reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2016 02 23, 14:10
Garsiam konditeriui atminti – proginė euro moneta

Image
Moneta
150-ųjų Karlo Fazerio (Karl Fazer) – garsiausio Suomijos konditerio ir iki šių dienų gyvuojančios „Fazer“ įmonės įkūrėjo – gimimo metinių proga Suomijos vyriausybė išleido konditerio vardo kolekcines 10-ies ir 20-ies eurų nominalo monetas.

 

Rugsėjo mėnesį bus švenčiamas 125 metų jubiliejus, kai jis Helsinkyje atidarė savo pirmąją kavinę, tapusią viena didžiausių ir seniausių bendrovių Suomijos maisto pramonėje.

reklama

 

Suomijos pinigų kalykla inicijavo visuomenės apklausą, kurios rezultatai parodė, kad žymusis suomių konditeris Karlas Fazeris, pasak apklaustųjų, yra būtent tas žmogus, kuriam turėtų būti nukalta proginė atminimo moneta.

 

Remiantis šiais duomenimis, Suomijos finansų ministerija išleido dekretą dėl proginių monetų Karlo Fazerio atminimui nukaldinimo, kurių oficialus pavadinimas – „Karlas Fazeris ir suomiškumas“. Moneta buvo sukurta Kirsti Doukas, vienos žymiausių ir labiausiai vertinamų Suomijos papuošalų dizainerės.

 

Monetos averse vaizduojamos išdidintos pilkosios kurapkos plunksnos, simbolizuojančios konditerio prielankumą gamtai ir aistrą medžioklei bei žemdirbystei. Monetos reverse vaizduojamas kakavos medis su trimis kakavos ankštimis, deklaruojantis Karlo Fazerio kaip konditerio ir konditerijos pramonės pradininko Suomijoje pripažinimą ir pagarbą jo indėliui į šalies maisto pramonę.

 

Bendrovės „Fazer“ istorijos pradžia laikomi 1891 m., kai jaunasis Karlas Fazeris įgyvendino savo svajonę ir Helsinkio Kluuvikatu rajone atidarė pirmąją savo kavinę. Karlas Fazeris buvo plataus akiračio konditeris, kurio drąsa bei verslumo dvasia lydi bendrovės veiklą iki šių dienų.

 

Šiandien, prabėgus 125 metams, „Fazer“ yra sėkmingai veikianti tarptautinė šeimos verslo įmonė, kurioje šiuo metu dirba daugiau nei 15 000 darbuotojų Suomijoje ir kitose šalyse esančiuose bendrovės padaliniuose.

 

 

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama