Tautvydas Padgurskas, VersloSavaite.lt   
2015 02 25, 12:44
„Huawei Ascend Mate 7“ – ko iš jo tikėtis?

Huawei Acend Mate 7
Huawei Acend Mate 7
Augantys kiniškų išmaniųjų telefonų pardavimai tik įrodo, kad auga ne tik šios šalies produktų sklaida pasaulyje, tačiau ir pasitikėjimas preke iš Kinijos. Tačiau stereotipą, kad kiniškas išmanusis telefonas yra blogas, geriausia pabandyti paneigti pačiam.

 

Pirmajai pažinčiai į rankas papuolė „Huawei Ascend Mate 7“. Nors iš pirmo įspūdžio tai ne telefonas, o tiesiog planšetė, tenka įsitikinti, kad šis „Huawei“ modelis gali būti naudojamas kasdien.

 

1. Baterija. Kokia turi būti baterija, kad leistų pamiršti kompleksą, kad baterija netrukus išsikraus? Šioje vietoje „Huawei“ pasistengė ir įtalpino Li-Po 4100 mAh talpos bateriją, kuri leidžia telefonu be įkrovimų naudotis apie 2-3 dienas. Tokio dydžio baterijos neturi nei vienas artimiausias panašių parametrų konkurentas.

 

Turbūt dažnam, pamačiusiam tokios talpos bateriją nekyla klausimas, ar baterija laikys pakankamai ilgai, tačiau nereiktų pamiršti, kad „Ascend Mate 7“ turi 6 colių ekraną ir Quad-core 1.8 GHz Cortex-A15 ir quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 procesorių su 2 GB operatyvios atminties. Pamačius šiuos parametrus gali kilti klausimas, ar didelės talpos baterija pateisins lūkesčius.

 

Nors puikių atsiliepimų apie baterijos tarnavimą esu girdėjęs ir iš Samsung Galaxy Note turėtojų, tačiau šioje vietoje kinai pasistengė labiau. Kadangi baterija yra įmontuota korpuse ir nekeičiama, tad atsiranda abejonių, ar šiuo ilgu jos tarnavimu naudotojai galės džiaugtis ilgai. Bet kokiu atveju, tokį baterijos talpinimo būdą jau naudoja daugelis išmaniųjų gamintojų, tad čia nieko naujo.

 

2. Nuotraukų kokybė. Nors norėdami padaryti gerų kadrų verčiau imtume į rankas fotoaparatą, tačiau „Ascend Mate 7“ įmontuota 13 MP (4128 x 3096 px) kamera leidžia įamžinti vaizdus tikrai labai padoria kokybe.

 

Tačiau iškyla dar vienas klausimas, ar nebuvo galima tokiame telefone įmontuoti dar galingesnės kameros? Turbūt tuomet telefono kaina būtų išaugusi dar labiau ir pirkėjų pasirinkimas įsigyti šį modelį būtų dar mažesnis.

 

Asmenukėms skirta priekinė kamera nenusileidžia kokybe – čia įmontuota 5 MP kamera, daranti pakankamai kokybiškas nuotraukas.

 

Štai keli kadrai, daryti su Huawei Ascend Mate 7 išorine kamera.

 

 

 

 

 

3. Piršto antspaudų atpažinimas. Nors tai naujovė ir kol kas mažai kam pažįstama, tačiau galima spėti, kad dažnas įsigijęs telefoną ja naudosis trumpą laiką. Funkcija veikia ne visuomet tiksliai, tad norint greitai atrakinti telefoną geriau paprasčiau naudotis ekrano atrakinimo funkcija suvedant kodą.

 

Tiesa, atrakinimas pirštu įmontuota tikrai patogioje vietoje ir jei funkcija veiktų visuomet tiksliai, tuomet už šią naujovę būtų galima rašyti 10.

 

 

4. Solidumas ir tvirtumas. Kurdami telefoną kinai dėmesio skyrė ir gaminio kokybei. Telefoną gaubia metalinis korpusas, naudotojo meniu ikonos gan solidžios.

 

Priekinė telefono dalis vientisas ekranas, Gsmarena.com duomenimis sudarantis apie 77,6 proc. telefono priekinės dalies. Metaliniai telefono kraštai atrodo solidžiai ir patikimai, panašu, kad ši telefono dalis po kelių mėnesių naudojimosi nenusitrins ir nepraras prekinės išvaizdos.

 

Smagu, kad telefonas sveria pakankamai ne daug – 185 g, kad leidžia telefoną nešiotis kišenėje ir jaustis patogiai.

 

 

Išvados. Jei reiktų nuspręsti, ar šiuo 2014 m. rugsėjį dienos šviesą išvydusiu išmaniuoju norėčiau naudotis ir toliau, ilgai negalvočiau – taip. Tačiau ar „Huawei Ascend Mate 7“ vertas prašomų 500 eurų? Greičiausiai ne. Būtų sunku peržengti psichologinį barjerą – mokėti tokią sumą ne už „iPhone“ ar „Samsung“.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: