Finansų valdymo konsultacijos

„Žadu steigti individualią įmonę. Ar turėdamas individulią įmonę turėsiu visas socialines garantijas? Nes gali būti, kad kurį laiką neturėsiu pelno. Ar yra koks nors privalomas pastovus mokestis?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Viktoras. Į klausimą atsako UAB „Management information“ direktorė Vida Čiuberkienė Kumpikienė.

Ar įmonė turi darbuotoją – buhalterį, ar perka apskaitos paslaugas, abiem atvejais svarbu užsitikrinti, kad buhalteris dirbtų įmonės naudai. Įmonė moka pinigus už darbo atlikimą ar paslaugos suteikimą, todėl natūralu reikalauti kuo didesnės mokamų pinigų grąžos. Konsultuoja UAB „Management information“ direktorė Vida Čiuberkienė Kumpikienė.

„Turiu individualią įmonę, kurios teikiamas paslaugas plečiame, todėl noriu ją perregistruoti į UAB. Ar visi mano įsipareigojimai partneriams (sutartys, mokestiniai klausimai) automatiškai perkeliami į UAB, jei tai nurodoma įstatuose? Gal prieš tai turiu pranešti apie pasikeitimus savo partneriams ir susitvarkyti sąskaitas, kad nė viena pusė nebūtų niekam skolinga? Kaip su ilgalaikėmis sutartimis?“, – klausia Verslosavaite.lt skaitytojas Valdas. Į klausimą atsako UAB „Management information“ direktorė Vida Čiuberkienė Kumpikienė.

Klausimas:„Esu meno pasaulio atstovas, uždirbamomis pajamomis skųstis negaliu, tačiau slegia dideli mokėjimai už paskolą, o meno pasaulyje honorarai nors jau ir nemaži, tačiau sunkiai prognozuojami ir išmokami neperiodiškai. Ar yra kažkokia išeitis?“ Į klausimą atsako UAB „Management information“ direktorė Vida Čiuberkienė Kumpikienė.

Kaip spręsti profesionalių buhalterių trūkumo problemą tvarkant ES projektų finansus? Į klausimą atsako UAB „Management information“ direktorė Vida Čiuberkienė Kumpikienė.

Ar iš tiesų įmonėms labiau apsimoka samdyti buhalterines paslaugas teikiančias įmones, o ne etatinį darbuotoją – buhalterį, kaip kad teigia tokias paslaugas teikiančios įmonės? Į klausimą atsako UAB „Management information“ direktorė Vida Čiuberkienė Kumpikienė.

Norėčiau paklausti, kokie yra investiciniai fondai, koks vidutinis jų pelningumas, pradinis įnašas ir kur šiuo metu rekomenduotumėte investuoti? Žilvinas Bučmys iš Vilniaus.

reklama