantis kėbulas kelia džiaugsmą ir pasitenkinimą jums, o kai ateina metas su automobiliu atsisveikinti, jis yra patrauklesnis pasirinkimas būsimam šeimininkui.

 

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: