reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2016 11 02, 10:54
Lietuvoje kuriasi „Moneta International“

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Finansinių technologijų bendrovė „Moneta International“, valdanti mokėjimų platformą ir teikianti paslaugas daugiausiai elektroninės prekybos įmonėms, įkūrė savo pagrindinę buveinę Vilniuje.

 

Į mokėjimų platformą ir kitus Lietuvoje vystomus finansinių technologijų projektus planuojama investuoti daugiau nei 1 mln. eurų.

reklama

 

„Ieškodami investicijų lokacijos aplankėme šešias Europos šalis. Lietuvą pasirinkome kruopščiai išanalizavę poreikius, į kuriuos privalo atsižvelgti kiekviena pradedančioji įmonė, ypač finansinių technologijų srityje: aiški ir racionali reguliavimo aplinka, politinis stabilumas ir pasitikėjimas sistema, o svarbiausia – valstybės institucijų pasiryžimas paversti šalį finansinių technologijų supervalstybe, kuris Lietuvoje, priešingai negu daugelyje kitų šalių, yra daug daugiau nei tik skambūs žodžiai“, – sako „Moneta“ valdybos pirmininkas Eyal Nachum.

 

Investuotojai iš Izraelio per metus ketina įdarbinti apie 15 darbuotojų finansų ir teisinės atitikties, rizikos vertinimo ir valdymo, operacijų, administravimo ir kitose srityse. Be to, „Moneta“ svarsto galimybes Kaune įsteigti mokslinių tyrimų, plėtros ir mokymų centrą. E. Nachum teigimu, kita akivaizdi Lietuvos stiprioji pusė pritraukiant investicijas į finansinių technologijų sektorių yra Lietuvos talentai, kurių galima rasti ne tik sostinėje.

 

„Susidomėjimas finansinių technologijų sektoriumi ir jame veikiančiomis įmonėmis auga jau ne vienerius metus ir šių metų duomenys rodo, kad augs dar labiau. Antrąjį šių metų ketvirtį investicijos į finansinių technologijų bendroves visame pasaulyje sudarė 7,34 mlrd. eurų ir tai yra geriausias rezultatas per pastaruosius trejus metus.

 

Padarius būtinus teisinės aplinkos pakeitimus, Lietuva turėtų dideles galimybes išnaudoti šį augimą ir tapti rimtu globalios finansinių technologijų rinkos žaidėju“, - teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

 

Nors „Moneta“ vis dar buria darbuotojų komandą, bendrovė jau intensyviai dirba, kad galėtų teikti paslaugas klientams visame pasaulyje, pasitelkdama savo ryšius su bankais ir kitomis finansų institucijomis, priklausančiomis jos infrastruktūrai. Lietuvos bankas neseniai suteikė bendrovei mokėjimų įstaigos licenciją.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama