VersloSavaite.lt   
2014 03 17, 10:44
Populiarėja naujas sukčiavimo būdas – „keleiviai – vaiduokliai“

Image
Automobilis
Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA filialo Jungtinėje Karalystėje darbuotojai perspėja apie itin sparčiai populiarėjantį sukčiavimo būdą Didžiosios Britanijos keliuose – „keleivius vaiduoklius“.

 

„Keleiviai vaiduokliai“ – tai asmenys, kurių nebuvo transporto priemonėje ar šalia eismo įvykio metu, tačiau siekdami nesąžiningai pasipelnyti, jie pateikia paraišką draudikui, neva stipriai nukentėjo avarijos metu.

reklama

 

2013–aisiais tokie neteisėti bandymai sudarė 8 proc. visų draudimo sukčiavimo atvejų šioje šalyje.

 

„Keleiviai vaiduokliai“ populiarėja Didžiojoje Britanijoje

 

Pasak BTA JK filialo specialistų, „keleiviai vaiduokliai“ praneša apie fiktyvius eismo įvykius arba matydami, kad aplinkui nėra liudininkų, pasinaudoja iš tikrųjų įvykusia avarija.

 

Kitam eismo įvykio dalyviui nei nenutuokiant, po deklaracijos užpildymo draudikams pateikiama šūsnis paraiškų dėl patirtų sveikatos sutrikimų ar daiktų apgadinimo žalų, nors avarijos metu transporto priemonėje buvo tik vairuotojas. Itin dažnai tokiam sukčiavimui naudojami nepilnamečiai vaikai, mat, už juos mokama didesnė draudimo išmoka.

 

„Keleiviai vaiduokliai“ neretai būna didesnio organizuoto sukčiavimo būdo „Crash for cash“ (susidūrimas dėl pinigų) dalimi. Tokių bandymų pasipelnyti sumos kartais siekia net milijonus litų. Draudimo sukčiavimų tyrimų biuras Jungtinėje Karalystėje šiuo metu tiria 49 įtartinų grupuočių galimai nusikalstamus veiksmus, kurių sukelti nuostoliai gali siekti iki 66 milijonų svarų draudimo išmokų.

 

Už sukčiavimą baudžiama laisvės atėmimu keleriems metams

 

Kaip teigia BTA JK filialo specialistai, „keleiviams vaiduokliams“, už bandymą nesąžiningai pasipelnyti iš draudimo gresia kelerių metų laisvės atėmimo bausmė.

 

Remiantis „Hill Dickinson“ teisininkų firmos Jungtinėje Karalystėje 2009 - 2013 metų duomenimis, šis sukčiavimo būdas pastebimai plinta Londone bei Birmingeme, atitinkamai sudaro 19,3 proc. ir 14,2 proc. tokių įvykių visoje Jungtinėje Karalystėje.

 

Beveik pusę melagingų kreipimųsi į draudikus dėl eismo įvykių pateikia moterys, kurios dažnai įtraukia ir savo vaikus. Įprastai bandantys sukčiauti asmenys priklauso 26 - 31 metų amžiaus grupei, dažnai tai - šalyje gyvenančių tautinių mažumų atstovai.

 

Fiktyvus autobuso „Crash for cash“  eismo įvykis su 26 agonijoje raudančiais keleiviais

 

Vienas įsimintiniausių tokių įvykių buvo masinis bandymas pasipelnyti iš draudimo inscenizuojant autobuso avariją Šefildo mieste. Organizuota sukčių gauja papirko autobuso vairuotoją, kad šis važiuodamas padarytų smulkų eismo įvykį, atsitrenktų į kitą automobilį. Už tai jam buvo pažadėta dalis planuoto 2,25 mln. litų „uždarbio“.

 

Į autobusą  sulipo dvidešimt šeši sukčių gaujos nariai, kurie, vairuotojui padarius avariją, visi neva smarkiai nukentėjo. Įsijautę į savo vaidmenis, atvažiavus medikams, sukčiai garsiai aimanavo, vaizdavo skausmo perkreiptus veidus. Po įvykio skirtingoms draudimo firmoms buvo pateiktos paraiškos dėl patirtų sveikatos sutrikimų ar asmeninių daiktų sugadinimo. Policija bei teisininkai pripažino, kad tai buvo itin gudriai, gerai suorganizuotas sukčiavimas, jį pavyko išaiškinti tik prisipažinus keliems bendrininkams. Sukčių gauja pasodinta į kalėjimą.

 

Didžiosios Britanijos draudikų asociacija pateikia ir keletą juokingesnių bandymų apgaulės būdu pasipelnyti iš draudimo. Užfiksuotas toks atvejis, kai vairuotojas paskambino draudikui ir pranešė, kad jo vairuojama transporto priemonė apvirto, buvo sužaloti trys kartu važiavę keleiviai.

 

Sukčius pranešęs draudikui apie fiktyvų įvykį, pamiršo išjungti telefono ragelį ir garsiai draugams pasigyrė apie neva sėkmingą apgavystę.

 

Šis bandymas buvo greitai išaiškintas, o sukčius nubaustas.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: