VersloSavaite.lt   
2007 08 01, 07:07
Finansų valdymo ir apskaitos konsultacija. Įdarbinti buhalterį ar pirkti įmonės paslaugas?

Image
D.Kanapecko nuotr.
Ar iš tiesų įmonėms labiau apsimoka samdyti buhalterines paslaugas teikiančias įmones, o ne etatinį darbuotoją – buhalterį, kaip kad teigia tokias paslaugas teikiančios įmonės? Į klausimą atsako UAB „Management information“ direktorė Vida Čiuberkienė Kumpikienė.

 

Iš tiesų viskas labiausiai priklauso nuo įmonės poreikių. Tiek vienas, tiek kitas variantas turi savų teigiamų bei neigiamų pusių. Svarstant, kurį variantą pasirinkti, bendra nauda priklauso nuo to, kurios pusės yra svarbesnės pačiai įmonei.

reklama

 

 

Kas pigiau?

 

Jei, tarkime, buhalteriui-darbuotojui įmonė moka 3000 Lt/mėn. „į rankas“, iš tiesų įmonei toks darbuotojas kainuoja 5460 Lt/mėn. Ir tai skaičiuojant tik tiesioginius mokesčius, neįvertinant papildomos darbo vietos sukūrimo kaštų, kitų padidėjusių kaštų – elektros, vandens, telefono, pašto, apskaitos programos, profesinės spaudos ir t.t.

 

Taigi, jei pavyksta surasti įmonę, kuri už buhalterines paslaugas prašo tokios pat, t.y. 3000 Lt/mėn. sumos, tuomet šiuo atveju galima sutaupyti 2460 Lt, t.y. 82%. Akivaizdu, kad apsimoka. Tiesa, su viena sąlyga – sutartyje būtinai turi būti įvardinta, kad apskaitos paslaugas teikianti įmonė suteiks visas paslaugas, kurias gautumėte iš etatinio darbuotojo.

 

Todėl, sudarant sutartį su buhalterinių paslaugų įmone, labai svarbu aiškiai įvardinti, ką ir per kiek laiko ji turi atlikti, kam pateikti, kaip atsiskaityti už atliktus darbus. Beje, dažnai jau vien dėl šitos aplinkybės įmonės laimi, nes paprastai pradėjus dirbti buhalteriui-darbuotojui, taip iki galo niekada ir nebūna su juo sutariama, kokius konkrečiai darbus jis turi padaryti, kokias ataskaitas vadovybei paruošti, kokios kokybės jos turi būti ir kokiais terminais pateikiamos vadovybei.

 

Taip ir nutinka, kad įmonė moka pinigus buhalteriui, kuris iš tikrųjų dirba valstybei, o ne įmonei. O dar ir jo išlaikymas įmonei atsieina beveik 2 kartus brangiau.

 

Esant dideliam krūviui – parankiau samdyti įmonę

 

Įmonei tikrai parankiau sudaryti paslaugų teikimo sutartį tuomet, kai vienas buhalteris nebesusitvarko su padidėjusiu darbų krūviu, nei kurti pavaduotojo pareigybę. Paprastai pavaduotojo pareigybė realiai reiškia „darysi viską, ko aš nespėsiu“ ir įmonei nesukuria naujos perspektyvos ar galimybių. Tokiu atveju patarimas vienas – sudaryti paslaugų teikimo sutartį ir joje būtinai aiškiai apsibrėžti, ką įsipareigoja atlikti buhalterinių paslaugų įmonė.

 

Pirkti apskaitos paslaugas iš įmonės labiau apsimoka ir dėl atsakomybės. Paprastai buhalterinės įmonės būna apsidraudusios veiklos atsakomybę ir iškilus mokestiniams ginčams, įmonei lengviau padengti nuostolius iš draudimo. Tuo tarpu darbuotoją gina įstatymai ir visi nuostoliai dėl jo nekokybiško darbo atitenka pačiai įmonei.

 

O kur dar darbuotojų metinės ar motinystės atostogos? Samdant darbuotoją darbo krūvio perskirstymas, kito darbuotojo suradimas – papildomas rūpestis įmonei. Tuo tarpu praktiškai visos buhalterinių paslaugų įmonės prisiima atsakomybę, kad darbai bus atlikti lygiai taip pat, nepriklausomai nuo atsakingo buhalterio atostogų ar kitų asmeninių aplinkybių.

 

Be abejo, daugelį įmonių vadovų labai guodžia pati mintis, kad samdomas darbuotojas visuomet šalia ir jei kažko staiga prireiks, jis galės mesti visus darbus ir skubiai imtis naujų nurodymų. Tačiau ar iš tiesų tokia įmonė veikia efektyviai, jei vyrauja „gaisrai“, ir vien tam reikia turėti beveik dvigubai brangesnį variantą, bet „po ranka“? Ar iš tiesų įmonei tai pats optimaliausias variantas?

 

Be abejo, galutinį sprendimą reikia priimti Jums patiems.

 

Užduokite savo klausimą finansų valdymo ir apskaitos specialistei el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it .

 

UAB „Management information“

 

www.MANinfo.lt


Verslosavaite.lt

 

 



 
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: