VersloSavaite.lt   
2013 02 18, 18:56
Patalpinome nuotrauką „Facebook“, o ši paplito internete. Ką daryti?

Agnė Razgūnienė
Agnė Razgūnienė
„Su draugais nusifotografavome ir įdėjome nuotrauką į „Facebook“ tinklalapį, nuotrauka buvo skirta mūsų draugams. Kitiems ši nuotrauka pasirodė juokinga, tad jie patalpino ją savo svetainėse. Man tas nepatinka ir tai kenkia mano įvaizdžiui. Ar aš galiu kur nors kreiptis dėl to?“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

 

Konsultacija. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.22 straipsnis įtvirtina asmens teisę į atvaizdą, o 2.23 straipsnis – teisę į privatų gyvenimą. Įstatymas numato, kad fizinio asmens nuotrauka (jos dalis), portretas ar kitoks atvaizdas gali būti atgaminami, parduodami, demonstruojami, spausdinami, taip pat pats asmuo gali būti fotografuojamas tik jo sutikimu.

reklama

 

Asmens sutikimo nereikia, jeigu šie veiksmai yra susiję su visuomenine asmens veikla, jo tarnybine padėtimi, teisėsaugos institucijų reikalavimu arba jeigu fotografuojama viešoje vietoje.

 

Tačiau asmens nuotraukos (jos dalies), padarytos šiais atvejais, negalima demonstruoti, atgaminti ar parduoti, jeigu tai pažemintų asmens garbę, orumą ar dalykinę reputaciją. Fizinis asmuo, kurio teisė į atvaizdą buvo pažeista, turi teisę teismo tvarka reikalauti nutraukti tokius veiksmus bei atlyginti turtinę ir neturtinę žalą. Po asmens mirties tokį ieškinį turi teisę pareikšti jo sutuoktinis, vaikai ir tėvai.

 

Jūs turite teisę kreiptis į interneto svetainės administratorius, reikalaudami, jog iš jų (administratorių) valdomos internetinės svetainės nedelsiant būtų pašalinta Jūsų neturtines teises pažeidžianti fotonuotrauka. Jiems to nepadarius, Jūs turite teisę kreiptis į teismą ir prašyti, jog svetainės administratoriai nutrauktų Jūsų teises pažeidžiančią veiklą ir atlygintų neturtinę žalą.

 

Atkreiptinas dėmesys, jog Jūs privalote įrodyti neturtinės žalos egzistavimo faktą ir šios žalos dydį. Paminėtina ir tai, kad, jeigu Jūsų nuotrauka yra patalpinta socialiniame portale „Facebook“, Jūs apie savo pažeistas teises galite informuoti tiesiogiai šio tinklo administratorius.

 

Susiję straipsniai: Kas gresia už kito asmens nuotraukų paviešinimą be jo sutikimo?

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti UAB „Verslo gurmanai“ teisininkų komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktiko analize. Šis straipsni negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju siūlome kreiptis į UAB „Verslo gurmanai“ teisininkus.

 

 


Užduokite savo klausimą teisininkui el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it arba užpildę šią formą.


Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: