VersloSavaite.lt   
2020 12 10, 10:24
Greitųjų kreditų kainų palyginimas

Greitieji kreditai
Greitieji kreditai
Situacija Lietuvos finansų rinkoje keičiasi nuolat. Iš dalies tai yra dėl struktūrinių pokyčių – reglamentų pakeitimo, taisyklių į rinką įeinantiems žaidėjams pasitikeitimų ir pan. Iš dalies ir dėl pasiūlos – dėl didėjančios arba mažėjančios konkurencijos, užsienio kapitalo įsiliejimo į rinką ir t.t.

 

Bet iš dalies tie pokyčiai kyla ir dėl pačios paklausos – pakitusių poreikių ar skolinimosi įpročių.

 

Jei kalbant apie pastaruosius, tai negalima nepaminėti rolės, kurią žaidžia greitųjų kreditų ir kitokių paskolų palyginimo paslaugas teikiančios svetainės. Anksčiau, iki tokių svetainių atsiradimo ir paplitimo, greituosius kreditus (nors tas pats pasakytina apie dalį kitų paskolų) žmonės rinkdavosi remiantis reklama ir pavienėmis rekomendacijomis.

 

Suprantama, kad tai nebuvo optimalu kainos ir kokybės atžvilgiu, bet taupant laiką žmonės darydavo patogiausią pasirinkimą. Alternatyva – visą darbą atlikti asmeniškai. Suprantama kodėl žmonės rinkosi lengvesnį kelią.

 

Bet su laiku skolinimosi įpročiai pasikeitė. Dabar retas skolinasi nepalyginęs bent jau greitųjų kreditų kainos. Palyginti ir pagal kitus duomenis – irgi nėra sudėtinga. Tą lengvai galite padaryti visikreditai.lt svetainėje. Bet prieš detaliau prakalbus apie visą šią eigą, mums reikėtų atsakyti į daug paprastesnį klausimą – kas šiandien yra greitieji kreditai?

 

Kas tie greitieji kreditai?

 

Tai yra reikšmingas klausimas, nes tai, kas greitaisiais kreditais buvo laikoma prieš penketą metų nėra tas pats, kuo jie yra laikomi dabar. Tai yra dėl visų straipsnio pradžioje minėtų priežasčių.

 

Prieš penketą metų greitas kreditas buvo tokia paskola, kurią buvo galima gauti per 15 minučių. Turbūt dar pamentate tą reklamose nuolatos naudotą frazuotę. Todėl neišvengiama, kad tokie kreditai buvo kuklūs – iki kelių šimtų eurų. Didesnės sumos reikalaudavo nuodugnesnio proceso.

 

Tačiau po įvairių pakeitimų, suteikti net mažiausios sumos kreditą per 15 minučių tapo sudėtinga. Be to, pasikeitė žmonių poreikiai – jie pradėjo skolintis didesnėmis sumomis. Tokiose aplinkybėse greitaisiais kreditais vadinti tik tas smulkias, greit suteikiamas paskolas tapo nebepraktiška.

 

Todėl šiandien konvenciniais patogumo sumetimais greitais kreditais yra laikomos visos vartojimo paskolos, kurias galima gauti tą pačią dieną, kai yra užpildomas prašymas jai gauti.

 

Kaip lyginamos kreditų kainos?

 

Turbūt neverta minėti, kad greitųjų kreditų kainų palyginimas yra svarbus. Jų kainos – didelis, o skirtumai tarp jų – taip pat. Todėl gebėti išsirinkti pigiausią kreditą reiškia galimybę sutaupyti ir nepermokėti.

 

Greitų kreditų kainos yra lyginamos atsižvelgiant į du pagrindinius skaičius – metinę palūkanų normą ir dar svarbesnę kredito kainos metinę normą. Pirmas parodo kiek palūkanų nuo pasiskolintos sumos reikės sumokėti skolinantis metams, o antras – kiek reikės sumokėti bendrai, ne vien palūkanų. Skolinantis dažniau reikėtų žiūrėti į pastarąjį skaičių, nes jis – tikslenis ir geriau nurodo kiek iš tikrųjų reikės mokėti.

 

Be šių skaičių, reikia tiksliau įsivertinti ir kitus dalykus, kurie retai kada būna atspindimi skaičių formoje.

 

Į ką dar reikia atkreipti dėmesį?

 

Kaina yra tik vienas dalykas, kuris turėtų reikalauti jūsų dėmesio. Kartais net svarbiau yra pasidomėti ką apie pasirinktą kredito bendrovę sako kiti žmonės. Nes dažnai viskas nesusiveda tik į kainą. Dažnai bendrovės požiūris į klientą yra daug svarbesnis, nes kaip turėtų žinoti kiekvienas paskolos gavėjas, kartais formalių sutarties sąlygų visam įsipareigojimo laikui neužtenka.

 

Kartais reikia išeičių ieškoti neformaliais kanalais, o čia jau pasireiškia ne rašytos taisyklės, bet nerašytas ir neįformintas požiūris į klientą. Jei bendrovė palankiai vertina kliento sunkumus ir padeda ieškoti išeičių, tuomet – gerai. Bet būna ir taip, kad bendrovė problemų spręsti nėra linkusi ir jas spręsti perduoda atsakingoms institucijoms, pvz. antstoliams.

 

Laimei, net ir atsiliepimai apie bendroves yra labai lengvai prieinami. Juos perskaityti galite jau minėtoje visikreditai.lt svetainėje. Pasilyginę bendroves tokiu visa apimančiu būdu tikrai nesunkiai rasite savo poreikius atitinkantį kreditą.

 

Užs. nr. 20201210-01

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: